Al Capone

Wydawnictwo: Amber
Mr. Capone
gangsterzy, mafia, Al Capone
AsiK

źródło okładki: http://img07.allegroimg.pl/photos/oryginal/13/66/82/77/1366827747

Dociekliwy_Kotek | 2015-01-24
Przeczytana: styczeń 2015

Po raczej miernych książkach Hojera ("Al Capone. Ganki i jazz") oraz Shermana ("Ojciec chrzestny...") nie bardzo wierzyłam, że da się coś wykrzesać z wojen gangów i stworzyć na tej podstawie coś więcej niż katalog nudnych strzelanin pasjonujący jak podręcznik do historii (Hojer), zabarwiony jeszcze źle maskowaną fascynacją łamaniem prawa (Sherman). A jednak!
Schoenberg opowiada pasjonującą historię w pasjonujący sposób, postacie historyczne dosłownie ożywają na kartach książki, a zwady i animozje sprzed blisko wieku stają się tak bliskie, jakby bezpośrednio dotyczyły czytelnika. To już nie są nudne katalogi strzelanin, ale tocząca się "tu i teraz" bezwzględna walka o wpływy, władzę i zyski, intrygi polityczne, zmagania z korupcją i bezprawiem połączona z ludzkimi namiętnościami. Byłam autentycznie zdziwiona, ale złapałam się na nerwowym oczekiwaniu na rozwiązanie spisku, na rozstrzygnięcie konfliktu, na to, aż pętla intrygi się zaciśnie - a przecież to są uczucia, które raczej...

xMagisteR | 2013-08-15

Świetna książka. Pozwala się czytelnikowi przenieść w czasy mafijnych porachunków i wprowadzić w mroczny świat amerykańskich miast! Przy tym przedstawia postać największego z gangsterów.

Pablo | 2013-11-18

Najlepsza biografia jaką czytałem