Znak kości

Tłumaczenie: Dominika Schimscheiner
Cykl: Mercedes Thompson (tom 4)
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Bone Crossed
Casthaluth

Nieugięta. Bezczelna. Lojalna. I jak zawsze nieobliczalna. Znacie to powiedzenie – jeśli gdzieś są jakieś kłopoty, to Mercy wpadnie w nie na pewno. Zmiennkoształtna Mercedes Thompson ma za sobą ciężkie chwile. Najchętniej zamknęłaby się w swoim warsztacie i zajęła tym, co lubi - naprawą samochodów. Niestety rzeczywistość nie chce o niej zapomnieć! Wampiry wydają na nią wyrok śmierci,...

Nieugięta. Bezczelna. Lojalna. I jak zawsze nieobliczalna.

Wampiry wydają na nią wyrok śmierci, despotyczny samiec Alfa wilkołaczej sfory chce z niej zrobić swoją partnerkę, u przyjaciółki z dzieciństwa zalągł się duch... Na dodatek domu Mercy nie chce opuścić wyjątkowo samodzielna i magiczna laska.

To chyba za dużo dla jednego, małego kojota! No mercy, Mercy!

źródło opisu: Wydawnictwo Fabryka Słów, 2011

źródło okładki: www.fabrykaslow.com.pl

Mercy, zmiennokształtna po traumatycznych wydarzeniach z "Pocałunku żelaza" musi wracać do formy. Nie jest to łatwe, zwłaszcza, że ciągle w najmniej odpowiednich sytuacjach dostaje ataku paniki. Są jednak przy niej przyjaciele i ukochany, którego wybrała i który odwzajemnia jej uczucia. Oczywiście mam na myśli Adama, Alfę watahy dorzecza Kolumbii.
Cieszy mnie jej wybór, osobiście to właśnie Adamowi kibicowałam, choć Samuel jako taki też nie był najgorszy.
Tutaj wydarzenia z poprzednich tomów nieco się ze sobą splatają, wraca wampir Stefan po całotomowej nieobecności, oznajmiając Mercy, że jej życie jest w niebezpieczeństwie a Pani chmary wie, że dziewczyna stoi za zabójstwem jej pupila. Jak się okaże bycie wrogiem wampira a w tym przypadku całej chmary jest koszmarem.
Na domiar wszystkiego do Mercedes przyjeżdża koleżanka ze studiów, prosząc o pomoc w wypędzeniu ducha z jej domu.

Muszę przyznać, że czytając ten tom miałam momentami gęsią skórkę a włosy na głowie stawały dęba...

Paulina | 2018-01-31
Na półkach: 2018, Przeczytane, E-Book
Przeczytana: 04 stycznia 2018

To już czwarty tom serii o Mercedes Thompson, który trafił w moje łapki. Poprzednie części, jak sami pewnie wiecie, wspominam bardzo dobrze. Byłam nimi zachwycona, więc tylko kwestią czasu było, gdy sięgnę po „Znak kości”. Na całe szczęście książkę miałam na swoim tablecie i nie musiałam usychać z tęsknoty, a mogłam od razu zabrać się za czytanie. Niestety, a może i stety, w zależności jak na to patrzeć, musiałam przerwać lekturę w połowie. Nie zrozumcie mnie źle, lubię Mercy, ale przy Kate Daniels nie ma żadnych szans. Tak, porzuciłam Mercy, by dać się porwać Kate. Taki ze mnie zły chochlik.

Rzeczywistość nie chce pozwolić Mercy, aby mogła odetchnąć po ostatnich wydarzeniach. Kiedy wszystko zmierza w dobrym kierunku, do dziewczyny wpada mama z pretensjami, chwilę po tym zjawia się zwęglone „coś”, które okazuje się być Stefanem, a na sam koniec na jej progu staje stara znajoma, która prosi ją o pomoc z duchem.
Świat zwariował. Słowa „Ona wie.”, cokolwiek miałyby znaczyć, nie wróżą...

