Znak kości

Tłumaczenie: Dominika Schimscheiner
Cykl: Mercedes Thompson (tom 4) | Seria: Obca Krew
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Bone Crossed
Casthaluth

Nieugięta. Bezczelna. Lojalna. I jak zawsze nieobliczalna. Znacie to powiedzenie – jeśli gdzieś są jakieś kłopoty, to Mercy wpadnie w nie na pewno. Zmiennkoształtna Mercedes Thompson ma za sobą ciężkie chwile. Najchętniej zamknęłaby się w swoim warsztacie i zajęła tym, co lubi - naprawą samochodów. Niestety rzeczywistość nie chce o niej zapomnieć! Wampiry wydają na nią wyrok śmierci,...

Nieugięta. Bezczelna. Lojalna. I jak zawsze nieobliczalna.

Wampiry wydają na nią wyrok śmierci, despotyczny samiec Alfa wilkołaczej sfory chce z niej zrobić swoją partnerkę, u przyjaciółki z dzieciństwa zalągł się duch... Na dodatek domu Mercy nie chce opuścić wyjątkowo samodzielna i magiczna laska.

To chyba za dużo dla jednego, małego kojota! No mercy, Mercy!

źródło opisu: Wydawnictwo Fabryka Słów, 2011

źródło okładki: www.fabrykaslow.com.pl

Mercy, zmiennokształtna po traumatycznych wydarzeniach z "Pocałunku żelaza" musi wracać do formy. Nie jest to łatwe, zwłaszcza, że ciągle w najmniej odpowiednich sytuacjach dostaje ataku paniki. Są jednak przy niej przyjaciele i ukochany, którego wybrała i który odwzajemnia jej uczucia. Oczywiście mam na myśli Adama, Alfę watahy dorzecza Kolumbii.
Cieszy mnie jej wybór, osobiście to właśnie Adamowi kibicowałam, choć Samuel jako taki też nie był najgorszy.
Tutaj wydarzenia z poprzednich tomów nieco się ze sobą splatają, wraca wampir Stefan po całotomowej nieobecności, oznajmiając Mercy, że jej życie jest w niebezpieczeństwie a Pani chmary wie, że dziewczyna stoi za zabójstwem jej pupila. Jak się okaże bycie wrogiem wampira a w tym przypadku całej chmary jest koszmarem.
Na domiar wszystkiego do Mercedes przyjeżdża koleżanka ze studiów, prosząc o pomoc w wypędzeniu ducha z jej domu.

Muszę przyznać, że czytając ten tom miałam momentami gęsią skórkę a włosy na głowie stawały dęba...

Hersus | 2015-11-03
Przeczytana: październik 2015

W dobie kultury przesiąkniętej seksem, w której na kobiety się poluje, a nie stara się o jej względy, nie wiedziałem, że coś jeszcze może mnie zaskoczyć. Zwłaszcza, jeżeli chodzi o książki. Co one mają wspólnego? W ostatnim czasie zauważyłem trend kierujący wiele książek ku erotykom. Nie wiem czy to zaczęło się od „Pięćdziesięciu twarzy Graya”, chociaż prawdopodobnie miało to swoje początki jeszcze wcześniej, ale w większości przypadków historia musi skończyć się w łóżku. To jednak nie jest jeszcze takie złe. Najgorsze jak autor rozpisuje się jak to robią na umywalce, w wannie oraz kilku innych miejscach po kolei. Na szczęście, są jeszcze pisarze potrafiący ukazać miłość, jako coś więcej niż rządze cielesne. Do nich właśnie należy Patricia Briggs. Dzisiaj opowiem Wam o kolejnym tomie, w którym spotkamy dość niesamowitą panią mechanik zatytułowanym „Znak kości”.

Mercedes po prostu ma pecha. Jednak nie takiego zwykłego, ale chyba największego. Jeżeli coś się święci to ona musi być w...

Evie | 2014-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2014

Każda następna część jest jeszcze lepsza od poprzedniej.Nasza bohaterka znowu nie może opędzić się od kłopotów. Pomysły autorki z części na część robią się coraz lepsze. Nie można się oderwać. Kiedy wspominam pierwszą część to nie mam ona porównania z tą. Pierwsza długo się rozkręcała i nie była tak wciągająca jak ta część. Nie mogę się doczekać co czeka Mercy w kolejnej części.

Anetka | 2015-06-13

Po trudnych chwilach Mercy najchętniej zamknęłaby się w domu albo w warsztacie i robiła to co kocha nie myśląc o tym wszystkim co ją spotkało. Jednak los ma dla względem niej nieco inne plany…

Najpierw wpada ukochana mama. Oczywiście z pretensjami. Dlaczego Mercy nie zadzwoniła jak miała kłopoty? Dlaczego mama musi się o wszystkim dowiadywać z gazet? I co robi półnagi Adam w jej sypialni?

