Janice Gentle i seks

Seria: Jej Portret
Wydawnictwo: Rebis
Janice Gentle gets sexy
romans, seks

Zażywna, romantyczna, pozornie infantylna Janice Gentle jest autorką wznioslych i kwiecistych romansów. Pisze je z prawdziwą niechęcią, myśląc tylko o jednym: chce zarobić dość pieniędzy, by móc odnaleźć mężczyznę, którego poznała, pokochała i utraciła jednego dnia, przed dwudziestulaty. Dlaczego jednak agentka Janice uparcie zachęca ją, by zachowała anonimowość? Prawdę odkrywa przedstawicielka nowojorskiego wydawnictwa, która przyjeżdża do Londynu namówić Janice, by wprowadziła do swoich romansów seks.

źródło opisu: Wydawnictwo Rebis, 2004

źródło okładki: http://www.rebis.com.pl/rebis/public/books/book.ht...»

Monika | 2014-06-27
Przeczytana: 27 czerwca 2014

Powtórzę za a_linq: "Nieco dziwią mnie te niskie oceny tej książki przez inne osoby."

Podobnie, jak zwodnicze są te niskie oceny, podobnie zwodnicze są tytuł i okładka książki. Nie jest to ani romans ani kiepska książeczka o seksie. To naprawdę dobry kawałek słodko-gorzkiej literatury, który przeczytałam z przyjemnością.

keys | 2013-03-18
Przeczytana: marzec 2013

TO nie jest romans!!! jeśli ktoś się nastawia na tanie czytadło to niech po tę książkę nie sięga.
Na pozór totalny misz-masz, pomieszanie z poplątaniem, życie na opak.
Janice, tytułowa bohaterka, zawiedziona w życiu, zraniona, niby-nieporadna, całkowicie uzależniona od przyjemności jedzenia, ale posiadająca jeden dar. Dar pisania i wykorzystuje go znakomicie, przyciągając przez to w swoje życie sporo osób, każdą odmienną i w jakiś sposób zwichrowaną.
Mnie się podobała tym bardziej, że czytałam kiedyś "Życie seksualne mojej ciotki" tej samej autorki.

violabu Toczytam | 2013-05-10
Przeczytana: 2004 rok

Janice Gentle nie jest famme fatale (to nie ona jest na okładce!), a książka nie opisuje jej przygód seksualnych. Wręcz odwrotnie.
Treść opowiada o poczytnej autorce romansów, któa potrafi pięknie pisać o ludziach i uczuciach. Prywatnie natomiast jest nieporadna i samotna. Jest przez to maszynką do zarabiania pieniędzy przez wydawcę. Do tego jest infantylna, naiwna i nie znająca życia oraz mężczyzn. Jej poszukiwania tego jedynego widzianego krótko raz w życiu są żałosne, tak jak i ich skutek. Nie jest bohaterką ciekawą. Pod żadnym względem. Również fabuła pozostawia wiele do życzenia.
Po przeczytaniu dwóch książek pani Mavis Cheek odnoszę wrażenie, iż słowo "seks" wstawia do tytułów jedynie w celach marketingowych (wiadomo - to się zawsze sprzedaje), jednak bezpodstawnie jeśli chodzi o fabułę.
Bardzo słaba książka. Nie polecam jej.

Nieco dziwią mnie te niskie oceny tej książki przez inne osoby. Dla mnie ta książka jest przede wszystkim ogromnie zabawna, ironiczna i pastiszowa. Końcówka jej daje cukierkowo słodkie rozwiązanie, ale aż w oczy kole, że jest niepoważne. Autorka rysuje wszystkie postacie tak "grubą" kreską, żeby dać kod do odczytania jej stylu.

Janice Gentle jest postacią nieporadną, niezborną w sensie życiowym, ale skrajną idealistką, filozofką piszącą ogromnie poczytne romansidła, która przynosi krocie swoim wydawcom. Jednocześnie żyje w bańce mydlanej swej niewinności i niedojrzałości pod względem miłości fizycznej. Za nic nie chce wprowadzić scen seksu do swych powieści.

Szalone, niespodziewane zwroty akcji prowadzą do równie niespodziewanych rozwiązań.

Uwielbiam wszystkie postaci z tej książki, czytałam ją wielokrotnie. jest w mojej emocjonalnej biblioteczce na honorowym miejscu.

artdeco92 | 2014-02-06

Szczerze mówiąc nie wiem jak powierzchownie trzeba czytać książki, zeby ocenić tę jako "babskie czytadełko", albo "tani romans". Jedna z czytelniczek bardzo trafnie zwróciła uwagę na ironiczne oblicze tej książki. Autorka w bardzo wdzięczny i nieoczywisty sposób tworzy fabułę zaskakującą i niebanalną, mówiącą o wielu aspektach rzeczywistości. Nie tylko o miłości i sentymentalizmie. Główna bohaterka jest oryginalną postacią, świetnie zarysowaną. To książka przejawiająca genialny zmysł obserwacji.
Rzeczywiście - okładka i polski tytuł wprowadzają kompletnie w błąd i nie dziwię się rozczarowaniu czytelników, którzy spodziewali się po niej czegoś innego.
Nie zgadzam się jednak z opinią, że to płytka i nudna książka! Może niektórzy czytają ją z nieco zawężonej perspektywy.

vievioor | 2015-01-25

Kiedyś dostałam tę książkę jako dodatek do jakiegoś kobiecego miesięcznika, więc cóż było robić - przeczytałam. I zaskoczyła mnie pozytywnie, bo wbrew pretensjonalnemu tytułowi i kiczowatej okładce książka okazała się kawałkiem całkiem niezłej literatury. Owszem, łatwo i lekko się czyta, ale zawiera bardzo trafne analizy ludzkich postaw, zachowań i motywów. Bardzo miło ją wspominam i pewnie kiedyś do niej wrócę.
Za to nie ma ani jednej sceny erotycznej, więc poszukiwaczom podniet nie
polecam.

laradorren | 2014-09-15
Przeczytana: 12 września 2014

Nie jest to książka, którą "trzeba przeczytać", która "zostanie ze mną na zawsze" - ale nie jest również kiepskim romansidłem, jak by to mógł sugerować tytuł. To raczej przyjemny, zgrabnie i zabawnie napisany przerywnik pomiędzy bardziej ambitnymi pozycjami z literatury. Niektóre postaci są powierzchownie opisane, ale wątki ciekawie łączą się ze sobą. 6 gwiazdek za to, że podczas czytania marzyłam, by ktoś nakręcił film na podstawie tej książki :D

BetiFiore | 2013-01-09
Przeczytana: październik 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Bardzo fajna lekturka, zabawna, wciągająca. Dobra na wakacje. Do pośmiania się.

xxxxxx | 2010-12-17

Typowy głupiutki romansik o zakompleksionej kobiecie, która w końcu... Ach, nie powiem, bo to w ogóle nie jest przewidywalne i mogłabym komuś zrobić przykrość, gdyby dowiedział się przed przeczytaniem! A tak na poważnie, to strasznie nudne i jedynym plusem jest fakt, że główna bohaterka to nie seksowna kocica, femme fatale czy jakaś inna, ale zwyczajna osoba. Szkoda tylko, że autorka tak banalnie to zakończyła.

malkovic | 2011-07-20

Dawno czytałam, pierwsza książka traktująca o seksie którą miałam w ręku:) dlatego wtedy zrobiła na mnie wrażenie teraz śmiem twierdzić że jest taka sobie:)