Gra w kolory

Okładka książki Gra w kolory
Marzena Rogalska Wydawnictwo: Znak Cykl: Wyprzedaż snów (tom 2) literatura piękna
literatura piękna
Wyprzedaż snów (tom 2)
Znak
2018-02-14
2018-01-01
literatura polska

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Bardzo zmęczyła mnie ta książka! Bardzo słaba, nie wiem czemu, ale spodziewałam się zdecydowanie czegoś lepszego. Taki męczący misz masz.

Ciepła, optymistyczna. Poznajemy losy Agaty i jej przyjaciół a także przeszłość naszej bohaterki. Lubię klimat tej książki. Nieważne gdzie się dzieje czy to Kraków, Nowy York czy Londyn.

I nie zawiodłam się. Drugi tom jest równie dobry, jest dopełnieniem pierwszego. Pozwala lepiej poznać Agatę, poznać i zrozumieć. Dostarcza mnóstwo wzruszeń, jest super! I ten styl! Jedyny, niepowtarzalny - zarezerwowany tylko dla Marzeny Rogalskiej. Jednym słowem - rewelacja! Więcej nie dodam już nic, tom trzeci czeka...

Pierwsza część była bardzo intrygująca, wciągnęła mnie, natomiast Gra w Kolory to nieporozumienie. Ileż razy można wspominać, że główna bohaterka to chodzący ideał i dobroć w każdej postaci, wszystko jej się udaje, a te "spontaniczne" decyzje i spotkania są przerysowane, a wręcz nieprawdopodobne jest to, że cały świat kojarzy główną bohaterkę, gdzie się nie pojawi, to ma znajomości, a jednocześnie jest dziewczyną z sąsiedztwa. Wiem, że to fikcja literacka, ale zdecydowanie lepiej, gdy fabuła jest choć trochę prawdopodobna. Naiwna książka! 5/10

Niestety podobnie jak pierwsza część tak i "Gra w kolory" jest banalna i przewidywalna. Dużo opisów, dialogów, interakcji, które nic nie wnoszą w fabułę. Postacie są przejaskrawione, zbyt jednoznaczne.

Agata z części pierwszej i ta z drugiej to dwie zupełnie inne bohaterki. Wcześniej kobieta z ikra teraz ciepłe kluchy. Bohaterowie i ich życie nierealnie do granic możliwości.
W tej części zabrakło mi Gośki to jedyna prawdziwa postać która podobała mi się u Pani Rogalskiej.
Zanim przeczytam ostatni tom minie trochę czasu bardzo mnie zmęczyła 2 cześć.

Zanim przeczytam ostatni tom minie trochę czasu bardzo mnie zmęczyła 2 cześć.

W książkach lubię to, że mnie zaskakują biegiem wydarzeń. I ta książka taka jest. Agata przeżywa wiele chwil, dobrych i złych jak to w życiu i wydawałoby się, że wiesz co wydarzy się. A tu nie, niespodzianka dopiero na końcu wpadasz na pomysł zakończenia. Polecam na chandrę i poprawę humoru. Dzięki Marzena.

Bardzo lubię Panią Marzenę, dlatego sięgnęłam do jej książki i można powiedzieć, że bardzo mile spędziłam czas :)

Jeszcze bardziej nudna niż pierwsza część. Myślałam, że jej nie skończę, ale w chwili gdy już chciałam ją cisnąć w kąt, w końcu (w drugiej połowie) coś zaczęło się dziać. Ale i tak to wszystko było miałkie, bardzo nierzeczywiste, główna bohaterka nadal ogromnie irytująca, a cała historia bardzo przewidywalna.
I z większą chęcią i ciekawością czytałabym tę serię, gdyby nie było tutaj Agaty-głównej bohaterki. Bardziej sympatyczni i ciekawi są jej przyjaciele, a w szczególności Krzysztof-historyk sztuki.
I niestety raczej swoją przygodę z twórczością p. Rogalskiej skończę na tej części, za kolejną podziękuję.

I z większą chęcią i ciekawością czytałabym tę serię, gdyby nie...

Pomyliłam kolejności. Przeczytałam najpierw trzecia część a teraz drugą. Muszę powiedzieć, że gdy pomyłka wyszła na jaw, chciałam ją odłożyć. Już wiedziałam jak skończy się historia Agaty. Coś mi jednak mówiło żeby dać jej szansę.
Nie zawiodłam się na swojej intuicji. To była najlepsza część cyklu. Szczególnie historia z Franzem 😁. A tak poważnie to wiele w niej ciepła, wiele zmian zachodzących w ludziach pod wpływem dobra. To jest przesłaniem tej książki: czynić dobro.
Więc jak można ocenić ją inaczej niż dobrze?
Pozdrawiam