Popularne hasła / tagi
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Sylwester Latkowski

- Pisze książki: kryminał, sensacja, thriller, literatura piękna, reportaż, czasopisma
- Oficjalna strona: Przejdź do strony www
- Urodzony: 31 lipca 1966
Polski reżyser, reporter i dziennikarz śledczy.
Przez wiele lat nie miał nic wspólnego ze środowiskiem filmowym - imał się różnych zajęć i zawodów, prowadził własne firmy. Spędził kilkanaście miesięcy w więzieniu (za wymuszenie rozbójnicze),po wyjściu na wolność zrealizował swój pierwszy film - "To my, rugbiści" (2000),o drużynie Arki Gdynia w rugby. Film wywołał wiele kontrowersji, Latkowskiego oskarżono o gloryfikowanie przemocy, czy wręcz zwykłego bandytyzmu.
Kolejny jego film, "Blokersi" był pierwszym od lat dokumentem wyświetlanym na dużym ekranie i pierwszym polskim filmem o środowisku hip-hopowym. Latkowski w "Blokersach" zdiagnozował fenomen tej kultury, tworzonej zazwyczaj w obskurnych blokowiskach. Film, który miał być swoistą obroną młodych ludzi w nich mieszkających, a jednym z jego tematów była komercjalizacja ich muzyki, paradoksalnie stał się trampoliną promocyjną dla tego środowiska.
Późniejsze jego filmy, mimo iż podejmowały równie ważne społecznie (lub medialnie) tematy, nie odniosły już takiego sukcesu. Nakręcił dokument o Michale Wiśniewskim ("Gwiazdor"),a także o Leszku Możdżerze ("PUB 700"). Po obrazach o meandrach show biznesu przyszła kolej na drastyczniejsze tematy, co zaowocowało filmami "Śledczak" (o sytuacji aresztów śledczych) oraz "Pedofile" (ukazującym niemoc organów ścigania przy tego rodzaju przestępstwach oraz mechanizmy, które nie dopuszczają do ujawnienia prawdy o nich na przykładzie siatki pedofilskiej z Dworca Centralnego w Warszawie.
Współtworzy programy na potrzeby Telewizji Polskiej. Był reżyserem i autorem pomysłu programu popkulturalno-muzycznego TVP2 pt. "Nakręcona noc" oraz autorskiego, cyklicznego programu telewizyjnego pt. "Konfrontacja", o bulwersujących bieżących wydarzeniach społeczno-politycznych w Polsce. Był także autorem serii reportaży dla Polsatu.
30 sierpnia 2007 w mieszkaniu reżysera został zatrzymany Janusz Kaczmarek. Latkowski nagrał zatrzymanie telefonem komórkowym.
- 989 przeczytało książki autora
- 1 116 chce przeczytać książki autora
Książki i czasopisma
Cytaty
Piotr Wróbel, którego pomówił Masa, do dzisiaj jest włóczony po sądach. Krzysztofa M., wiceszefa zarządu w Lublinie, obciążył były policjant, który związał się ze światem przestępczym. Wszyscy wiedzieli, że to dmuchane zarzuty, ale nikt nie stanął w obronie pomówionego.
Piotr Wróbel, którego pomówił Masa, do dzisiaj jest włóczony po sądach. Krzysztofa M., wiceszefa zarządu w Lublinie, obciążył były policjant...
Rozwiń ZwińPrzepisy mówią, że można objąć tak zwanym podsłuchem operacyjnym numery telefonów łączące się z numerem, na którego podsłuchiwanie jest zgoda sądu. Dzwonisz na telefon osoby rozpracowywanej i chcąc nie chcąc, trafiasz w sieć podsłuchiwanych, bo teraz przez pięć dni możemy cię słuchać bezkarnie i bez zgody sądu – wyjawia funkcjonariusz zajmujący się inwigilacją w gdańskim CBŚ. Po stwierdzeniu, że rozmówca osoby podejrzanej sam nie jest przestępcą, a na przykład dziennikarzem, jego zapisane na taśmach podsłuchowych rozmowy powinny zostać skasowane, ale to tylko teoria.
Przepisy mówią, że można objąć tak zwanym podsłuchem operacyjnym numery telefonów łączące się z numerem, na którego podsłuchiwanie jest zgod...
Rozwiń ZwińW tym czasie, o czym Marzec już nie wspominał, trwała ostra rywalizacja służb. Funkcjonariusze CBA i ABW prowadzili działania operacyjne, podszywając się pod CBŚ. Do CBA trafiło około dwustu, a do ABW siedemset fałszywych legitymacji CBŚ. Posługiwano się nimi podczas tajnych operacji, a całe odium spadało na podwładnych Marca.
W tym czasie, o czym Marzec już nie wspominał, trwała ostra rywalizacja służb. Funkcjonariusze CBA i ABW prowadzili działania operacyjne, po...
Rozwiń Zwiń