Wishful Drinking

Wishful Drinking
Simon & Schuster
2002-12-02
2002-12-02

Nie wiem jak zacząć, bo chce być miła. Trudny temat jest poruszany w książce, a zarazem mam wrażenie, że to był tylko lament o tym jak Pani Carrie było źle w życiu. I o wszystkim piszę lub mówi, gdyż ja słuchałam audiobook przez nią czytany. W którym było czuć, jak ona bardzo potrzebuję się podzielić swoim losem ze światem. Trochę na tę książkę patrzę na formę jej nowej terapii. Niestety ciężko się tego słucha, gdyż ona w tej książce coraz głupsza się wydaję i płaczę, że musiała sama ze wszystkim się zmierzyć.
Niestety styl książki nie pozwala mi jej współczuć, bo myślę o tych dzieciach które są molestowane, bite czy gwałcone i one przeżywają koszmar i ciężko im stać się dorosłym. A tutaj mam historię kobiety która straciła poczucie przynależności, kobiecości oraz została emocjonalnie opuszczona przez bliskich. Rozumiem, że to było dla niej ciężkie, ale czemu ja musiałam uczestniczyć w tej histerii

Uśmiałam się czytając tę książkę, ale też wielokrotnie poczułam potrzebę, żeby coś przemyśleć. Książka jest zapisem wystąpienia Carrie Fisher ze swoim "stand-upem" pod tym samym tytułem. I mimo że wiele się pokrywa z wystąpieniem, warto ją przeczytać. Jest zabawna, inteligentna, szczera, wzruszająca i niesamowicie wciągająca. Miałam wrażenie, że jestem na herbatce ze znajomą i gadamy od serca o naszym życiu.

• California dreaming
  • Eseje/Felietony