9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
harry potter,
angielski
Abiernat

An irresistible romp through the history of magic, from alchemy to unicorns, ancient witchcraft to Harry's Hogwarts – packed with unseen sketches and manuscript pages from J.K. Rowling, magical illustrations from Jim Kay and weird, wonderful and inspiring artefacts that have been magically released from the archives at the British Library. This spellbinding book takes readers on a journey...

This spellbinding book takes readers on a journey through the Hogwarts curriculum, including Herbology, Defence Against the Dark Arts, Astronomy, Divination and more. Discover the truth behind making the Philosopher's Stone, create your very own potion and uncover the secret of invisible ink. Learn all about the history of mandrake roots and dragons, discover what witches really used their brooms for, pore over incredible images of actual mermaids and read about real-life potions, astronomers and alchemists.

The perfect gift for aspiring witches and wizards and any Harry Potter fan. Celebrating twenty years of Harry Potter magic, and produced in association with the British Library to support their major exhibition, Harry Potter: A History of Magic.

źródło opisu: https://www.bloomsbury.com/uk/harry-potter-a-journ...(?)

źródło okładki: https://www.bloomsbury.com/uk/harry-potter-a-journ...»

MarCyśka | 2018-03-27
Przeczytana: 27 marca 2018

Czytając tę książkę czułam się jakbym czytała encyklopedię lub podręcznik :)
O wielu ciekawostkach już słyszałam, inne zaś były napisane typowo dla młodszych czytelników. Najbardziej podobały mi się ilustracje (które już pojawiły się w sumie w wydaniach ilustrowanych Harry'ego), odręczne zapiski autorki i krótka opowieść Steve'a Klovesa o pierwszym spotkaniu z Potterem. Niemniej jednak spodziewałam się troszkę czegoś innego, lecz nie zmienia to faktu, że mi się podobała. Dla fanów Harry'ego w sam raz :)

Wkp | 2018-02-28

DWADZIEŚCIA LAT HARRY’EGO POTTERA

Choć wydana z okazji dwudziestolecia premiery „Harry’ego Pottera i kamienia filozoficznego” publikacja „Podróż przez historię magii” wydaje się jednym z wielu podobnych dodatków do popularnej sagi, to w rzeczywistości mamy tu do czynienia z książką, która zachwyci każdego miłośnika małego czarodzieja. Czym? Wieloma rzeczami: od przypomnienia ciekawostek z sagi, przez wspaniałe ilustracje, na zakulisowych, wcześniej niedostępnych materiałach kończąc.

Kiedy w roku 1997 ukazał się pierwszy tom przygód Harry’ego Pottera, nikt nie spodziewał się takiego sukcesu. Szczególnie, że autorka miała problemy z zainteresowaniem swoją książką wydawców. Dwadzieścia lat później seria wciąż ma się znakomicie, świat czarodzieja nadal jest rozbudowywany, a powieściami o jego przygodach zaczytują się czytelnicy na całym świecie. Z okazji jubileuszu istnienia cyklu British Library przygotowało wystawę „Harry Potter. Historia Magii”. Co na niej zaprezentowano?...

Zmora_czytelnicza | 2018-06-26
Przeczytana: 03 marca 2018

Duża większość tzw. „moli książkowych” wyznaje, że odkryła swoją miłość do czytania dzięki „Harry Potterowi”. Od razu przyznam się na wstępie, że ja nie należę do tej specyficznej grupy. Urodziłam się z genem „pożeracza książek” i podobnie jak Hermiona od dziecka nie wyobrażałam sobie życia bez poznawania coraz to nowszych historii. Książki były moim powietrzem, musiałam czytać, żeby żyć. Jednakże, nie ukrywam, że historia o przygodach młodego czarodzieja obudziła we mnie coś, czego się nie spodziewałam, a co uświadomiłam sobie dopiero niedawno. Dzięki niej odkryłam w sobie zamiłowanie do motywu magii, czarów i rzeczy paranormalnych, a później także stopniowo do mitologii słowiańskiej. Mama bardzo długo nie mogła zrozumieć co tak bardzo fascynuje mnie w historiach o duchach, wampirach, potworach czy czarodziejach. Niedawno przyznała nawet, że w pewnym momencie była przerażona co ze mnie wyrośnie skoro podobają mi się takie straszne rzeczy. Demonów nie wywołuję, także wszystko się...

Katherine Parker | 2018-04-09
Przeczytana: 09 kwietnia 2018

RECENZJA DOSTĘPNA RÓWNIEŻ NA BLOGU: http://about-katherine.blogspot.com/2018/04/must-have-kazdego-fana-harryego-czyli.html

Nie ukrywam, że gdy jakiś już czas temu dowiedziałam się o tym, że ta książka powstaje byłam na prawdę mocno zaintrygowana. Hasła głoszące, że zawiera ona cenne publikacje z British Library brzmiały dla mnie na prawdę kusząco. Wydawało mi się, że przez to, pozycja ta może zdecydowanie wyróżniać się na tle innych tego typu dodatków. I wiecie co, myślę, że się nie myliłam!

