Magic Triumphs

Cykl: Kate Daniels (tom 10)
Wydawnictwo: Ace
angielski
Nekocia

Kate has come a long way from her origins as a loner taking care of paranormal problems in post-Shift Atlanta. She's made friends and enemies. She's found love and started a family with Curran Lennart, the former Beast Lord. But her magic is too strong for the power players of the world to let her be. Kate and her father, Roland, currently have an uneasy truce, but when he starts testing her...

Kate and her father, Roland, currently have an uneasy truce, but when he starts testing her defenses again, she knows that sooner or later, a confrontation is inevitable. The Witch Oracle has begun seeing visions of blood, fire, and human bones. And when a mysterious box is delivered to Kate's doorstep, a threat of war from the ancient enemy who nearly destroyed her family, she knows their time is up.

Kate Daniels sees no other choice but to combine forces with the unlikeliest of allies. She knows betrayal is inevitable. She knows she may not survive the coming battle. But she has to try.

For her child.

For Atlanta.

For the world.

źródło opisu: https://www.goodreads.com/book/show/17333180-magic-triumphs

źródło okładki: https://www.goodreads.com/book/show/17333180-magic-triumphs

Sol | 2018-12-26
Przeczytana: 24 grudnia 2018

Koniec.
Moja przygoda z Kate Daniels, trwająca niemal dokładnie 9 lat dobiegła końca. I jest mi z tego powodu naprawdę smutno. Nie będzie oczekiwania na kolejne tomy, czytania snippetów, spoilerów i dyskusji, nie będzie rozpoczynania książki i martwienia się o wszystkich po kolei czy dożyją do finału. Nie będzie kolejnych słów mocy Kate i jej bijatyk z Curranem.
Już nie będzie kolejnej rozwiązanej zagadki parakryminalnej.

Rety. Jak ja sobie z tym poradzę?

Ale, coś się kończy a coś innego się zaczyna. Teraz przyszedł czas na Hugh. Na Julie i Dereka. Na innych bohaterów których historie też chcą być opowiedziane. Na powiew nowości, na coś innego.

Bo mimo mojej ogromnej miłości, Magic Triumphs chwilami kuleje. Odnoszę wrażenie, że niektóre sceny były pisane na szybko, nie do końca przemyślane. Autorzy się spieszyli, chociaż finałowa walka… Zaskoczyła mnie. W trakcie czytania miałam momenty kręcenia nosem, że czemu tak a nie inaczej, ale finał… Popłakałam się. Trochę też dlatego, że...

Beata | 2019-01-10
Na półkach: Przeczytane, Najukochańsze
Przeczytana: 10 stycznia 2019

Niestety, za mną już ostatni tom mojego ukochanego cyklu urban fantasy. Już tęsknię za Kate, Curranem i Conlanem.
Kate, jak sztandarowa Matka Polka działa jako robot wielofunkcyjny: wypełnia obowiązki matki, żony i kochanki, a ponadto Bogini Szinearu, Ostrza Atlanty i matki cudownego dziecka o niespożytej energii i nieoczekiwanych możliwościach. Musi ocalić swój świat, swoją rodzinę i podopiecznych już nie tylko przed ojcem, ale też przed najgroźniejszym przeciwnikiem w swojej karierze. Co to dla niej, w końcu każda kobieta robi to na co dzień. Curran pomaga jej w dość dziwny i niecodzienny sposób, staje się..., no tego się nie spodziewałam. Ostateczna walka jest niesamowita, krwawa i brutalna... na śmierć. Tylko kto przeżyje, jeśli Kate i Roland są połączeni więzami i śmierć jednego pociągnie za sobą drugą? Powieść, jak wszystkie z cyklu, pełna emocji, walki, brutalności i humoru. Doskonała rozrywka.

Nanik | 2018-11-28
Przeczytana: 24 listopada 2018

Nie spieszyłam się, w końcu to już ostatni tom doskonałej serii. Starałam się czytać powoli, zostawić sobie tą przyjemność na dłużej. Odkładać książkę co kilka kartek... Ha, dobre sobie. Kto czytał książki Ilony Andrews, ten wie, jakie to trudne. Ostatni tom przygód Kate Daniels - nie lubię nadużywać "wielkich" słów, ale jedyne, co mogę powiedzieć, to że zakończenie tej serii jest iście epickie, napisane z rozmachem. Trzymające w napięciu, pełne emocji, humoru. I choć żal, żal, iż to już koniec, to przecież dobrego autora poznać również po tym, że wie kiedy skończyć.
Więcej: https://nanikowy.blogspot.com/2018/11/magic-triumphs-ilona-andrews.html

Wagabunda | 2018-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2018

Kate jak matka-polka , z dzieckiem na jednym ręku i mieczem w drugim naprawia świat i swoje własne rodzinne podwórko . Jako że ostatnia część cyklu więc autorzy szybko załatwiają wszystkie zaległe wątki . I łup! jeden z głównym antagonistów w serii awansuje na przybranego brata ( wszak jej tatko też mu zszargał żywot ) , luby żre bogów na pęczki bo musi bidulkę ocalić a ów koszmarny tatko...a to już byłby spoiler :D Czytając recenzje innych wielbicielek Kate widziałam wielkie buuuu...., mnie bohaterka szamocząca się pomiędzy obowiązkami Bogini Szinearu a żony opieprzającej męża i wycierającej upapranego potomka nie zawiodła .Poczułam z nią taką swojską więż...:D

skorupka | 2019-03-20

REWELACYJNE zakończenie serii o Kate ... i niestety przez to rozpaczam :(:(.
To jest OBOWIĄZKOWA lektura dla tych, co choć jedną z książek Państwa Andrews przeczytali i im się spodobało!
Kocham wszystko, co wychodzi z pod pióra p. Andrews i już nie mogę się doczekać kolejnych rewelacji!!!!

ewa | 2019-01-14

No i przeczytałam..Kurczę,chyba szkoda że wcześniej nie przeczytałam historii Hugh.W sumie książka wciągnęła mnie od pierwszej chwili,mam tylko mieszane uczucia co do zakończenia.Sprawa z Rolandem potoczyła się trochę za szybko,a epilog tylko pogłębił mój brak satysfakcji(bo [i]niezadowolenie[/i] to zbyt dużo powiedziane).Podobali mi sie nowi bohaterowie ,zwłaszcza Conlan jest cudny,trochę żal mi się zrobiło paru innych.No i pozostaje żal,że to już koniec,że nie będzie więcej opowieści o Kate i Curranie...Choć chyba Andrews świetnie wszystko przemyślała,kończąc w taki a nie inny sposób swoja książkę...

nina_tetra | 2019-01-03

Kocham Kate :) Także każda nowa książka jest przez mnie witana z radością.

KamaZa | 2019-06-15
Na półkach: 2019, Łzy, Śmiech, Och!, Przeczytane