Pamiętnik księżniczki

Tłumaczenie: Monika Skowron
Wydawnictwo: Znak Horyzont
The Princess Diarist
Sophy

Nie wszystkie księżniczki żyją w wysokich wieżach. Niektóre kręcą gwiezdne wojny. Kiedy Carrie Fisher po latach odnalazła swój pamiętnik prowadzony podczas kręcenia pierwszych "Gwiezdnych wojen" sama była zaskoczona tym, co tam znalazła. Wydawało się, jakby pisały go dwie osoby – wrażliwa romantyczka i młoda, energiczna dziewczyna szukająca silnych wrażeń. Dla młodziutkiej Carrie rok 1977...

Dla młodziutkiej Carrie rok 1977 okazał się przełomowy. Otrzymała rolę, która na zawsze stała się jej alter ego. Po latach sama powiedziała, że księżniczka Leia to część jej osobowości. Zadurzona w filmowym partnerze – Harrisonie Fordzie spełniła swój sen i przeżyła płomienny romans z kapitanem Sokoła Millenium zarówno na jak i poza ekranem. W swojej ostatniej książce rozwiewa plotki i zdradza, co się wtedy wydarzyło.

Fisher z rozbrajającą szczerością pisze o swoim szalonym życiu w Hollywood, olbrzymich pieniądzach i cenie sławy. "Pamiętnik księżniczki" to ostatnia książka Carrie Fisher i opis jej drogi przez ciemną i jasną stronę mocy.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoznak.pl/ksiazka/Pamietnik-ksiezniczki/8050

źródło okładki: http://www.wydawnictwoznak.pl/ksiazka/Pamietnik-ksiezniczki/8050

emeela | 2017-12-01
Przeczytana: 01 grudnia 2017

Słodko-gorzka ta ostatnia książka Carrie. Nawet trochę bardziej przechyla się w strony gorzkiej. Jednak - jak zwykle błyskotliwa, cięta i na swój sposób urocza.

viennagrl | 2017-12-13
Katariina | 2017-12-10