Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda. Oryginalny scenariusz

Cykl: Fantastyczne zwierzęta (tom 2)
Wydawnictwo: Media Rodzina
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald. Original Screenplay
norimenai

CIĄG DALSZY NOWYCH PRZYGÓD W ŚWIECIE CZARODZIEJÓW J.K. ROWLING. Po tym jak został zdemaskowany i schwytany w Nowym Jorku, Gellert Grindelwald, potężny czarnoksiężnik, spełnia swą groźbę i ucieka w dramatycznych okolicznościach. Jego celem jest zgromadzenie jak największej liczby nowych zwolenników swojej sprawy — wyniesienia czarodziejów ponad wszystkie niemagiczne istoty. Jedyną osobą,...

CIĄG DALSZY NOWYCH PRZYGÓD W ŚWIECIE CZARODZIEJÓW J.K. ROWLING.

Jedyną osobą, która ma szanse go powstrzymać, jest Albus Dumbledore, którego niegdyś uważał za swojego najlepszego przyjaciela. Jednak Dumbledore nie obejdzie się bez pomocy byłego ucznia – Newta Skamandera, który już raz pokrzyżował plany Grindelwalda. Przygoda ponownie splecie losy Newta, Tiny, Queenie i Jacoba. Ich nowa misja, tym razem w Paryżu, okaże się sprawdzianem miłości i lojalności, kiedy będą stawiali czoło kolejnym zagrożeniom w coraz bardziej niebezpiecznym i podzielonym świecie czarodziejów.

„Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda” to drugi z serii pięciu scenariuszy autorstwa J.K. Rowling, autorki uwielbianej i popularnej na całym świecie serii o Harrym Potterze. Okładkę i wnętrze scenariusza ponownie zaprojektował niezrównany duet artystów, MinaLima, którzy pracują przy wszystkich produkcjach z serii o Harrym Potterze i fantastycznych zwierzętach.

źródło opisu: https://mediarodzina.pl/

źródło okładki: https://mediarodzina.pl/

MarCyśka | 2019-03-03
Przeczytana: 03 marca 2019

Newt (na prośbę Dumbledore'a) i jego przyjaciele wyruszają na poszukiwanie Credence'a, tymczasem Grindelwald w Paryżu sieje zło i rozprzestrzenia wśród czarodzejów teorie o swoich zamiarach..

Czy ja już pisałam, że zakochałam się w tych okładkach? Są naprawdę piękne i magiczne, tak samo jak to, co znajduje się w środku.

HOGWART! TAK! Powrót do tej szkoły sprawił, że moje serce skakało z radości :) To naprawdę coś, na co warto było czekać! Młody Newt, Leta, a przede wszystkim Dumbledore! ❤
Do Hufflepuffu dołączył Slytherin, może następny będzie Ravenclaw? ❤

Zauważyłam w książce jeden błąd czasowy, jeśli chodzi o pewnego, dobrze znanego wszystkim fanom Harry'ego Pottera bohatera. Ściślej mówiąc - bohaterki. Bardzo ciekawe zakończenie! Ciekawe jak ta zagadka zostanie rozwiązana?

Czego żałuję po przeczytaniu tego scenariusza? Tego, że muszę tak długo czekać na kontynuację..

Wkp | 2019-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2019

FANTASTYCZNE PROBLEMY Z GRINDELWALDEM

Chyba nie było fana Harry’ego Pottera, który nie przyjąłby z radością wieści, że Rowling wraca do swego magicznego świat: najpierw za sprawą sztuki kontynuującej główną opowieść, a potem także scenariuszy do filmów „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”. Każdy z nich, ostatecznie wydany w formie książkowej, był udany, choć mimo wszystko to już nie było to samo. Poza tym pierwsze „Zwierzęta”, choć sympatyczne, miały raczej pretekstową fabułę, mającą na celu jedynie znalezienie powodu do pokazania nam kolejnych niezwykłych istot, a nie czegoś ponad to. „Zbrodnie Grindelwalda”, które w formie drukowanej właśnie pojawiły się na polskim rynku, to jednak powrót autorki do bardziej rozbudowanej opowieści, w o wiele ciekawszy sposób uzupełniająca naszą wiedzę o uniwersum Pottera.