MÓWIĄC krótko - Harry Potter. Podróż przez historię magii to pozycja obowiązkowa dla każdego potterhead! A mówiąc już nieco bardziej szczegółowo jest to książka, która zawiera wiele ciekawych informacji i zdjęć, o których albo nie mieliśmy pojęcia (bo dopiero teraz wyjawiła je sama J.K. Rowling), albo których nigdy byśmy nie zobaczyli (chyba, że ktoś z was mieszka w Londynie i mógł odwiedzić British Library 😊). Wszystko dotyczy oczywiście Harry'ego Pottera - zarówno samej fabuły, procesu...

nigrum | 2018-03-08
Przeczytana: 07 marca 2018

Fani Harrego Pottera powinni być wniebowzięci, niewtajemniczeni w twórczość J.K Rowling - chyba nie ma już takich na świecie ;) - z przyjemnością oddadzą się lekturze, nawet zdziczali dziwacy pokiwają z uznaniem głową .
"Podróż przez historię magii " to obowiązkowa lektura dla wszystkich zrzeszonych i niezrzeszonych magicznie czytelników .
Nierealnie wręcz cudowne ilustracje Jima Kaya, fragmenty dzieła J.K. Rowling w niecodziennym wydaniu - rękopisy , szkice, maszynopisy , odręczne notatki autorki oraz co najważniejsze , ogrom ciekawych bonusów w postaci materiałów o charakterze magicznym z wystawy British Library .
To nie do wiary , ze już przeszło 20 lat żyjemy w tymże świecie pełnym czarodziei i magii. I ciągle nam mało!
Niejeden Mugol, w tym ja , z nostalgią i zachwytem odkłada " Podróż przez historię magii" na półkę.
Panie i Panowie o to świat Harrego Pottera w jednym tomie!

Ania | 2018-03-03
Przeczytana: 28 lutego 2018

Tak, wiem ... mam dwadzieścia siedem lat, ale to jest HARRY POTTER. Cudowny, uroczy świat magii stworzony przez J.K. Rowling oraz opatrzony naprawdę niesamowitymi ilustracjami Jima Kaya powraca kolejny raz, żeby ponownie zachwycić i nie pozwolić się od niego oderwać już od ponad dwóch dekad.

Apila | 2018-02-23
Na półkach: 2018 ✔, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 23 lutego 2018

Pięknie wydany dodatek do serii. Książka zawiera mnóstwo ciekawostek i obłędnych wręcz ilustracji. Dla każdego potterheada.

Paulina | 2018-02-18
Przeczytana: 18 lutego 2018

Ta przepięknie wydana pozycja z pewnością ucieszy każdego fana Harry'ego Pottera. Książka zawiera wiele ciekawostek dotyczących m. in. procesu tworzenia serii o młodym czarodzieju, które zostały oparte o nic innego, jak prywatne zapiski samej autorki! Poszczególne rozdziały zostały poświęcone przedmiotom nauczanym w Hogwarcie - zawierają informacje na temat ich prowadzących, samego przedmiotu nauczania, a także mnóstwo ciekawostek odnoszących się do przedmiotów czy zdarzeń nawet sprzed kilku wieków. Ponadto książka wypełniona jest pięknymi ilustracjami autorstwa Jima Kaya oraz rysunkami i odręcznymi zapiskami Joanne Kathleen Rowling, przez co trudno było oderwać się od lektury.

Lexie | 2018-06-09
Na półkach: DNF, Przeczytane

DNF na 17%

Książka napisana jest jak dla dzieci, a z drugiej strony raczej dla ludzi znających język angielski, gdyż różne notatki, rękopisy itp. ukazane w oryginalne (czyli po angielsku) nie są przetłumaczone. Nie podoba mi się format książki, żałuję, że nie jest w twardej oprawie.
Plusem są różne ciekawostki historyczne.

Ilustracje Jim’a Kay’a są te same, co w ilustrowanych wersjach książek o Harrym. Jak dla mnie jest to minusem, bo daje uczucie takiej powtarzalności.

Nie spodobała mi się ta książka w ogóle. Żałuję, że ją kupiłam i nie mam zamiaru jej kończyć. Chyba trzeba po prostu zostać przy głównych książkach z serii i nie tykać tych magnesów na pieniądze.

Dominika | 2018-04-26
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam

Pięknie wydana książka unikatowa aż się wierzyć nie chce że to już 20 lat minęło od pierwszej części,ja pamiętam jakbym zaczęła przygodę z HP wczoraj .Polecam każdemu który ceni jakość i niepowtarzalność każdy fan Harrego powinnien mieć ten egzemplarz w swojej prywatnej bibliotece