UFO z Roswell

Tłumaczenie: Barbara Tarnas, Jan Koźbiał
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Księgi Tajemnic". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
Auerirdischen von Roswell
83-724507-5-7
UFO, kosmita, poszukiwania
literatura faktu
Barbara

Sensacyjna prawda o najbardziej zagadkowym wydarzeniu XX wieku. 4 lipca w pobliżu miasteczka Roswell uległ katastrofie pojazd kosmiczny cywilizacji pozaziemskiej. Równocześnie Pentagon zablokował wszelkie informacje na temat wypadku, a dalsze badania dotyczące tego UFO otoczono ścisłą tajemnicą.

Triskel | 2017-01-23

Katastrofa z Roswell w stanie Nowy Meksyk po dziś dzień nie została do końca wyjaśniona. Johannes Von Buttlar zebrał wiele informacji na temat tamtej katastrofy i przybliżył czytelnikom możliwe i prawdopodobne wydarzenia 4 lipca 1947 roku. Tematyka UFO nie może poszczycić się wieloma rzetelnymi książkami na ten temat. „UFO z Roswell” Johannesa Von Buttlara jest jedną z nielicznych rzetelnych książek zawierających wiele informacji, które nie zostały wyssane z palca. Cóż tak naprawdę wydarzyło się na pustyni w pobliżu Roswell?

W stanie Nowy Meksyk 4 lipca 1947 roku w pobliżu Roswell zaobserwowano rozbicie się niezidentyfikowanego pojazdu latającego. Według niektórych świadków miał być to pojazd pozaziemskiej cywilizacji. Tuż po tajemniczej kolizji, Pentagon odgrodził cały teren i zablokował wszelkie osoby postronne przed dostaniem się na teren katastrofy. Amerykański rząd i władze wojskowe bardzo starannie i skrupulatnie starały się nie dopuścić, aby opinia publiczna dowiedziała...

Temat UFO z Roswell. Tyle książek jest na ten temat co samych opinii. Buttlar na szczęście nie dał się ponieść fantazji. Dzięki temu mamy dość rzetelną jak na tamten rok, powiedzmy - relację i opinię o tamtych wydarzeniach. Stara się podejść do tematu obiektywnie ale jednocześnie ma świadomość ogromnych kontrowersji ze strony rządu i wojska USA. Wielkich manipulacji i kłamstw na temat rzekomego "balonu". Dziś może niektóre fakty są tu już nieaktualne bo książka swoje lata ma. I tak warto do niej zajrzeć. Napisana przyjemnych językiem z bardzo ciekawym wstępem na temat historii Wszechświata, kosmosu i pozycji człowieka...Cieszy mnie to że Buttlar jako jeden z niewielu zanegował prawdziwość tzw. "filmu z obdukcji obych". Film był oczywiście fałszerstwem a jego celem było nabicie kasy i wprowadzenie opinii publicznej w błąd. Wiele nieznanych faktów z Roswell - zupełnie nowe technologie w armii USA po wypadku, "szybkie emerytury" niektórych wojskowych, przekupstwo, szantaże to tylko...

Adamoo | 2017-03-23
tyrmand | 2016-12-11