Okładka książki Masa o procesie polskiej mafii. Jarosław Sokołowski "Masa" w rozmowie z Arturem Górskim Artur Górski
Artur Górski Wydawnictwo: Prószyński i S-ka reportaż
reportaż
Prószyński i S-ka
2018-03-13
2018-03-13
9788381232029
MASA proces mafia

Okładka książki Polskie Archiwum X Piotr Litka, Bogdan Michalec, Mariusz Nowak
Polskie Archiw... Piotr Litka, Bogdan...
Okładka książki Jerzy Dziewulski o terrorystach w Polsce Jerzy Dziewulski, Krzysztof Pyzia
Jerzy Dziewuls... Jerzy Dziewulski, K...
Okładka książki Policjanci. Za cenę życia Joanna Pasztelańska, Rafał Pasztelański
Policjanci. Za... Joanna Pasztelańska...
Okładka książki Afera podsłuchowa. Taśmy „Wprost” Sylwester Latkowski, Michał Majewski
Afera podsłuch... Sylwester Latkowski...
Okładka książki Słowikowa i Masa. Twarzą w twarz Monika Banasiak, Artur Górski, Andrzej Gryżewski, Jarosław Sokołowski
Słowikowa i Ma... Monika Banasiak, Ar...

Każdy potwór ma i ogon i głowę. Zdanie przewinęło się gdzieś w książce, ale idealnie pasuje. Nasuwają się więc pytania, mowa o ogonie czy o głowie... oraz czy wierzysz w potwora, a jeśli tak, to kto nim jest.

Zapraszam do posłuchania na YouTube (ok 3 min):

Lub do przeczytania:

Zapraszam do posłuchania na YouTube (ok 3 min):

Lub do przeczytania:

Pokaż mimo tovideo - opinia

Ostatnio udało mi się przeczytać część o "Procesie Polskiej mafii". Zostały tu przedstawione przez świadka koronnego zwanego "Masą" kulisy procesu mafii pruszkowskiej. Proces ten zatrząsnął światem biznesu, polityki i mafii.
Podejrzewam że wiele osób chociażby słyszało o tych książkach. Mnie osobiście temat gangsterki i polskiej mafii bardzo ciekawi. Ale powiem szczerze, że im więcej czytam o Masie i jego opowieści to trochę mi się już ulewa😂

Książkę czyta się bardzo szybko. Pochłonęłam w kilka godzin. W przeciwieństwie np. do "Słowikowej i Masy" tytuł tutaj nie odbiega od tego, co dostajemy w środku książki.
Oprócz rozmowy z Masą przez moment wypowiada się też Monika Banasiak, jakiś mecenas i pewien Rosjanin oraz pewien były przestępca.
Mnie osobiście trochę zanudził ten fragment z mecenasem, na szczęście nie był długi.
O procesie grupy pruszkowskiej można się dowiedzieć sporo ciekawych rzeczy.
Jednak ja bym mimo wszystko wydłużyła tę książkę, chociaż o 50-100 stron.
Fajnie, że na końcu jest "gangsterska galeria wg Masy" i w skrócie przedstawione sylwetki poszczególnych gangsterów.

Mnie osobiście trochę zanudził ten fragment z mecenasem, na szczęście nie...

Niezła książka zawarte dużo informacji o mafii z różnych źródeł.

Niezła książka zawarte dużo informacji o mafii z różnych źródeł.

Podniecanie się bandziorem. Taki tajny świadek koronny, że wszyscy wiedzą na jakiej siłowni ćwiczy.

Czytałem wszystkie książki, gdzie "słynny" Masa jest współautorem. Były książki o wszystkim (o porachunkach, o kobietach, o żołnierzach itp) z wyjątkiem najważniejszego. Brakuje mi książki "Masa o cierpieniu niewinnych ofiar grupy pruszkowskiej".
Może zamiast podniecać się fantazjami skruszonego gangstera, Górski przyjrzy się, jaki los spotkał osoby poszkodowane przez przestępcze działanie Masy? Może uda się zauważyć ile osób żyło w strachu, ile osób popełniło samobójstwa, ile osób straciło majątki. Górski przedstawia Masę jako super chłopaka, który kijem bejsbolowym robił porządki w mieście. Może pora napisać jak wiele matek opłakiwało swoich synów, którzy zginęli w porachunkach przestępczych. Może pora napisać jak drobni handlarze na bazarach, leczyli połamane kończyny po spotkaniu z "super" Masą. Może pora napisać książkę o tym, że ten fajny "gangus" to zwykły bandyta, przez którego cierpiało wiele rodzin

2066

Dziewiąta część serii "Masa o ..." tym razem ukazuje proces mafii i wszystko co jest związane z nim. jedna z lepszych książek tej serii. Czyta się lekko i płynnie. Dużo ciekawych rzeczy można się z niej dowiedzieć.

chyba jedna z lepszych i ciekawszych ksiazek tej serii. Wiadomo czyta sie lekko, szybko i przyjemnie. Jezeli chodzi zas o sama merytoryke to ksiazka ma kilka ciekawostek i nie jest w duzej mierze o dupie maryni jak niektore poprzednie tytuly czy tez nie odbiega tresc od tytulu. Jezeli ktos lubi lub jest ciekaw ksiazek z serii Masa o.. to mysle ze tym razem akurat sie nie zawiedzie :)

• Przeczytane w 2018