Po wydarzeniach z poprzedniej części Newt nie ma lekko. Nie chcąc współpracować z Ministerstwem Magii ani swoim bratem, nie może podróżować, a to przecież pasja jego...

Matylda Saresta | 2019-02-15

Scenariusz, jak to scenariusz: trzeba lubić taką formę literatury.
Ja jednak za nią nie przepadam i rozpraszają mnie wszelkiego rodzaju uwagi dla reżysera i aktorów, niestety...
Pomimo tego, klimat jest utrzymany, co tylko każe się zastanowić nad tym, jak rewelacyjna byłaby to opowieść, gdyby była najzwyklejszą w świecie powieścią...
Mimo tego polecam, lektura obowiązkowa dla fanatyków HP i nie tylko:)

ElaF | 2019-02-28
Przeczytana: 27 lutego 2019

Śliczna okładka, a że filmu nie oglądałam to przeczytałam i może dlatego podobała mi się bardziej niż pierwsza część.

książek: 1971
Sherry | 2019-02-27
Przeczytana: 25 lutego 2019

Po przygodzie w Nowym Jorku, los wiedzie Newta Scamandera do Paryża, gdzie w cieniu przepowiedni i rodzinnych tajemnic, kontynuujemy przygodę z najbardziej uroczym Puchonem, jakiego wychował Hogwart, będącego na tropie potępionego, groźnego Grindelwalda.

Po niezwykle udanym doświadczeniu, jakim było dla mnie czytanie scenariusza pierwszej części Fantastycznych zwierząt, wiedziałam, że będę chciała poznać też drugą, spodziewając się odkryć kolejne sekrety, które mogły umknąć mojemu oku, podczas oglądaniu filmu. Nie wiem czy to ze względu na miłość do uniwersum wykreowanego przez Rowling, czy też dzięki ogromnej sympatii do cyklu filmowego o Newcie, ale czytanie obydwu scenariuszy okazało się dla mnie niezwykle ciekawym przeżyciem.

Człowiek nie zdaje sobie sprawy ile film funduje doświadczeń i emocji, dopóki nie usiądzie i nie zmierzy się z formą pisemną tego, z czym miał do czynienia w kinie i nie zorientuje się, ile subtelnych detali w dialogach mu umknęło. Na tyle na ile kocham...

32Polak | 2019-01-12
Przeczytana: 01 stycznia 2019

Jak dla mnie, ta część bije pierwszą część przygód Newtona Skamendera na głowę.

Od dwóch lat czekałem na tę oto kontynuację. Wraz z gronem znajomych tworzyliśmy setki teorii na temat fabuły, jednak książka naprawdę mnie zaskoczyła, tak samo, jak film.

Nowe informacje, nowe sekrety i zaklęcia. Za to właśnie kocham uniwersum J.K. Rowling! Po raz pierwszy musiałem nawet płakać w jednej z ostatnich scen w mauzoleum rodziny Lestrange. Kto czytał, ten wie ;)

Gorąco polecam!

kogellmogell | 2019-03-01
Przeczytana: 26 lutego 2019

Pozachwycamy się dzisiaj wspólnie tym olśniewającym wydaniem scenariusza "Fantastycznych zwierząt: Zbrodnie Grindelwalda"? 😍 Jest to drugi z zaplanowanych pięciu scenariuszy pióra J.K. Rowling i może podobnie jak ja, nie jesteście ogromnymi zwolennikami tego rodzaju formy literackiej, to chyba nikt z nas nie może przyczepić się do samej oprawy graficznej książek. 💚 Pierwsza część scenariusza "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" została przepięknie wydana, druga aktualnie robi jeszcze większą furorę, aż strach pomyśleć jakie będą kolejne trzy. 🙊 Nie będę ukrywać, że nie mogę się już tego doczekać!
"Zbrodnie Grindewalda" to nic innego jak ciąg dalszy przygód Newta Skamandera, Tiny, Queenie i Jacoba, a także potężnego czarnoksiężnika Gellerta Grindelwalda. W tej części naprawdę sporo się dzieje, zdecydowanie więcej i z większym rozmachem niż w poprzedniej! W pogoni za Grindelwaldem wyruszamy aż do Paryża i mamy również okazję spotkać się z samym Albusem Dumbledorem.
Nie będę...