Potem wpada Stefan. Kochany, czując się jak u siebie, spada z sufitu salonu, cały zwęglony oznajmiając Mercy, ze „Ona Wie” cokolwiek to znaczy, a to jednoznacznie zwiastuje problem.

Stara znajoma z liceum wpada mówiąc, że ma u siebie ducha i potrzebuje pomocy, wilkołaki jej nie lubią, szczególnie odkąd jawnie pokazuje się z Adamem, a do tego jakieś małolaty zostawiły jej na garażu graffiti. Czy kiedykolwiek mogłoby być lepiej?

Z Mercedes Thompson nie ma czasu na nudę. Za każdym razem kiedy podejrzewasz, że już się wszystko ułożyło i będzie chwila, żeby odetchnąć to dzieje się coś takiego, że...

UpiornyGroszek | 2011-08-21

„Znak kości” to już czwarty z kolei tom przygód zmiennokształtnej mechanik Mercedes Thompson autorstwa Patrici Briggs. Poprzednie tomy- „Zew księżyca”, „Więzy krwi” i „Pocałunek żelaza”- wspominam jako niezwykle przyjemne czytadła dlatego bez wahania przystąpiłam do lektury najnowszej części. Niestety, mój entuzjazm gasł z każdą kolejną stroną…

W tym tomie Mercedes musi zmierzyć się z całą plejadą stworzeń: wampirami, duchami, wilkołakami i z nieludźmi. Jak na jednego małego kojota całkiem sporo, nieprawdaż? Wydawałoby się, że akcja powinna pędzić jak szalona, żeby w tej dosyć cienkiej książce upchnąć aż tyle różnych ras. Nic bardziej mylnego, fabuła „Znaku kości” nie dorównuje intrydze znanej z tomów poprzednich. Główny wątek nijak nie potrafił mnie zainteresować- przyznam szczerze, że pomimo faktu, iż książkę skończyłam zaledwie parę dni temu, niewiele z niej pamiętam. Ot lekturka- przeczytać i zapomnieć.

Sama Mercy zdecydowanie traci- traci energię, werwę, charakter i cięty...

Perhonen | 2011-11-19
Przeczytana: 19 listopada 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Mercy po raz czwarty pakuje się w kłopoty. Wampiry (dosłownie i w przenośni) nie dają jej żyć. Przy okazji pewien Alfa chce się z nią związać i włączyć do swojego stada. Ale kiedy w jej domu Stefan zjada na kolację kilka wilków, koleżanka z dzieciństwa przyjeżdża mamrocząc coś o duchach a na drzwiach warsztatu pojawiają się napisy w świątecznych barwach i niekoniecznie miłej treści, Mercedes postanawia na chwilkę wyjechać, aby sytuacja w mieście trochę się uspokoiła. Jak się potem okazuje, kłopoty jadą razem z nią ;)
Czekam na kolejną część ;)

gumisia_m | 2012-12-14
Przeczytana: 14 grudnia 2012

Książka od której nie mogłam się oderwać aż ją przeczytałam. Dla fanów serii - zdecydowanie polecam :)

Lesławek | 2014-02-23

Czwartą część przygód zmiennoksztaltnej Mercedes Thompson "Znak Kości" autorka Patricia Briggs rozszerzyla o nowych bohaterów plus czarny charakter. Mercy tym razem będzie ratowac z opresji Stefana - wampira, którego darzy sympatią. Jednocześnie wykorzysta swoje zdolności do widzenia duchów, by ratować nawiedzony dom koleżanki ze szkoły Amber i oczywiście jak na waleczną przystało zmierzy sie z prawdziwym złem w postaci bardzo starego wapmira. Mercy musi tez ratować swoje dobre imie, które zostało zbrukane wydarzeniami jakie miały miejsce w jej życiu dosłownie kilka tygodni wcześniej (czyli w trzeciej części książki) Dodatkowo dopadną ją całkowicie przyziemskie problemy typu kochana ale upierdliwa matka, która za wszelka cenę chce urządzić jej ślub. Dzieje sie oj dzieje w życiu Mercy, a każda kolejna część czytam z wypiekami:)

McDaa | 2015-06-17
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 17 czerwca 2015

Słabnie.
Niby ogólnie serię nadal bym poleciła - jest zdecydowanie lepsza niż wiele innych tego typu, ale mogłaby być spójną zamkniętą trylogią. W tej części zaczyna być czuć, że ciągniemy na siłę i pomysłów brakuje. Niby dobrze, że dopiero w czwartym tomie a nie w drugim - ale uprzedzam, że zaczyna być nużąco.

qradomowa | 2015-05-08
Przeczytana: 08 maja 2015

Kolejne przygody kojociej Mercy. Tym razem powrót do problemów chamry wampirów. Nawiązywanie do przygód z przeszłości oraz spiłowanie pazurków poprzez rozwój związku z wilkołakiem, nieco obniżają loty tej części cyklu, jednak nie na tyle, aby zniechęcić do sięgnięcia po kolejny tom.