Sword Art Online 16 - Alicyzacja: Eksplozja

Tłumaczenie: Anna Piechowiak
Cykl: Sword Art Online (tom 16)
Wydawnictwo: Kotori
kotori, light novel
Dante

Pięćdziesięciotysięcznej armii - dowodzonej przez boga ciemności Vectora, alias Gabriela Millera - stawiają czoła pięciotysięczne Siły Obrony Świata Ludzi pod wodzą Rycerza Integralności Bercouliego. Kiedy Fanatio i pozostali Rycerze toczą zażartą walkę z przeważającymi siłami wroga, oddział górskich goblinów przedostaje się na tyły ich oddziałów. Co stanie się z Kirito oraz towarzyszącymi mu Ronye i Tieze?
Dee Ai El, uważana za najinteligentniejszą w całej armii najeźdźców Wielka Mistrzyni Zakonu Czarnych Zaklinaczy, planuje unicestwić obrońców za pomocą budzącej grozę potężnej techniki. Tymczasem do Podziemia loguje się... Asuna.

źródło opisu: Opis okładkowy

źródło okładki: http://yatta.pl/Sword_Art_Online_16,132354.htm

Wkp | 2017-11-18
Na półkach: Przeczytane, Współpraca

WOJNA ONLINE

„Sword Art Online” to zdecydowanie jeden z największych hitów, jakie ma do zaoferowania gatunek light novel. Czym właściwie są te „lekkie powieści”? To młodzieżowa literatura wymyślona w Japonii, dość specyficzna, bo ilustrowana mangowymi rysunkami (czasem są to niemalże komiksowe wstawki) i specyficznie także napisana. Co to właściwie znaczy? A to, że mamy tu do czynienia z lekką, prostą fantastyką, bo taki gatunek właśnie reprezentują najczęściej light novel, która fabularnie w dużym stopniu przypomina popularne mangi tudzież, jak to mamy w tym przypadku, gry komputerowe przeniesione na literacki grunt.

Całość recenzji opublikowana na moim blogu: http://ksiazkarnia.blog.pl/2017/11/18/sword-art-online-16-alicization-exploding-reki-kawahara-abec/

Dwa odległe światy, które dzieli praktycznie wszystko rozpoczynają okrutną wojnę o terytorium. Czy ogromna armia wrogich najeźdźców zetrze w pył broniących świata ludzi Rycerzy Integralności wraz z ochotnikami?

"Czy naszą misją, sensem naszego istnienia, jest wypełnianie rozkazów Najwyższego Kapłana i wodza starszych? Nie. Jest nią chronienie tego świata i żyjących na nim ludzi. I dopóki chcemy ich chronić, będziemy Rycerzami."

W tym tomie można o wiele bliżej poznać Rycerzy Integralności, o których do tej pory wiedziało się najmniej. Ich historie są ciekawe i przejmujące. Nawet po tym, jak stali się Rycerzami i pozbawiono ich najcenniejszego, nadal w ich umysłach jest pewien niepokój. Ta obawa u jednych może sprawiać, że nie będą w stanie wykorzystać pełnego potencjału swego boskiego skarbu, inni woleliby ich w ogóle nie używać, ponieważ to sprowadza jedynie duże straty. Jednakże wszyscy oni zebrali się w jednym celu – chcą ratować świat ludzi, o uratowanie którego usilnie...

Amarisia | 2019-04-21
Kaera | 2019-04-04