9788380622074
literatura faktu
Sophy

Poznaj prawdę o świecie polskich świadków koronnych To nieprawda, że świadkowie koronni są skruszonymi przestępcami. Nie żałują swoich ofiar. Zostali świadkami, ponieważ to się opłacało. Chociaż nagrzeszyli, odpuszczono im winy. Zyskali bezkarność, a niektórzy zachowali fortuny, które wcześniej zdobyli nielegalnie. Ta książka opowiada o polskich koronnych, elitarnej grupie przestępców, którzy...

Poznaj prawdę o świecie polskich świadków koronnych

Ta książka opowiada o polskich koronnych, elitarnej grupie przestępców, którzy zgodzili się pomóc organom ścigania w walce z mafią. Tak jak ten najbardziej znany, Jarosław Sokołowski, pseudonim Masa. Dzisiaj celebryta, a niegdyś bezwzględny gangster. To człowiek o stu twarzach. Które z nich to tylko maski? Jaka jest prawdziwa twarz Masy? Tego dowiecie się z lektury.

źródło opisu: https://www.rebis.com.pl/pl/book-koronny-nr-1-pseu...(?)

źródło okładki: https://www.rebis.com.pl/pl/book-koronny-nr-1-pseu...»

Magda | 2017-10-21
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 21 października 2017

Jarosław Sokołowski ps. Masa to  polski  przestępca, były członek  gangu pruszkowskiego. Obecnie znany  jest w Polsce jako najsławniejszy świadek koronny. Pełni tę funkcję od 2000 roku. Jest to  kolejna książka poruszająca wątek mafii  w Polsce. Tym razem mamy  okazje od kuchni poznać rolę świadka koronnego. W wywiadzie z Piotrem Pytlakowskim i Sylwestrem Latkowskim Masa pokazuję całą prawdę o przestępcach, którzy zdecydowali się pełnić tę rolę w procesach karnych. Sokołowski walczy z mitem skruszonego gangstera. Przestępcy  wybierają status świadka koronnego, jako mniejsze zło.

Jarosław Sokołowski  w mojej ocenie nie jest wiarygodnym rozmówcą. Wielokrotnie zmieniał swoją wersję wydarzeń próbując obciążyć swoich  kolegów. To  obecnie jeden  z najbardziej  znanych  gangsterów- celebrytów. Dało się odczuć, że nie żałuje swoich grzechów. Szczerze opowiada o swojej roli w gangu  pruszkowskim. W książce mamy  okazje poznać historię kilku  innych  przestępców powiązanych  z Masą....

Alicja | 2018-04-19
Przeczytana: 12 kwietnia 2018

Ta książka to dokument nie tylko o świadku koronnym Masie, ale i o całym świecie przestępczym w Polsce. Autorzy przeprowadzali wywiady z Masą oraz z ludźmi, z którymi współdziałał. Pierwszy świadek koronny w Polsce, którym został Jarosław Sokołowski zrobił się celebrytą, co jest możliwe tylko w Polsce. W innych krajach świadkowie koronni stają się niewidzialni, nie wypowiadają się dla mediów i zmieniają wizerunek. Autorzy robili drobiazgowe śledztwa i utwierdzali się w przekonaniu, że Masa niejednokrotnie kłamał. Co innego mówił na przesłuchaniach, co innego opisał w swoich książkach, a jeszcze co innego przekazywał dziennikarzom.
Książka warta przeczytania - możemy w niej znaleźć wiedzę na temat mafii, polityków i ludzi biznesu.

czytelnik_jg | 2018-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2018

Książka utwierdziła mnie w przekonaniu, że "masa" skruszonym gangsterem nie jest i nigdy nie będzie. To jest wyrachowany człowiek dla którego najważniejszy jest on sam, a każdy inny jest nic nie wartym bytem. Wystarczy popatrzyć na FB jak odnosi się do ludzi.

