Pocałunki na Manhattanie

Kissing in Manhattan
opowiadania amerykańskie
PaniKa

Inne wydania

Bohaterami "Pocałunków na Manhattanie" są mieszkańcy starego, tajemniczego domu w sercu Nowego Jorku. Spadkobierczyni wytwórni uwodzicielskich perfum, księgowy rozmawiający ze staroświecką windą, makler, który tłumi poczucie absurdalności życia, co noc zniewalając kobiety, reporterka podróżująca po świecie w poszukiwaniu "pokrewnej duszy" - i wiele innych postaci - tworzą barwną galerię ludzi...

Spadkobierczyni wytwórni uwodzicielskich perfum, księgowy rozmawiający ze staroświecką windą, makler, który tłumi poczucie absurdalności życia, co noc zniewalając kobiety, reporterka podróżująca po świecie w poszukiwaniu "pokrewnej duszy" - i wiele innych postaci - tworzą barwną galerię ludzi spragnionych miłości. W tej zabawnej, a zarazem refleksyjnej książce mężczyźni i kobiety, dobro i zło, miłość i erotyzm stykają się, walczą ze sobą i jednają. A wszystko to na tle Manahattanu - miejsca magicznego Schicklera opisanego na poły romantycznie, na poły surrealistycznie.

książek: 1901
Gosia | 2015-09-24
Na półkach: 2015, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 23 września 2015

Wstęp do książki Davida Schcklera napisał sam Jonathan Caroll, który zachwycił się tą pozycją. Jest to na pewno świetna rekomendacja.
Jednak czy książka aż tak zachwyca?
Po pierwsze byłam zaskoczona tym, że jest to właściwie zbiór opowiadań, które stanowią taką mini-powieść, ponieważ postacie i wątki przeplatają się. Postacie drugoplanowe w jednych rozdziałach stają się pierwszoplanowymi w innych.
Tytuł też sugeruje inną zawartość, ale to może być pewnego rodzaju niespodzianka.
Na plus przemawiają ciekawe portrety psychologiczne bohaterów - mieszkańców jednej z nowojorskich kamienic. Zagubieni w swoim życiu uczuciowym w tym wielkim mieście pełnym ludzi poszukują prawdziwego uczucia jednocześnie ukrywając swoje wady, rytuały, uczucia głównie z obawy przed wyśmianiem i odrzuceniem przez społeczeństwo.
Na pewno lektura jest oryginalna i intrygująca. Polecam ocenić samemu podczas czytania.

wiejskifilozof | 2014-11-26

Niech nikogo,nie zwiedzie ten tytuł.To nie tanie romansidło,a dobrze napisana powieść obyczajowa.Z tym,że w małej formie.
Akcja toczy się w Nowym Jorku i zawiera nie mal cały opis społeczeństwa Wielkiego Jabłka.
Opowiadania są bardzo dobre i wciągają.
Wymagają od czytelnika pewnej wiedzy z gatunku psychologii i socjologii.
Na koniec uwaga:skunks to nie gryzoń.To ssak drapieżny,z rodziny skunskowatych.

Dariusz Karbowiak | 2014-07-08
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 03 lipca 2014

Zbiór opowiadań „Pocałunki na Manhattanie” to świetna lektura na wakacje. Ciekawy układ, niby zbiór a jednak całość. Każde opowiadanie łączy się z pozostałymi. Mamy możliwość obserwowania bohaterów z różnej perspektywy.
Nie mniej jednak opinia zamieszczona na okładce Jonathana Corrolla, że jest to najlepsza książka jaką przeczytał w zeszłym roku – trudno się nie zgodzić. Jednemu podoba się córka innemu teściowa. Ja już w tym roku przeczytałem parę lepszych książek. No ale nie wiem jakie czytał „w zeszłym roku” książki autor „zaślubin patyków”
Nie mniej warto przeczytać.

Monika | 2011-02-15
Na półkach: Przeczytane, 2011, Posiadam
Przeczytana: 15 lutego 2011

Niebanalna, intrygująca, ciekawa.
Na początku wydawało mi się, że jest to zbiór 11 różnych opowiadań. Po chwili jednak te opowiadania i postaci zaczęły się łączyć i przenikać.
Szczególnie urzekła mnie "Kąpiel Jacoba".

Lady_B | 2010-07-27
Przeczytana: 2008 rok

Niepozorna książka, sięgnęłam z nudów, gdyż odstraszał mnie tytuł. Jednak okazała się wciągającą i dość oryginalną pozycją

DramaQueer | 2010-08-03
Przeczytana: 2002 rok

Z "Pocałunkami" kojarzą mi się czasy liceum, kiedy nosiłem je w torbie, by kartkować wolnych chwilach. Niepozorny zbiór opowiadań o mieszkańcach jednej z nowojorskich kamienic. Pozornie szczęśliwi ludzie sukcesu ukrywają swoje lęki, wady i pragnienia z obawy przed zranieniem i wyśmianiem. Przyjemna, niesztampowa lektura z dobrym szkicem różnorodnych charakterów.

Na zakończenie dodam, iż mój egzemplarz książki pożyczany był tak wielu osobom, że któregoś razu już do mnie nie wrócił. Żałuję i poluję na allegro.

Lucy Shirley | 2015-04-01
Przeczytana: 31 marca 2015

Już od pierwszego akapitu zakochałam się w tej książce. Całkowicie pochłonął mnie świat przedstawiony, czytałam POCAŁUNKI absolutnie wszędzie, dlatego że myśl o rozstaniu się z bohaterami byłoby zbyt bolesne. Nasłuchałam się, że jestem nienormalna, że czytam poronole... Ale to nie pornole! Ta cudowna erotyka uczyniła moje życie lepszym. Bo czym byłby świat bez odrobiny miłości? Nawet nie chcę się zastanawiać.
Polecam tę książkę każdemu. Erotyka wcale nie jest uciążliwa, jest OK. Bardziej podobały mi się opisy bohaterów, zwykłych ludzi z którymi miłość potrafi całkowicie odmienić.

Kami | 2011-10-05
Przeczytana: 29 września 2011

Oryginalna, mroczna, intrygująca. Banalny tytuł ukrywa bogate wnętrze. Ciekawie napisana, z początku nie ujawnia powiązań między bohaterami, a po chwili zaskakuje. Plus za inność i głębokie spojrzenie na ludzkie zachowania, ujomności, spojrzenie bez wybielania. Dla każdego - zdecydowanie polecam!

Mel | 2014-01-25
Przeczytana: 22 stycznia 2014

myślę, że książka jest warta przeczytania. jest stosunkowo krótka oraz posiada wartką i ruchliwą fabułę. w sam raz na zimową nostalgię, by z niej choć na moment się wyrwać. powieść pozostawia refleksje. pokazuje, że nie ma ludzi perfekcyjnych i idealnych, każdy ma jakiś/eś sekret/y.
obiecuję, że nie będziecie, Drodzy Czytelnicy, zawiedzeni.

Exis | 2014-09-16

Naczytałam się pozytywnych opinii i chyba niepotrzebnie, bo miałam wobec tej pozycji wysokie wymagania. Trochę się zawiodłam. Przeczytać można, ale mnie osobiście nie porwało.