Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda. Oryginalny scenariusz

Cykl: Fantastyczne zwierzęta (tom 2)
Wydawnictwo: Media Rodzina
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald. Original Screenplay
norimenai

CIĄG DALSZY NOWYCH PRZYGÓD W ŚWIECIE CZARODZIEJÓW J.K. ROWLING. Po tym jak został zdemaskowany i schwytany w Nowym Jorku, Gellert Grindelwald, potężny czarnoksiężnik, spełnia swą groźbę i ucieka w dramatycznych okolicznościach. Jego celem jest zgromadzenie jak największej liczby nowych zwolenników swojej sprawy — wyniesienia czarodziejów ponad wszystkie niemagiczne istoty. Jedyną osobą,...

CIĄG DALSZY NOWYCH PRZYGÓD W ŚWIECIE CZARODZIEJÓW J.K. ROWLING.

Jedyną osobą, która ma szanse go powstrzymać, jest Albus Dumbledore, którego niegdyś uważał za swojego najlepszego przyjaciela. Jednak Dumbledore nie obejdzie się bez pomocy byłego ucznia – Newta Skamandera, który już raz pokrzyżował plany Grindelwalda. Przygoda ponownie splecie losy Newta, Tiny, Queenie i Jacoba. Ich nowa misja, tym razem w Paryżu, okaże się sprawdzianem miłości i lojalności, kiedy będą stawiali czoło kolejnym zagrożeniom w coraz bardziej niebezpiecznym i podzielonym świecie czarodziejów.

„Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda” to drugi z serii pięciu scenariuszy autorstwa J.K. Rowling, autorki uwielbianej i popularnej na całym świecie serii o Harrym Potterze. Okładkę i wnętrze scenariusza ponownie zaprojektował niezrównany duet artystów, MinaLima, którzy pracują przy wszystkich produkcjach z serii o Harrym Potterze i fantastycznych zwierzętach.

źródło opisu: https://mediarodzina.pl/

źródło okładki: https://mediarodzina.pl/

MarCyśka | 2019-03-03
Przeczytana: 03 marca 2019

Newt (na prośbę Dumbledore'a) i jego przyjaciele wyruszają na poszukiwanie Credence'a, tymczasem Grindelwald w Paryżu sieje zło i rozprzestrzenia wśród czarodzejów teorie o swoich zamiarach..

Czy ja już pisałam, że zakochałam się w tych okładkach? Są naprawdę piękne i magiczne, tak samo jak to, co znajduje się w środku.

HOGWART! TAK! Powrót do tej szkoły sprawił, że moje serce skakało z radości :) To naprawdę coś, na co warto było czekać! Młody Newt, Leta, a przede wszystkim Dumbledore! ❤
Do Hufflepuffu dołączył Slytherin, może następny będzie Ravenclaw? ❤

Zauważyłam w książce jeden błąd czasowy, jeśli chodzi o pewnego, dobrze znanego wszystkim fanom Harry'ego Pottera bohatera. Ściślej mówiąc - bohaterki. Bardzo ciekawe zakończenie! Ciekawe jak ta zagadka zostanie rozwiązana?

Czego żałuję po przeczytaniu tego scenariusza? Tego, że muszę tak długo czekać na kontynuację..

Wkp | 2019-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2019

FANTASTYCZNE PROBLEMY Z GRINDELWALDEM

Chyba nie było fana Harry’ego Pottera, który nie przyjąłby z radością wieści, że Rowling wraca do swego magicznego świat: najpierw za sprawą sztuki kontynuującej główną opowieść, a potem także scenariuszy do filmów „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”. Każdy z nich, ostatecznie wydany w formie książkowej, był udany, choć mimo wszystko to już nie było to samo. Poza tym pierwsze „Zwierzęta”, choć sympatyczne, miały raczej pretekstową fabułę, mającą na celu jedynie znalezienie powodu do pokazania nam kolejnych niezwykłych istot, a nie czegoś ponad to. „Zbrodnie Grindelwalda”, które w formie drukowanej właśnie pojawiły się na polskim rynku, to jednak powrót autorki do bardziej rozbudowanej opowieści, w o wiele ciekawszy sposób uzupełniająca naszą wiedzę o uniwersum Pottera.

