Skorpion z Wydziału Terroru

cbś, policja, magdalenka, ksp
literatura faktu
drepers

Skorpion z wydziału terroru jest kobietą
– wyjątkowo uzdolnionym oficerem dochodzeniowo śledczym. Pnie się po szczeblach kariery, by objąć kierownictwo najbardziej elitarnego wydziału Komendy Stołecznej Policji. Czytelnik po drodze jest świadkiem ujęcia sprawców zabójstwa Tomka Jaworskiego, rozpracowania gangu żoliborskiego
i wyłapania tak zwanych terrorystów spożywczych. Uczestniczy w...

Skorpion z wydziału terroru jest kobietą
i wyłapania tak zwanych terrorystów spożywczych. Uczestniczy w oczyszczaniu stolicy z band wymuszających haracze. I wreszcie bierze udział
w akcji w Magdalence, a później przeżywa
z bohaterką niekończący się proces – posadzona na ławie oskarżonych, na którą wysyłała najgroźniejszych przestępców ostatniego 25-lecia, zostaje oczyszczona z zarzutów.
Nie było jeszcze książki, która by równie prosto
i szczerze opowiadała o pracy polskiej policji.

źródło opisu: wydawnictwo melanż

źródło okładki: wydawnictwo melanż

DziadekDoOrzechów | 2018-11-19
Przeczytana: 11 listopada 2018

Pani Biskupska to nieprzeciętna kobieta i o tym jest ta książka. O poświęcaniu się służbie kosztem życia prywatnego. O trudnych chwilach i momentach chwały, a także o zachowaniu się najbliższego otoczenia w sytuacji kryzysowej. Oceniam tę pozycję jako dobre źródło wiedzy na temat wydarzeń poprzedzających realizację w Magdalence, jak również relację z pierwszej ręki o przebiegu szturmu na ulicy Środkowej.
Warto dodać, że w treść wplecione są wypowiedzi przyjaciół pani Grażyny, który na kilku stronach wypowiadają się na jej temat. Czy są to obiektywne wypowiedzi ? Każdy odpowiedzieć musi sobie sam. Niemniej jednak to wartościowa książka. Jedyne co mnie kuło w oczy to takie błędy jak "zeznania podejrzanych" itp. Nie wiem czy to niedopatrzenie redakcyjne czy też może autor nie rozróżnia terminów procesowych....

martuka968 | 2018-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2018

Nudna i chaotyczna biografia, a był tak ogromny potencjał.

Mariusz Cyrulewski | 2018-04-13

Lubię policyjne opowieści o dobrych policjantach.
To jest książka o ciekawym życiu, wymagającej służbie i dobrej policyjnej robocie.
O kobiecie przez wielkie K.

DonGekon | 2017-06-26

Opis funkcjonowania w tamtych czasach przestępczości oraz organu Państwa tj. Policji w czasach gdy byla niedofinansowana i cały czas za przestępczością.

Dawid | 2017-03-11
Na półkach: Przeczytane, Kryminalne

Historia niewątpliwie wspaniałej policjantki, która na ławie oskarżonych "posadziła" niejednego groźnego przestępcę, kosztem własnego życia prywatnego, by na koniec sama zasiąść na sali sądowej w roli oskarżonej. Poświęciła się całkowicie służbie, niesamowita przemiana z bibliotekarki w jedną z najlepszych policjantek w Polsce!

azi1986 | 2015-12-11
Przeczytana: 11 grudnia 2015

Spodziewałam się po tej książce czegoś więcej, a okazała się taka nijaka.