Sword Art Online 16 - Alicyzacja: Eksplozja

Okładka książki Sword Art Online 16 - Alicyzacja: Eksplozja Reki Kawahara
Okładka książki Sword Art Online 16 - Alicyzacja: Eksplozja
Reki Kawahara Wydawnictwo: Kotori Cykl: Sword Art Online (tom 16) fantasy, science fiction
Sword Art Online (tom 16)
Kotori
2017-10-31
2017-10-28
2015-08-08
Anna Piechowiak
kotori light novel

Okładka książki Początki innego świata Kazuhiro Hara, Mamare Touno
Początki inneg... Kazuhiro Hara, Mama...
Okładka książki Spice & Wolf 11 Isuna Hasekura, Keito Koume
Spice & Wo... Isuna Hasekura, Kei...
Okładka książki Naruto: Tajemna historia Shikamaru - Chmury w mrocznej ciszy Masashi Kishimoto, Takashi Yano
Naruto: Tajemn... Masashi Kishimoto, ...

Dwa odległe światy, które dzieli praktycznie wszystko rozpoczynają okrutną wojnę o terytorium. Czy ogromna armia wrogich najeźdźców zetrze w pył broniących świata ludzi Rycerzy Integralności wraz z ochotnikami?

"Czy naszą misją, sensem naszego istnienia, jest wypełnianie rozkazów Najwyższego Kapłana i wodza starszych? Nie. Jest nią chronienie tego świata i żyjących na nim ludzi. I dopóki chcemy ich chronić, będziemy Rycerzami."

W tym tomie można o wiele bliżej poznać Rycerzy Integralności, o których do tej pory wiedziało się najmniej. Ich historie są ciekawe i przejmujące. Nawet po tym, jak stali się Rycerzami i pozbawiono ich najcenniejszego, nadal w ich umysłach jest pewien niepokój. Ta obawa u jednych może sprawiać, że nie będą w stanie wykorzystać pełnego potencjału swego boskiego skarbu, inni woleliby ich w ogóle nie używać, ponieważ to sprowadza jedynie duże straty. Jednakże wszyscy oni zebrali się w jednym celu – chcą ratować świat ludzi, o uratowanie którego usilnie walczyło dwóch wiernych druhów. To oni udzielili ważnej lekcji Rycerzom, co sprawiło, że bez wahania chwycili za broń. Dobrze, że przynajmniej w tym przypadku Kawahara miał pomysły na postacie i je wykorzystał (choć pewnie pod koniec mu ich brakowało, skoro nie wszystkie mu się udały).

"Ty próbujesz je uratować? Chociaż nie jesteś zdolny wstać czy choćby mówić?
W jednej chwili zrozumiał... Zrozumiał, że siła, o której wspomniała Linel, nie oznaczała ani sposobu walki, ani używania formuł, ani boskich skarbów, ani Techniki Pełnej Kontroli Uzbrojenia. Było nią coś, co każdy – i Rycerz Integralności, i zwykły człowiek – posiadał od samego początku, lecz co z łatwością mógł stracić.
Odwaga."

W chwili, gdy sytuacja na polu walki robi się dramatyczna, pojawia się postać, która przynajmniej na chwilę zmienia oblicze wojny. Jednakże czy na długo? W końcu wróg nie lubi pozostawać dłużny, więc na pewno ma jeszcze jakiegoś asa w rękawie!

Mała ilość walk zostaje w pełni wynagrodzona tutaj, gdyż potyczek jest od groma! Wojna pochłania tysiące istnień, przez co walczących mogą nachodzić wątpliwości, strach oraz zwątpienie. Nie brakuje tutaj wzruszających momentów i brudnych zagrywek. Serdecznie polecam!

WOJNA ONLINE

„Sword Art Online” to zdecydowanie jeden z największych hitów, jakie ma do zaoferowania gatunek light novel. Czym właściwie są te „lekkie powieści”? To młodzieżowa literatura wymyślona w Japonii, dość specyficzna, bo ilustrowana mangowymi rysunkami (czasem są to niemalże komiksowe wstawki) i specyficznie także napisana. Co to właściwie znaczy? A to, że mamy tu do czynienia z lekką, prostą fantastyką, bo taki gatunek właśnie reprezentują najczęściej light novel, która fabularnie w dużym stopniu przypomina popularne mangi tudzież, jak to mamy w tym przypadku, gry komputerowe przeniesione na literacki grunt.

Całość recenzji opublikowana na moim blogu: http://ksiazkarnia.blog.pl/2017/11/18/sword-art-online-16-alicization-exploding-reki-kawahara-abec/

WOJNA ONLINE

• Light Novel