Po wydarzeniach z poprzedniej części Newt nie ma lekko. Nie chcąc współpracować z Ministerstwem Magii ani swoim bratem, nie może podróżować, a to przecież pasja jego...

Matylda Saresta | 2019-02-15

Scenariusz, jak to scenariusz: trzeba lubić taką formę literatury.
Ja jednak za nią nie przepadam i rozpraszają mnie wszelkiego rodzaju uwagi dla reżysera i aktorów, niestety...
Pomimo tego, klimat jest utrzymany, co tylko każe się zastanowić nad tym, jak rewelacyjna byłaby to opowieść, gdyby była najzwyklejszą w świecie powieścią...
Mimo tego polecam, lektura obowiązkowa dla fanatyków HP i nie tylko:)

ElaF | 2019-02-28
Przeczytana: 27 lutego 2019

Śliczna okładka, a że filmu nie oglądałam to przeczytałam i może dlatego podobała mi się bardziej niż pierwsza część.

Northman | 2019-03-23
Przeczytana: 18 marca 2019

Magia powraca!

Kto uwielbia Harry'ego Pottera - ręka w górę! Dla fanów absolutne "must read" :) Oczywista jest także wizyta w kinie ;) (lub chociaż obejrzenie filmu w domowym zaciszu). Czy jednak wcześniej warto przeczytać książkę? Wszak można sobie "zepsuć" kinową niespodziankę... A może jednak nic sobie nie zepsujemy sięgając wcześniej po książkę?

J.K Rowling serwuje nam kontynuację hitu "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć". Zdemaskowany i powstrzymany w pierwszej części Gellert Grindelwald spełnia swą groźbę i ucieka. Świat czarodziejów znów czeka walka ze złem i kierującą Grindelwaldem ideą wyniesienia czarodziejów ponad wszystkie niemagiczne istoty...

Rowling zabiera nas tym razem do malowniczego Paryża. Główną rolę w walce ze złem ma do odegrania Albus Dumbledore, jednak pojawią się tutaj także inni bohaterowie znani z poprzedniej części cyklu: Newt, Tina, Queenie i Jacob. Newt Skamander już raz wydatnie przyczynił się do powstrzymania Grindelwalda - czy historia się...

wrotka | 2019-04-01
Przeczytana: 01 kwietnia 2019

wrotkaczyta.blogspot.com

Minęło już sporo czasu odkąd przeczytałam ostatni tom przygód Harry'ego Pottera. Muszę się jednak przyznać, iż mimo, że młodzieńcze lata mam już dawno za sobą, to zawsze z ogromną przyjemnością zanurzam się w ten magiczny świat stworzony przez Rowling.
Scenariusz jest specyficzną formą twórczości i nie wszystkim czytelnikom się ona podoba. Jeśli mam być szczera to ja również wolę powieść od scenariusza, ale skoro autorka cześć historii postanowiła przekazać nam w ten właśnie sposób, nie pozostaje mi nic innego jak się z tym pogodzić i zaakceptować.
"Zbrodnie Grindelwalda" to drugi z pięciu planowanych scenariuszy opisujący wydarzenia sprzed lat. Zdemaskowany w pierwszej części Gellert Grindelwald ucieka z więzienia. W pogoni za nim udajemy się aż do Paryża, gdzie wraz z Newtem Skamanderem spróbujemy stawić czoła złu. Potężny Grindelwald zbiera swoich popleczników, by wdrożyć w życie ideę zapanowania nad wszystkimi niemagicznymi istotami. Po zdarzeniach...

