Notatki przyszłej matki

Wydawnictwo: Sonia Draga

Lara Stone pracuje w elitarnej szkole w Bel Air. Każdego dnia ma styczność z zepsutymi bachorami i zdecydowanie nie jest gotowa, by mieć takowe na własność. Przynajmniej nie teraz, kiedy jej życie tak świetnie się układa, a już na pewno nie, zanim dzięki Tae-Bo osiągnie perfekcyjny rozmiar trzydzieści sześć. Ale jej mąż, Andrew Stone, ma inny pomysł kategorycznie domaga się, by zostać ojcem.

Kasiag | 2014-12-04

Fajne czytadło dla odprężenia i pośmiania :)
Początkowo główna bohaterka Lara nie zyskała co prawda mojej sympatii i myślałam, że zaważy to na mojej ocenie. Okazało się jednak, że nie jest z niej aż taką egoistką jak myślałam i nawet ją polubiłam. Dzięki temu lektura tej książki stała się tym czym być powinna, lekką i przyjemną odskocznią od rzeczywistości :)
Jedyne co mnie niezmiernie irytowało od początku do końca, to tytuły rozdziałów. Ale tutaj nie winię autorki, tylko tłumacza. Podejrzewam, że miało być w założeniu śmiesznie, ale niestety, wyszło głupio i infantylnie.

ŚliwkowaPanna | 2010-07-13

Niezwykła opowieść o młodej mamie, która na rzecz spokoju w małżeństwie i kontaktach z rodzicami musiała postarać się o dziecko. Było to nie lada poświęcenie, zważywszy na fakt, iż Lara, główna bohaterka, to kobieta żądna sukcesu nie tylko zawodowego jak i towarzyskiego, której główną obsesją jest dążenie do osiągnięcia rozmiaru trzydzieści sześć. Niestety szybko wszystko mija i jej główną obsesją jak i fobią staje się ciąża i związane z tym konsekwencje takie jak tycie, hemoroidy i niekontrolowane zmiany nastrojów. Ponadto na drodze jej kariery stanie rozkapryszona nastolatka - córka znanego reżysera filmowego, której przyszła mama musi zapewnić studia na elitarnej uczelni. Zabawna i pełna codzienności opowieść, która musi stanąć na Twojej półce!

fiszunia | 2011-04-02
Przeczytana: 02 kwietnia 2011

Już sam tytuł wskazuje na to o czym jest ta książka. Tytułową przyszłą matką jest Lara - pracująca jako doradca akademicki w elitarnej szkole dla dzieci bogatych rodziców, która ulega namowom męża i zgadza się na powiększenie rodziny.

Co najśmieszniejsze Lara nawet nie lubi dzieci, nie wyobraża sobie, że mogłaby przytyć chociażby kilogram, ciuchy ciążowe to dla niej największy koszmar, a samo bycie matką napawa ją paraliżującym strachem. Ale górę bierze jej perfekcjonizm i ambicja sprawiając, że ta ciąża staje się dla niej wyzwaniem.

Książka napisana lekkim językiem oraz z wielkim dystansem i poczuciem humoru. Być może ktoś będzie się oburzał podejściem bohaterki do pewnych spraw, ale wydaje mi się, że autorka chciała obalić w prześmiewczy sposób pewne stereotypy związane z ciążą. Nie jest to z pewnością lektura dla panów, ale kobiety będą się przy niej świetnie bawić. Polecaam.

Ewa | 2011-03-28
Przeczytana: marzec 2011

Dawno się tak dobrze nie bawiłam, jak podczas czytania tej książki :) kupiłam ją w sumie ot tak, w składnicy, bo zainteresowała mnie recenzja, a cena była na tyle niska, że w przypadku tzw. "chłamu" spokojnie odżałowałabym te parę groszy. Na szczęście - nie musiałam :)

Lara, jak sama twierdzi nie nadaje się na matkę. Nie kręci jej nocne wstawanie, zmienianie pieluszek ani pościg za najlepszym przedszkolem czy nianią. Rozmowy na temat zalet naturalnego porodu nad cesarskim cięciem napawają ją odrazą. Jednak Lara ma też męża, którego zdanie w tej kwestii znacząco różni się od jej opinii. Toteż kiedy jej najlepsza przyjaciółka, Julie oznajmia wszem i wobec że będzie miała dziecko, Andrew stwierdza że teraz jest najlepsza pora na powiększenie rodziny. Nie za rok, czy dwa - właśnie w tej chwili. Nasza bohaterka dzielnie przyjmuje na siebie to wyzwanie, i niemal natychmiast zachodzi w ciążę. Od tej pory jej tryb życia i sposób postrzegania rzeczywistości po trosze ulegają zmianie;...

GUSIA | 2014-10-04

Lekka i przyjemna lektura. Ciąża w krzywym zwierciadle. Przezabawna. Polecam nie tylko przyszłym mamom.

bassienkaw | 2013-01-12
Przeczytana: 09 stycznia 2013

Lekka, przyjemna, taka którą czyta się z uśmiechem na ustach. Idealna książka na odmóżdżenie się

Aleksandra Janowicz | 2014-11-12

Przezabawna, ironiczna książka o losach przyszłej mamy. Polecam!

Lilith59 | 2015-01-16
Przeczytana: 16 stycznia 2015

Z braku papierowych książek na obczyźnie, można przeczytać, ale bez szału. Czyta się lekko,szybko i przyjemnie (momentami), często też wprawia w rozdrażnienie z powodu nierealności problemów bohaterki.Uważam, że nie wnosi nic sensownego pisze to jako matka.

Marta | 2010-10-01

Zabawna opowieść o kobiecie, która nie chce być matką, ale gdy zachodzi w ciążę krok po krok się nią staje i nie może w to uwierzyć.

katarzynakk | 2016-10-20
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2014 rok

Zabawna, lekka książka. Główna bohaterka jest niezwykle do mnie podobna. Kiedyś sięgnę ponownie do tej książki