BarbaraAndHerBooks | 2019-02-24
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 24 lutego 2019

W najnowszym scenariuszu „Fantastycznych zwierząt” J. K. Rowling dzieje się naprawdę dużo. Potężny czarodziej Gellert Grindelwald ucieka z więzienia i planuje zgromadzić swoich zwolenników przeciwko niemagom. Jego plany za namową Albusa Dumbledore’a ma udaremnić jego były uczeń Newt Skamander, który udaje się do Paryża, gdzie ponownie spotyka się z Tiną, Queenie i Jacobem. W tej części również nie zabraknie niezwykłych magicznych zwierząt. A końcówka … po prostu powala na kolana i sprawia, że chcemy więcej. A według informacji czekają na nas jeszcze 3 części! Nie mogę się ich doczekać!
Na samym początku chciałabym zwrócić uwagę na przepiękną okładkę i wnętrze najnowszego scenariusza J. K. Rowling, które ponownie są dziełem duetu artystów MinaLima. To po prostu mistrzostwo. Książka jest piękna zarówno z zewnątrz, jak i w środku. Jeżeli tak, jak ja zwracacie na to uwagę, to koniecznie musicie ją mieć. Wklejka na okładce jest czarna w złote gwiazdki, a w środku nie brakuje bogatych...

esclavo | 2019-03-10

Niesposób przejść obojętnie obok tej książki i każda okładkowa sroka się ze mną zgodzi. Twarda, welurowa i przyjemna w dotyku okładka, tłoczone, złote litery, ogromna dbałość o szczegóły, a w środku ornamenty na każdej stronie, rysunki Niuchacza i innych naszych ulubieńców, oraz co najważniejsze - treść.

Jest to drugi tom serii oparty na uniwersum Harrego Pottera. Tym razem akcja przenosi się do Paryża, gdzie Grindelwald zbiera swoich popleczników, nawołując do wyjścia z ukrycia i przejęcia władzy nad mugolami. Jednak to nie jedyny problem Ministerstwa Magii. Za Grindelwaldem podąża Credence, który z sieroty, może okazać się zaginionym dziedzicem starego rodu czarodziejów czystej krwi. Równocześnie, na prośbę Dumbledora, do Francji wyrusza Netw.

Muszę powiedzieć, że druga część bardziej mi się podobała. Jest bardziej mroczna, tajemnicza i chyba skierowana dla starszych odbiórców. O ile w pierwszej, mamy wprowadzenie do świata, poznanie Fantstycznych Zwierząt, tutaj czuć buzującą...

Łukasz | 2019-02-16
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 16 lutego 2019

Od premiery pierwszej części cały czas przebierałem nóżkami niecierpliwie czekając na więcej.
Chociaż pierwsza część zostawiła bardzo wiele znaków zapytania to wiedziałem, że tym bardziej muszę czekać na kolejną część.
Mimo, że seans w kinie sobie odpuściłem to w najgorzej jakości w języku angielskim film zobaczyłem. Zamarłem.
Takiej ilości nowych informacji, jeszcze większej ilości znaków zapytania i takich efektów przez poprzednie 9 filmów ze świata magii nie doświadczyłem.

Historia jak najbardziej mi się spodobała, nowe postaci bardzo dużo wniosły i chociaż wątek Kowalskiego był bardzo niepotrzebny tak cieszę się, że film jak i scenariusz do niego mam za sobą i mogę na nowo cieszyć się światem i codziennie przeglądać w poszukiwaniu szczegółów które ominąłem za pierwszym razem.

(Jak to dobrze, że na Harrego Pottera nie musiałem tak czekać)