esin | 2017-03-26
Na półkach: Przeczytane, 100 in 2017

Muszę się przyznać, że pytałam ten tom trochę na raty. W związku z czym, gdy wczoraj skończyłam można powiedzieć iż w końcu odetchnęłam. Dlczego ?
Ostatnie kilkadziesiąt stron było już na przysłowiowe doczytanie. No dobra, może więcej niż kilkadziesiąt. Nic mnie nie zaskoczyło w tej części, wręcz przeciwnie Mercedes, którą wcześniej uważałam za równą babkę zaczęła mnie irytować. Postać Adama wydała mi się ciut mdła, a Samuel... cóż jego wątek w tej części jest bardzo okrojony.Tylko Stefan pozostaje niezmiennie dla mnie zagadką. Podsumowując nie moja ulubiona, ale zapewne sięgnę po następną część :)

Monika Szulc | 2017-10-10
Przeczytana: 10 października 2017

Mercedes Thompson jest mechanikiem i zmiennokształtną, która ma przedziwny talent do ładowania się w kłopoty. Wampiry pałają żądzą zemsty, za to, co zrobiła, a Stefan nieoczekiwanie ląduję w jej salonie, tylko jest w tak złym stanie, że trudno go rozpoznać. Dodatkowo Mercy zacieśnia więzi ze stadem wilkołaków, a dawna znajoma prosi ją o pomoc. Czy i tym razem Mercedes wyjdzie cało z opresji?

„Znak kości” to najlepsza część, jak dotąd, i jestem nią szczerze zachwycona! Akcja od pierwszej strony pędzi, a ja całkowicie przepadłam. Autorka lubi powoli wprowadzać czytelnika w sprawy, jednak ten tom jest inny i na pewno jest to pozytywna zmiana.

Mercedes jest twardą kobietą, lecz w poprzedniej części została bardzo skrzywdzona i teraz walczy z atakami paniki oraz stara się powrócić do formy. Ukojenie daję jej związek z Adamem, miejscowym alfą. Watek miłosny jest bardzo dobrze prowadzony. Męscy czytelnicy nie będą się irytować z powodu westchnień zakochanej bohaterki, bo zwyczajnie ich...

Marta Zagrajek | 2018-01-07

Wracamy do Mercedes, której sprawy sercowe powoli zmierzają ku dobremu, ale po drodze zdążyła już narazić się tylu osobom, że starczyłoby na potężniejszych nieludzi.

W "Znaku kości" poznajemy lepiej wilkołaki i ich zwyczaje, zarówno te dotyczące hierarchii, jak i te związane z związkami partnerskimi. Patricia Briggs umie wyraźnie zarysować napięcie wynikające z powyższych, zwłaszcza wtedy, kiedy czytelnik nie spodziewa się niczego niezwykłego.
W tej części mamy okazję lepiej zapoznać się z wyjątkowością wampira Stefana, która nie ogranicza się tylko do jeżdżenia po świecie Wehikułem Tajemnic. Zrozumiecie, czemu Mercedes darzy go sympatią, jako nielicznego z krwiopijców i czy ta sympatia ma jakiekolwiek granice.

Dla fanów Mercy - idealna. Dla kogoś, kto wcześniej jej nie znał - również. Dlaczego? Patricia Briggs w każdym tomie zajawia zdarzenia z poprzedniego, ale ograniczając się do najważniejszych informacji. Ujawnia tylko to, co może mieć wpływ na obecnych w tym tomie...

Hersus | 2015-11-03
Przeczytana: październik 2015

W dobie kultury przesiąkniętej seksem, w której na kobiety się poluje, a nie stara się o jej względy, nie wiedziałem, że coś jeszcze może mnie zaskoczyć. Zwłaszcza, jeżeli chodzi o książki. Co one mają wspólnego? W ostatnim czasie zauważyłem trend kierujący wiele książek ku erotykom. Nie wiem czy to zaczęło się od „Pięćdziesięciu twarzy Graya”, chociaż prawdopodobnie miało to swoje początki jeszcze wcześniej, ale w większości przypadków historia musi skończyć się w łóżku. To jednak nie jest jeszcze takie złe. Najgorsze jak autor rozpisuje się jak to robią na umywalce, w wannie oraz kilku innych miejscach po kolei. Na szczęście, są jeszcze pisarze potrafiący ukazać miłość, jako coś więcej niż rządze cielesne. Do nich właśnie należy Patricia Briggs. Dzisiaj opowiem Wam o kolejnym tomie, w którym spotkamy dość niesamowitą panią mechanik zatytułowanym „Znak kości”.

Mercedes po prostu ma pecha. Jednak nie takiego zwykłego, ale chyba największego. Jeżeli coś się święci to ona musi być w...

