Gagarin = kosmiczne kłamstwo?

Tłumaczenie: Camilla Mondral
Wydawnictwo: Kleks
"Gagarin " kozmikus huzugság?
83-85159-02-9
powieść węgierska
ania_och

Po wydaniu tej książki trzeba będzie zmienić wszystkie encyklopedie świata. Gagarin nigdy nie był w Kosmosie i dlatego musiał zginąć! István Nemere, węgierski pisarz i dziennikarz, przez wiele lat gromadził dokumenty na temat rzekomego "lotu" Gagarina. Część materiałów skonfiskowała polska Służba Bezpieczeństwa! Książka zawiera dowody, że Gagarin nigdy nie latał w Kosmos. Demaskuje...

Po wydaniu tej książki trzeba będzie zmienić wszystkie encyklopedie świata.

Gagarin nigdy nie był w Kosmosie i dlatego musiał zginąć!

István Nemere, węgierski pisarz i dziennikarz, przez wiele lat gromadził dokumenty na temat rzekomego "lotu" Gagarina. Część materiałów skonfiskowała polska Służba Bezpieczeństwa! Książka zawiera dowody, że Gagarin nigdy nie latał w Kosmos. Demaskuje niezliczoną ilość kłamstw podanych przez oficjalne źródła sowieckie i samego Gagarina.

Hubert Lewiński | 2012-04-21
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, E-booki
Przeczytana: 21 kwietnia 2012

Przeczytałem książkę nie ze względu na kolejną teorię spiskową - tych mamy dość na codzień, ale na tematykę, której dotyczy. Mamy wiele publikacji dotyczacych kosmonautyki w USA, natomiast o dokonaniach w tej dziedzinie ze strony bloku wschodniego nie widziałem do tej pory żadnej książki. Można się zgadzać z tezami zawartymi w niej bądź nie, natomiast cała otoczka pozwala co nieco się dowiedzieć. Autor jest bardzo przekonany o swojej racji, ale wg. mnie jego argumenty są zupełnie nierozstrzygające. Niemniej książkę z czystym sumieniem mogę polecić

Janusz | 2013-04-07
Przeczytana: 03 stycznia 2013

Ciekawa. Nie wiem, czy prawdziwa, wydaje mi się, że często przesadzona. Znacznie więcej można znaleźć w necie o początkach kosmonautyki.

Ra9om1ak | 2012-10-19

Ciekawa książka, sporo faktów.

wujaniek | 2016-09-24
me4891 | 2016-09-12