Dziecięce koszmary i fantazje

Wydawnictwo: Wydawnictwo Wielokrotnego Wyboru
horror

Z okazji 127. urodzin Howarda Phillipsa Lovecrafta portal Lubię Grozę i Wydawnictwo Wielokrotnego Wyboru przygotowały prawdziwą gratkę dla największych fanów Samotnika z Providence. Niepublikowane wcześniej w naszym kraju, po raz pierwszy przetłumaczone na język polski dziecięce opowiadania Lovecrafta, które napisał w wieku 6–12 lat. Lista utworów: – "Mała szklana butelka" – "Tajemnicza...

Lista utworów:
– "Mała szklana butelka"
– "Tajemnicza jaskinia albo Przygoda Johna Lee"
– "Tajemnica cmentarza"
– "Tajemniczy statek"
– "Do Pana"

źródło opisu: http://masz-wybor.com.pl

źródło okładki: http://masz-wybor.com.pl

Hubert | 2019-04-16
Przeczytana: 13 kwietnia 2019

Już w samym wstępie od wydawcy dowiadujemy się, że odpowiadania mają być kiepskie i nijakie. Nie zgadzam się z tym. Skłamałbym oczywiście, gdybym powiedział, że mnie zafascynowały, są dziecinne (muszą być dziecinne skoro ich autor miał 6, góra 8 lat!) niemniej jednak każde z nich zawiera coś, co przyciąga, coś niepokojącego, jakiś oryginalny pomysł, który - po rozwinięciu i napisaniu na nowo przez kogoś bardziej doświadczonego - mógłby być kanwą znakomitego dzieła.

Widać w tej książce wielki potencjał autora, jego wyobraźnię oraz zaczątki talentu do wzbudzenia strachu w czytelniku. Warto na pewno poznać początki największego twórcy horroruwszech czasów, aczkolwiek z góry ostrzegam: tylko dla fanów.

Gibon | 2017-08-22
Na półkach: Przeczytane, 2017

Nie oceniam bo trudno oceniać opowiadania napisane przez kilkulatka. To raczej robota dla nauczycieli z podstawówki. W każdym razie, dla niektórych lepiej byłoby gdyby pewne rzeczy nigdy nie zostały opublikowane. Bo i po co?

Rita | 2018-04-28
Przeczytana: 18 kwietnia 2018

Długo zastanawiałam się nad oceną. Nie mam pojęcia, jaki jest przeciętny poziom literacki dzieci w tym wieku, a tym bardziej nie wiem, jaki był w tamtych latach. Z pewnością jednak widać w tych opowiadaniach namiastkę dorosłego Lovecrafta. Ciekawa pozycja do przeczytania w wolnej chwili, zwłaszcza jeśli lubi się twórczość tego autora. Przy odrobinie wyobraźni niektóre z opowiadań mogą rzeczywiście sprawić, że człowiek poczuje się nieswojo.

boskawu | 2019-02-10
Przeczytana: 28 stycznia 2019

Sama nie wiem czego się spodziewałam. Książka z jednej strony przeciętna, z drugiej strony głęboko zastanawiające jest, co ma w głowie dziecko piszące takie opowiadania...

Nezu | 2017-10-05
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017

Mimo, że jest to opcja na chwilkę czytania, to warto było. Widać, że mały chłopiec z wielką wyobraźnią miał zadatek na to, aby zostać pisarzem (: i zdecydowanie swoje zadanie wypełnił. Zdziwiło mnie tylko to, że jest wiele o morzu, piratach, a nic o nadprzyrodzonych stworach, z jakich jest znany. Zdecydowanie warto, jeśli ktoś lubi czytać początki wielkich pisarzy.

Mikołaj Kołyszko | 2017-08-21
Przeczytana: 20 sierpnia 2017

Spodoba się fanom Lovecrafta (choć pewnie tylko im).

MariolaSara | 2019-05-17
Paprycy | 2019-03-31