Dziecięce opowiadania Lovecrafta do pobrania za darmo

LubimyCzytać
23.08.2017

W niedzielę, 20 sierpnia 2017 r., z okazji 127. urodzin Howarda Phillipsa Lovecrafta portal Lubię Grozę i Wydawnictwo Wielokrotnego Wyboru przygotowały prawdziwą gratkę dla największych fanów Samotnika z Providence. Niepublikowane wcześniej w naszym kraju, po raz pierwszy przetłumaczone na język polski dziecięce opowiadania Lovecrafta, które napisał w wieku 6–12 lat.

Dziecięce koszmary i fantazje są darmowe, można je pobrać nieodpłatnie, lecz twórcy upraszają, by potraktować publikację jako dystrybuowaną na licencji donationware. Oznacza, to że zrzekają się oni wszelkiego wynagrodzenia i proszą, by w zamian dokonać wpłaty na niżej opisany cel charytatywny. 

Kilka dni temu przez północną Polskę przeszedł straszliwy kataklizm na niespodziewaną skalę. Żywioł siał zniszczenie niczym Wędrowiec na Wietrze, Ithaqua z utworów Augusta Derletha. 6 osób nie żyje, a ponad 50 zostało rannych, zniszczone są budynki, zerwane linie energetyczne, ok. 30 hektarów lasu „zniknęło zupełnie”… Ofiarom śmiertelnym nie możemy już pomóc, ale mieszkańcom Rytla i okolic – jak najbardziej. 

Jeśli doceniacie tę pracę, prześlijcie, prosimy, min. 10 złotych na rzecz ofiar nawałnicy. Możecie to zrobić, wpłacając środki na konto PCK (przez stronę https://pomagam.zrzutka.pl/na-ratunek-po-burzy-guab73 ), wysyłając na rzecz Caritasu 4 płatne SMS-y pod numer 72052 z treścią WICHURA lub wpłacając środki bezpośrednio na poniższe konto (koniecznie z dopiskiem „NAWAŁNICA”): Bank Spółdzielczy w Czersku Numer konta: 30 8147 0002 0008 1953 2000 0010 STOWARZYSZENIE NA RZECZ DZIECI I MŁODZIEŻY RYTLA I OKOLIC – „NASZYM DZIECIOM” (KRS: 0000306310, NIP: 5552085540).

Poprosiliśmy Michała Stonawskiego - redaktora naczelnego portalu lubięgrozę.pl o komentarz do akcji:

Cóż, zaczęło się od tego, że na facebookowej grupie Literatura Grozy udało mi się nawiązać kontakt z Radkiem Jarosińskim i na lubiegroze.pl opublikowaliśmy opowiadanie Lovecrafta, "Pradawny Lud", w jego tłumaczeniu. Wtedy napisał do mnie Mikołaj Kołyszko i zaproponował, że taki właśnie zbiór dziecięcych opowiadań Lovecrafta można byłoby wspólnie przygotować. Lovecraft sam w sobie jest ciekawy, a jego (jeszcze niepozorne, ale już noszące znamiona tak dobrze nam znanej tematyki, jaką Lovecraft operował, będąc już dojrzałym pisarzem) opowiadania dziecięce to miły akcent dla rzeszy jego fanów. Podjąłem się organizacji przedsięwzięcia i... dalej już poszło prawie samo. W międzyczasie mieliśmy niestety wakacyjne burze - a nasz projekt był idealny do tego, by spróbować pomóc poszkodowanym. Ja osobiście mam cichą nadzieję, że może niektórzy z czytelników Lovecrafta trafią też dzięki temu na informacje o polskich twórcach grozy i w ten przewrotny sposób odkryją potencjał tkwiący w polskiej literaturze. Niemniej to Samotnik z Providence gra tu pierwsze skrzypce. 

Zbiór opowiadań można ściągnąć z Woblink.pl oraz Masz-Wybór.com.

źródło: http://www.lubiegroze.pl

Reklama

komentarze [1]

Sortuj:
2791
4
23.08.2017 12:33

Zapraszamy do dyskusji.


zgłoś błąd