Autorzy, porównując zeznania oraz treści książek masy, co chwilę pokazują tutaj jak bardzo "masa" kłamie (lub jak kto woli rożni się w zeznaniach). Moim zdaniem powinni mu "zabrać koronę".
Jeśli ktoś chce kupić książkę "masy" uważam, że to strata pieniędzy. Ja nie wydałem ani grosza z czego bardzo się cieszę :)

maobmaze | 2018-01-04
Przeczytana: 02 stycznia 2018

www.maobmaze.pl
Na wstępie muszę napisać, ze nie jest to książka Masy, a o Masie. To bardzo duża różnica, którą nie wszyscy zauważają. Oczywiście mowa tu o tych, którzy wyrabiają sobie opinię na podstawie tytułu książki. Bo jeśli ktokolwiek sięgnie po tę pozycję, to po przeczytaniu kilku stron dowie się, że to nie jest książka Masy. Z resztą wystarczy przeczytać tylko jej opis. Gdy Mamed Khalidov dodał zdjęcie z tą książką to posypała się lawina komentarzy typu "Po co kupiłeś tę książkę? Utrzymujesz konfidenta." niestety ci ludzie nie poświęcili nawet paru minut na sprawdzenie kto jest autorem tej książki i o czym w niej mowa.
Bezkarność zamiast wieloletniej odsiadki w więzieniu? Wielu przestępców się na to zdecydowało. Dla wymiaru sprawiedliwości są to ludzie, którzy przeszli na drugą, dobrą stronę, a dla byłych współpracowników są kapusiami i konfidentami. Sylwester Latkowski i Piotr Pytlakowski od dawna przyglądają się jak działa instytucja świadka koronnego w Polsce. Pod lupę...

jgalka | 2018-04-29
Przeczytana: 29 listopada 2017

Nie zapamiętałem tej książki dobrze, ot kolejne popłuczyny po Masie i jego kolegach. Książka to jakby korespondencyjna polemika z tymi wszystkimi opowieściami Masy w serii Masa o... Autorzy pokazują i udowadniają gdzie, kiedy i jak kłamał oraz dziwne czasem zachowania policji i prokuratury. Oprócz Masy bohaterami są też inni bandyci, którzy nie byli tak sławni ale czasem ich losy były ciekawe, a czasem ich opowieści służyły udowodnieniu kłamstwa Masy.

zopskisyn | 2018-05-23
Przeczytana: 20 maja 2018

Ciekawa książka, przyjemnie się czyta.
Podzielam zdanie jej autorów że MASA tj. J.Sokołowski jest wytworem wtedy nowo powstającej instytucji świadka koronnego. Królik doświadczalny któremu pozwolono za wiele bo sami nie wiedzieli na co można pozwolić w wyniku czego owy "królik" zmutował i ewoluował czyli przystosował się do rzeczywistości szybciej niż sądy i prokuratura w wyniku czego teraz żyje sobie dostatnio i bez konsekwencji za swoje czyny i pomówienia wielu osób.

Lenon | 2018-03-28

Polecam jeżeli chcecie poznać prawdziwy showbiz :) Trochę mnie skręcało przy języku wypowiedzi koronnego, ale się udało. Przydałoby się trochę przypisów.

Tatiana | 2017-11-09

Bardzo dobrze przedstawione kim jest tak naprawdę człowiek rzekomo skruszony

Pawello | 2017-12-16

Porównując książki z serii Masa o i tę łatwo wychwycić sedno sprawy. Oczywiście - tutaj także autorzy nie sprzedają całości swojej wiedzy. Zresztą jeden z autorów jest dla mnie średnio wiarygodny...Ale mniejsza z tym. Zestawiając pozycje widać jak na dłoni mizerię polskiego tzw. aparatu sprawiedliwości. O korupcji tegoż aparatu i degrengoladzie dowiadujemy się już praktycznie codziennie - różne wyskoki "elity." To co Masa sprzedaje w swoich książkach to fistaszki dla gawiedzi. Zdarzają się ciekawostki ale umykają w powodzi słów. Tutaj mamy odbrązowienie i całkiem dużo punktów do kolejnych śledztw, które obawiam się, nie zostaną dalej pociągnięte a z pewnością zrujnowałyby kariery celebrytów, polityków czy różne samozwańcze autorytety...Ta wiedza jest nadal zbyt cenna żeby ujrzała światło dzienne - lepiej szachować zainteresowanych i szantażować ich - w końcu taka sama idea przyświeca zbiorom zastrzeżonym w rozmaitych służbach specjalnych.

Magnolia | 2017-10-29
Przeczytana: 31 grudnia 2017

Bajkopisarz i tyle w temacie z tego Masy... uważam że książkę warto przeczytać gwiazdki daje dla autorów świetnie Panowie !!