Kiedy był w kinie poszłam na niego i byłam oszołomiona filmem, aczkolwiek parę rzeczy bardzo mnie nurtowało.
I kiedy tylko zobaczyłam, że będzie książka nie mogłam się doczekać, aż będę ją miała.
Czyta się ją bardzo szybko i wyjaśnia te niektóre fragmenty, które nie do końca można zobaczyć w filmie. I na pewno jest lepiej dopracowana i książka, i film niż cześć pierwsza.
Bardzo mi się podobała. Warto sobie przypomnieć film poprzez ten scenariusz ;).
Już się nie mogę doczekać kolejnej części :).
Gorąco polecam!!!

Snieznooka | 2019-04-03

Nadszedł czas tej cudownej premiery, dzięki wydawnictwu Media Rodzina miałam okazję ponownie przemierzać świat Newta Scamandera, Albusa Dumbledore’a poczuć magię na swojej mugolskiej skórze. W kinach jakiś czas temu mogliśmy spojrzeć Grindelwaldowi w twarz, zaznajomić się z jego wizją świata, zaobserwować, jak porywał tak znaczne grono magów wizją lepszego świata. Czy jest postacią tak stricte złą?
W tym elegancko wydanym scenariuszu po raz pierwszy możemy przeanalizować postać „czarnego” charakteru Grindelwalda, który bardzo różni się od znanego nam z Harrego Pottera Czarnego pana, Voldermota. Grindelwald nie jest z natury zły, może się nawet wydawać, że ślepo nie pragnie władzy jedynie dla siebie, wszystko, co robi to realizacja jego wizji lepszego świata dla czarodziejów. Gdzie byłoby jego miejsce? To fenomenalny manipulant, który potrafi zwieść dobre osoby, nie posługując się przy tym lepkim strachem. Budzi w nich poczucie wiary w jego ideały, któż z nas nie pragnie, aby na ...

książek: 1984
Sherry | 2019-02-27
Przeczytana: 25 lutego 2019

Po przygodzie w Nowym Jorku, los wiedzie Newta Scamandera do Paryża, gdzie w cieniu przepowiedni i rodzinnych tajemnic, kontynuujemy przygodę z najbardziej uroczym Puchonem, jakiego wychował Hogwart, będącego na tropie potępionego, groźnego Grindelwalda.

Po niezwykle udanym doświadczeniu, jakim było dla mnie czytanie scenariusza pierwszej części Fantastycznych zwierząt, wiedziałam, że będę chciała poznać też drugą, spodziewając się odkryć kolejne sekrety, które mogły umknąć mojemu oku, podczas oglądaniu filmu. Nie wiem czy to ze względu na miłość do uniwersum wykreowanego przez Rowling, czy też dzięki ogromnej sympatii do cyklu filmowego o Newcie, ale czytanie obydwu scenariuszy okazało się dla mnie niezwykle ciekawym przeżyciem.

Człowiek nie zdaje sobie sprawy ile film funduje doświadczeń i emocji, dopóki nie usiądzie i nie zmierzy się z formą pisemną tego, z czym miał do czynienia w kinie i nie zorientuje się, ile subtelnych detali w dialogach mu umknęło. Na tyle na ile kocham...

32Polak | 2019-01-12
Przeczytana: 01 stycznia 2019

Jak dla mnie, ta część bije pierwszą część przygód Newtona Skamendera na głowę.

Od dwóch lat czekałem na tę oto kontynuację. Wraz z gronem znajomych tworzyliśmy setki teorii na temat fabuły, jednak książka naprawdę mnie zaskoczyła, tak samo, jak film.

Nowe informacje, nowe sekrety i zaklęcia. Za to właśnie kocham uniwersum J.K. Rowling! Po raz pierwszy musiałem nawet płakać w jednej z ostatnich scen w mauzoleum rodziny Lestrange. Kto czytał, ten wie ;)

Gorąco polecam!