Księżniczka po przejściach. Nie tylko o Gwiezdnych Wojnach

Okładka książki Księżniczka po przejściach. Nie tylko o Gwiezdnych Wojnach Carrie Fisher
Okładka książki Księżniczka po przejściach. Nie tylko o Gwiezdnych Wojnach
2015-11-18
2008-12-02
Elżbieta Królikowska-Avis
autobiografia film kino Gwiezdne Wojny

Carrie pisze zabawnie i z dystansem, co nie zmienia faktu, że ze smutkiem się to czyta. Miała strasznie niepoukładane życie.

Szkoda ze nie wpadła mi w ręce po angielsku bo tłumaczył to chyba osobiście Pan wujek z wesela.
+1 za to, że to autobiografia księżniki Lei xd

+1 za to, że to autobiografia księżniki Lei xd

Krótka i zabawna, choć mówi o bardzo poważnych problemach. Szkoda, że mało który celebryta potrafi tak otwarcie i zwięźle pisać.

Bardzo ciekawa i zabawna książka. Ilość rozwodów i związków w powieści może przytłaczać, ale takie rzeczy dodają klimatu tej książce. Jako fanka Carrie Fisher muszę powiedzieć, że ta książka przybliżyła mi jej historię, mimo faktu, że czytałam inną jej autobiografię.
Polecam każdemu fanowi Carrie, jak i fanowi Star Wars czy obsady filmów.

Polecam każdemu fanowi Carrie, jak i fanowi Star Wars czy obsady filmów.

Fantazja polskich tłumaczy nie zna granic. Zastanawiam się gdzie w wyrażeniu "wishful drinking" zawarte jest "księżniczka po przejściach" czy też "księżniczka na kacu"?!? Podobnie okładka... Oryginał jest 100 razy lepszy niż to, co nam zaserwowano. Mam obawy, że cała zawartość została wygładzona i pozbawiona charakteru. A szkoda.
Mimo to książka szybko się czyta. Tym bardziej, że czcionka do najmniejszych nie należy, a w przerwy między wierszami by można było wstawić drugie tyle tekstu.
Lekkie pióro autorki dla fanów ciekawych życia poza SW.
P.S. Chciałabym obejrzeć program na HBO, by móc porównać.

Mimo to książka szybko się czyta. Tym...

Bardzo fajna autobiografia. Carrie pisała z nutką ironii i sarkazmu, ale też dokładnie tłumaczyła wszystko, co działo się w jej życiu, ukazując również Hollywood od środka, które kryje przed nami dużo brudnych tajemnic. Obowiązkowa pozycja dla fanów Gwiezdnych Wojen oraz samej aktorki.

Wydaje mi się, że książka (a szczególnie polskie tłumaczenie) niezbyt dobrze oddaje to o czym mówi tu Carrie Fisher. Na podstawie obejrzanych klipów jej show "Wishful Drinking" to imo lepiej zapoznać się z tą treścią właśnie na HBO. Sarkastyczny humor Carrie wypada tam o niebo lepiej.

Nieciekawe wynurzenia zblazowanej celebrytki. Kogo to wszystko obchodzi? Dodam, że jestem fanem starych Gwiezdnych Wojen i niestety po tej lekturze Leia nie zyskuje sympatii. Pozycja wyłącznie dla fanów.

Książka jest krótka, napisana łatwym, prostym językiem. Czytało mi się ją szybko i przyjemnie. Jeśli ktoś lubi czytać biografię lub chciałby dowiedzieć się więcej o Carrie Fisher, to pozycja ta jest jak najbardziej wskazana. Książka mi się bardzo podobała. Autorka dla mnie przedstawiała swój życiorys w sposób interesujący, błyskotliwy, zabawny. W każdej ze swoich opowiedzianych historii używała często ironicznego humoru, co było dla mnie zaskakujące, biorąc pod uwagę, że cała książka była zbiorem dość poważnych anegdot. Ten humor jak najbardziej sprawiał, że książkę czytało się znacznie szybciej.
Jedyne czego mi brakowało to tego, że książka była za krótka jak na biografię. Chciałam przeczytać jeszcze więcej o jakże ciężkim, dla mnie zaskakującym życiu lubianej przez ze mnie aktorki. Dodatkowo brakowało mi też często spójności z tym, co autorka zaczęła opowiadać w pierwszych zdaniach rozdziału, a z tym, na czym kończyła rozdział. Trochę się gubiłam w jej historiach, które dla mnie zostały napisane w sposób lekko niespójny. Mimo tego polecam jak najbardziej tę książkę.

Słuchałam audiobooka czytanego przez autorkę i to był bardzo dobry wybór.

Słuchałam audiobooka czytanego przez autorkę i to był bardzo dobry wybór.

• Biografie
  • 2017
  • Biografia

Carrie Fisher Księżniczka po przejściach. Nie tylko o Gwiezdnych Wojnach Zobacz więcej