Gra w kolory

Marzena Rogalska Wydawnictwo: Znak Cykl: Wyprzedaż snów (tom 2) literatura piękna
2018-02-14
2018-01-01
Znak
literatura polska
Wyprzedaż snów (tom 2)
literatura piękna
2018-02-14
literatura polska

Agata z części pierwszej i ta z drugiej to dwie zupełnie inne bohaterki. Wcześniej kobieta z ikra teraz ciepłe kluchy. Bohaterowie i ich życie nierealnie do granic możliwości.
W tej części zabrakło mi Gośki to jedyna prawdziwa postać która podobała mi się u Pani Rogalskiej.
Zanim przeczytam ostatni tom minie trochę czasu bardzo mnie zmęczyła 2 cześć.

W książkach lubię to, że mnie zaskakują biegiem wydarzeń. I ta książka taka jest. Agata przeżywa wiele chwil, dobrych i złych jak to w życiu i wydawałoby się, że wiesz co wydarzy się. A tu nie, niespodzianka dopiero na końcu wpadasz na pomysł zakończenia. Polecam na chandrę i poprawę humoru. Dzięki Marzena.

Bardzo lubię Panią Marzenę, dlatego sięgnęłam do jej książki i można powiedzieć, że bardzo mile spędziłam czas :)

Jeszcze bardziej nudna niż pierwsza część. Myślałam, że jej nie skończę, ale w chwili gdy już chciałam ją cisnąć w kąt, w końcu (w drugiej połowie) coś zaczęło się dziać. Ale i tak to wszystko było miałkie, bardzo nierzeczywiste, główna bohaterka nadal ogromnie irytująca, a cała historia bardzo przewidywalna.
I z większą chęcią i ciekawością czytałabym tę serię, gdyby nie...

1. Bardzo cukierkowa i pogodna.
2. Nad wyraz schematyczna: zło pokonane dobrem, przyjaźń i rodzina vs. bogactwo i tęsknota za „ normalnym” życiem gdy jesteś krezusem - a co to w ogóle jest normalne życie?
3. Główna bohaterka niestety w tej cześć dużo bardziej niestabilna i egzaltowana. Z supermena zmienia się w płaksę.
4. Historia dość naiwna, ale do zaakceptowania.

Książka jest kontynuacją "Wyprzedaży snów" i w mojej ocenie jest równie dobra jak poprzednia część. Polecam z całego serca tę książkę! Jest to wyciszająca i mądra literatura zakrawającą nieco o filozofię, ale tylko odrobinę! Powieść skłania do myślenia, pozwala poukładać siebie w świecie i przywrócić zapomniane lekko wartości - miłość, przyjaźń, wierność czy...

Jak zwykle pełna optymizmu historia Agaty. Nie aż tak dobra jak pierwsza część, jednak bardzo przyjemna lektura. Tym razem trochę więcej powodów do refleksji, więc mniej cukierkowo, co akurat uważam za plus. Fajna i lekka lektura dla relaksu i poprawy nastroju.

Bardzo ciekawa ..miła ksiązka :) jeszcze trzecia część

Dobrze wrócić do Krakowa i do sprawdzonych przyjaciół. Tak jak główna bohaterka drugiego już tomu serii. Agata powoli wraca „do żywych”, a z czasem zaczyna nabierać wiatru w żagle. Duże zmiany zachodzą też w życiu pozostałych Krakusów. Jednak jak to w życiu, szczęśliwe chwile przeplatają się z troskami, a na świetlanej przyszłości cieniem kładą się złe doświadczenia i...

Druga czesc rownie przyjemna w czytaniu jak pierwsza,

Dyskusje

• 2019