Człowiek w przystępnej cenie. Reportaże z Tajlandii

Okładka książki Człowiek w przystępnej cenie. Reportaże z Tajlandii Urszula Jabłońska
Okładka książki Człowiek w przystępnej cenie. Reportaże z Tajlandii
Urszula Jabłońska Wydawnictwo: Dowody Seria: Seria Reporterska reportaż
reportaż
Seria Reporterska
Dowody
2017-01-16
2017-01-16
Tajlandia Tajowie reportaż literatura faktu

Okładka książki Pismo. Magazyn opinii nr 8 (68) / 2023 Wiktoria Amelina, Krystyna Dąbrowska, Kamil Fejfer, Maria Hawranek, Urszula Jabłońska, Leszek Kassijan-Wicherek, Magdalena Kicińska, Zuzanna Kowalczyk, Karolina Lewestam, Rebecca Makkai, Maciej Moskwa, Szymon Opryszek, Maria Pawlikowska-Jasnorzewska, Redakcja magazynu Pismo, Małgorzata Sokorska, Marcelina Szumer-Brysz, Anne Weber
Pismo. Magazyn... Wiktoria Amelina, K...
Okładka książki Pismo. Magazyn opinii, nr 6 (42) / czerwiec 2021 Joanna Bator, Krystyna Dąbrowska, Barbara Falender, Piotr Fortuna, Urszula Jabłońska, Igor Jarek, Anna Kiedrzynek, Marta Kiela-Czernik, Karolina Lewestam, Mikołaj Łoziński, Michał Lubina, Natalia Malek, Jędrzej Malko, Peter Mickwitz, Ania Morawiec, Magdalena Nowicka-Franczak, Mateusz Roesler, Jadwiga Sawicka, Judyta Sosna, Karolina Sulej, Marcin Wicha
Pismo. Magazyn... Joanna Bator, Kryst...
Okładka książki Pismo. Magazyn opinii, nr 3 (39) / marzec 2021 Patrycja Dołowy, Urszula Honek, Sławomir Hornik, Urszula Jabłońska, Dorota Kotas, Zuzanna Kowalczyk, Aleksandra Kozłowska, Yiyun Li, Ania Morawiec, Maciej Moskwa, Jarema Piekutowski, Justyna Piszczatowska, Mateusz Roesler, Filip Skrońc, Jakub Wątor, Marcin Wicha, Karolina Wigura, Marta Zabłocka
Pismo. Magazyn... Patrycja Dołowy, Ur...

Dobra reporterska książka, jednak zabrakło mi chyba jakiegoś racjonalnego ułożenia tych historii lub skupienia się na którymś z tematów jaki podjęła autorka. Może po prostu spodziewałem się czegoś innego niż to co dostałem. Po lekturze zdecydowanie nie zamierzam odwiedzać Tajlandii. Jest to pozycja dobra choć w mojej ocenie niewiele jej brakowało to pozycji świetnej.

świetna reporterska robota, pokazująca Tajlandię z zupełnie innej, kompletnie nieturystycznej strony.

Zbiór reportaży ukazujący Tajlandię od tej mrocznej strony. Tajlandia to bowiem nie tyko malownicze plaże, bujne dżungle, mnogość buddyjskich świątyń i tłumy zawsze uśmiechniętych ludzi. To kraj biedy, korupcji, niewolnictwa, wykorzystywania seksualnego, oszustw na tle religijnym. Pozycja warta przeczytania zwłaszcza jako przeciwwaga dla tych przewodników, które Tajlandię ukazują jako raj na ziemi.

Fascynująca książka. Nie tylko o kobietach.

Na pewno o świecie dość odległym kulturowo; jednocześnie całkowicie niezrozumiałym i całkiem zrozumiałym, jeśli się tylko zastanowić nad jego zasadami.
O świecie, w którym człowiek bardzo łatwo może stać się towarem, zostać kupionym, sprzedanym czy wyrzuconym.

Autorka przedstawia cały wachlarz rożnych sytuacji; a więc od tych, wydawałoby się, najbardziej oczywistych w Tajlandii do tych całkiem nieoczywistych.

Fascynująca książka. Nie tylko o kobietach.

Autorka przedstawia cały wachlarz rożnych sytuacji; a więc od...

Bardzo interesujące reportaże, choć momentami wydawały się zebrane lekko chaotyczne.

To jest taka książka, że zanim pojedziesz do Tajlandii, zanim cokolwiek i kogokolwiek ocenisz. - przeczytaj te książkę, da Ci szersze spojrzenie na Tajki, Tajów, kulturę, historię… warto.

Ciemna strona tajlandzkiego raju

Ciemna strona tajlandzkiego raju

Świetny reportaż o Tajlandii. Myślę, że zostały tutaj poruszone ciekawe tematy, na przykład mnisi, prostytucja, niewolnicy, wierzenia i przesądy w życiu Tajów. Co do samego tytułu- kwestia handlu ludźmi została tutaj skrócona do kilku stron- niestety.

Ciekawy reportaż. Jedynie ostatnie 10-20% książki trochę nużące. Mimo wszystko polecam.

Szokujący treścią ale bardzo suchy reportaż. Zabrakło mi jakiś przemyśleń , odczuć czegoś ludzkiego. Ot po prostu suche fakty bez komentarza ,niczego ..

• Reportaż

Urszula Jabłońska Człowiek w przystępnej cenie. Reportaże z Tajlandii Zobacz więcej