Al Capone

Wydawnictwo: Amber
Mr. Capone
gangsterzy, mafia, Al Capone
AsiK

źródło okładki: http://img07.allegroimg.pl/photos/oryginal/13/66/82/77/1366827747

Dociekliwy_Kotek | 2015-01-24
Przeczytana: styczeń 2015

Po raczej miernych książkach Hojera ("Al Capone. Ganki i jazz") oraz Shermana ("Ojciec chrzestny...") nie bardzo wierzyłam, że da się coś wykrzesać z wojen gangów i stworzyć na tej podstawie coś więcej niż katalog nudnych strzelanin pasjonujący jak podręcznik do historii (Hojer), zabarwiony jeszcze źle maskowaną fascynacją łamaniem prawa (Sherman). A jednak!
Schoenberg opowiada pasjonującą historię w pasjonujący sposób, postacie historyczne dosłownie ożywają na kartach książki, a zwady i animozje sprzed blisko wieku stają się tak bliskie, jakby bezpośrednio dotyczyły czytelnika. To już nie są nudne katalogi strzelanin, ale tocząca się "tu i teraz" bezwzględna walka o wpływy, władzę i zyski, intrygi polityczne, zmagania z korupcją i bezprawiem połączona z ludzkimi namiętnościami. Byłam autentycznie zdziwiona, ale złapałam się na nerwowym oczekiwaniu na rozwiązanie spisku, na rozstrzygnięcie konfliktu, na to, aż pętla intrygi się zaciśnie - a przecież to są uczucia, które raczej...

blurppp | 2018-04-19
Przeczytana: 19 kwietnia 2018

Recenzja dotyczy wydania audiobook i pochodzi z bloga http://blurppp.com/blog/robert-j-schoenberg-al-capone-audiobook/

Alfonso Al Capone to jedna z tych postaci o których słyszeli wszyscy, stała się częścią pop kultury. Ale jeżeli zastanowimy się co tak naprawdę o niej wiemy, to okaże się, że nie wiele. Od kilka ogólnie krążących i często błędnych informacji. Że był związanym z Chicago, że działał w latach dwudziestych i trzydziestych ubiegłego wieku. Że zarobił na prohibicji i że odpowiada za niestworzoną ilość śmierci w walkach gangów, ale ukarano go jedynie za nie płacenie podatków. Takim kazały nam zapamiętać go telewizyjne i hollywoodzkie produkcje. Tymczasem mało w tym prawdy, a jak mało najlepiej pokazuje świetnie napisana i niedawno wydana w formie audiobooka biografia „Al Capone” autorstwa Roberta J. Schoenberga.
Zacznę od wyświechtanego truizmu i napiszę, cytując klasyka, oczywistą oczywistość oto ona: życie jest najlepszym ze scenarzystów i historie które pisze są tak...

Pablo | 2013-11-18

Najlepsza biografia jaką czytałem

xMagisteR | 2013-08-15

Świetna książka. Pozwala się czytelnikowi przenieść w czasy mafijnych porachunków i wprowadzić w mroczny świat amerykańskich miast! Przy tym przedstawia postać największego z gangsterów.

Krystian Michalik | 2017-07-31
Przeczytana: 23 sierpnia 2017