Malwina | 2017-11-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 09 listopada 2017

Ostatnio mam ogromne szczęście, bo trafiam na pozycje, które w żadnej mierze mnie nie rozczarowują. Nie inaczej było w przypadku "Znaku kości", jednak tutaj już wiedziałam, co mnie czeka - w końcu jest to czwarty tom przygód Mercedes Thompson, mechanika samochodowego, zmiennokształtnej, przyczyny zamieszania w samym sercu wilkołaczego stada...

Dotychczas każdy z wcześniejszych trzech tomów prezentował czytelnikom szczegółowej inną część świata, w którym żyje Mercy. W pierwszej były to wilkołaki, drugiej wampiry, trzeciej pradawni - a co jest w czwartej? Czwarta to mix wydarzeń z poprzednich tomów - echem odbijają się poczynania naszej głównej bohaterki z przeszłości - plus więcej uwagi zostało poświęconej jednej z interesujących umiejętności Mercy. Otóż okazuje się, że panna Thompson widzi duchy. Mercy zostaje w związku z tym wplątana w nową historię - odzywa się do niej koleżanka z przeszłości z prośbą o rozwiązanie problemu z pojawiającym się u niej w domu duchem.

Nie dość,...

Evie | 2014-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2014

Każda następna część jest jeszcze lepsza od poprzedniej.Nasza bohaterka znowu nie może opędzić się od kłopotów. Pomysły autorki z części na część robią się coraz lepsze. Nie można się oderwać. Kiedy wspominam pierwszą część to nie mam ona porównania z tą. Pierwsza długo się rozkręcała i nie była tak wciągająca jak ta część. Nie mogę się doczekać co czeka Mercy w kolejnej części.

Simi_48 | 2018-02-04
Przeczytana: 04 lutego 2018

Czasami w życiu człowieka przychodzą takie chwile, gdy pragnie tylko zanurzyć się w ciemnej, ciasnej grocie, gdzie nikt go nie znajdzie. Obecność innych ludzi wywołuje w nim niepokój i rozdrażnienie. Każde słowa mające przynieść pocieszenie, odbierane są jako atak. Wspomnienia momentu, który zniszczył całe życie, nadchodzą falami. Nie pozwalają się ocknąć i uwolnić. Próbują zgnieść człowieka i sprawiać, aby już zawsze czuł lęk. Czasami wystarczy tylko jedna rzecz, często maleńka, która może przypomnieć o najgorszym momencie ludzkiego istnienia. Właśnie wtedy wszystko, o czym chce się zapomnieć, powraca i uderza ze zdwojoną siłą. Ciągłe przerażenie doprowadzają do tego, iż człowiek zamyka się przed bliskimi i odpycha ich, jak najdalej od siebie, aby już nigdy nie cierpieć. Niektóre momenty zmieniają całkowicie życie. Znalezienie się o nieodpowiedniej porze, w nieodpowiednim miejscu może przynieść tylko ból. Wspomnienia tego wydarzenia będą próbowały prześladować człowieka do końca...

Anetka | 2015-06-13

Po trudnych chwilach Mercy najchętniej zamknęłaby się w domu albo w warsztacie i robiła to co kocha nie myśląc o tym wszystkim co ją spotkało. Jednak los ma dla względem niej nieco inne plany…

Najpierw wpada ukochana mama. Oczywiście z pretensjami. Dlaczego Mercy nie zadzwoniła jak miała kłopoty? Dlaczego mama musi się o wszystkim dowiadywać z gazet? I co robi półnagi Adam w jej sypialni?

Potem wpada Stefan. Kochany, czując się jak u siebie, spada z sufitu salonu, cały zwęglony oznajmiając Mercy, ze „Ona Wie” cokolwiek to znaczy, a to jednoznacznie zwiastuje problem.

Stara znajoma z liceum wpada mówiąc, że ma u siebie ducha i potrzebuje pomocy, wilkołaki jej nie lubią, szczególnie odkąd jawnie pokazuje się z Adamem, a do tego jakieś małolaty zostawiły jej na garażu graffiti. Czy kiedykolwiek mogłoby być lepiej?

Z Mercedes Thompson nie ma czasu na nudę. Za każdym razem kiedy podejrzewasz, że już się wszystko ułożyło i będzie chwila, żeby odetchnąć to dzieje się coś takiego, że...