Buster 
28 lat, mężczyzna, Myszków, status: Czytelnik, dodał: 5 książek, ostatnio widziany 2 godziny temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-04-09 22:33:38
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Ulubione
Cykl: Teodor Szacki (tom 2) | Seria: Kolekcja 70 lat Empik

Druga część przygód z prokuratorem Szackim - niby ten sam bohater ale cała książka jakby inna. Nie ma wielkiej Warszawy, masy spraw, pośpiechu wielkiego miasta, jest mały Sandomierz i znacznie wolniejsze tempo pracy oraz ilości obowiązków. Również Szacki jest inny, bardziej samotny i obcy w innym mieście niż jego własne. Sprawa też inna niż ta z poprzednich części, bardziej uderza w pewne... Druga część przygód z prokuratorem Szackim - niby ten sam bohater ale cała książka jakby inna. Nie ma wielkiej Warszawy, masy spraw, pośpiechu wielkiego miasta, jest mały Sandomierz i znacznie wolniejsze tempo pracy oraz ilości obowiązków. Również Szacki jest inny, bardziej samotny i obcy w innym mieście niż jego własne. Sprawa też inna niż ta z poprzednich części, bardziej uderza w pewne wrażliwe nastroje społeczeństwa. Wszystko byłoby ok, gdyby nie ogromny przeskok czasowy (4 lata między pierwszą, a drugą częścią), co powoduje wrażenie, że autor poszedł na skróty zamiast stworzyć część w której Szacki jeszcze był w Warszawie i rozwiązywał sprawy wielkiego miasta, ale zmierzał powoli na emigrację, poza tym rozwiązanie sprawy takie dość nagłe i mało oczywiste dla czytelnika. Książka dalej jest dobra, ale pewien niedosyt pozostaje.

pokaż więcej

 
2019-04-07 20:51:29
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Cykl: Teodor Szacki (tom 1) | Seria: Kolekcja 70 lat Empik

Pierwsze spotkanie z Teodorem Szackim i od razu nabieram sympatii do tego bohatera. Czyta się przyjemnie, z zaciekawieniem zanurza w świat warszawskiego świata sprawiedliwości. Szacki też nie jest postacią jednoznacznie dobrą oraz szlachetną, ma swoje ciemne strony, a także wady które mogą wiele namieszać w jego życiu, a przez to, że poza główną zagadką kontynuuje swoją prokuratorską pracę nad... Pierwsze spotkanie z Teodorem Szackim i od razu nabieram sympatii do tego bohatera. Czyta się przyjemnie, z zaciekawieniem zanurza w świat warszawskiego świata sprawiedliwości. Szacki też nie jest postacią jednoznacznie dobrą oraz szlachetną, ma swoje ciemne strony, a także wady które mogą wiele namieszać w jego życiu, a przez to, że poza główną zagadką kontynuuje swoją prokuratorską pracę nad innymi sprawa otrzymujemy bardzo realistyczną historię w którą warto się zagłębić i poszukiwać winnych.

pokaż więcej

 
2019-03-26 19:33:05
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:

Książka o tyle pouczająca, że nie daje gotowych rozwiązań problemów małżeńskich i rodzinnych, ale wymusza spojrzenie na pewne rzeczy z innej perspektywy, co pozwala dostrzec różnice między małżonkami, tym jak byli wychowywani w swoich domach i jakie zachowania odziedziczyli. Nie odkrywa ameryki, ale uczy rozmawiać o różnicach i wspólnym wypracowaniu rozwiązania problemów

 
2019-03-26 19:32:59
Dodał do serwisu książkę: Sami ułożymy sobie życie
Autor:
 
2019-03-10 17:37:13
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Cykl: Historia Targaryenów (tom 1.2)

Druga część historii Westeros opowiadająca dzieje sprzed Gry o Tron. Tym razem okres opowieści jest znacznie krótszy, ale nie wyobrażam sobie, żeby opis tańca smoków zmieścić na paru kartkach, dlatego mimo, że nie poznajemy za dużo królów i książąt to mamy barwne i krwawe opisy wojny w rodzinie smoków i jej skutki. Do uzupełnienia wiedzy o uniwersum szczególnie przydatna pozycja.

 
2019-02-28 22:12:34
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Powieść obyczajowa z wątkami romantycznymi oraz drobną intrygą. Do poczytania w pociągu lub przed snem. Mimo tego Orwellowi udało się pokazać w pewnym stopniu relacje między anglikami, a mieszkańcami kolonii azjatyckich imperium, ich kulturę, zwyczaje i funkcjonowanie, a także stosunek do imperium brytyjskiego.

 
2019-02-19 20:32:15
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Ulubione

Rewelacyjna książka będąca pewnego rodzaju rozszerzeniem Krótkiej Historii Czasu, a także uproszczeniem pewnych kwestii poruszonych w bestsellerze Hawkinga. Nie jest to jednak łatwa i lekka lektura, wymaga pewnego skupienia i wiedzy żeby ją sobie przyswoić.

 
2019-02-02 16:50:35
Zagłosował w plebiscycie "Książka Roku 2018 lubimyczytać.pl"
Jakie książki były najlepsze i najpopularniejsze w roku 2018? Zagłosuj w Plebiscycie i wybierz Książki Roku 2018. Książki, Autorzy i Wydawnictwa czekają na głosy swoich czytelników. Zapraszamy!
 
2019-01-23 19:09:17
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Odrodzone królestwo (tom 1)

Długo męczyłem się z książką którą szumnie nazwano polską Grą o tron. Męczyłem się przez prawie 700 stron nad historią do bólu rozwlekłą i przeciągniętą do granic możliwości pełną nagłych przeskoków co 2-3 strony do nowego bohatera i nowego wątku. Męczyłem się czytając historie bohaterów których w 90% nie pamiętam i którzy w ogóle mnie nie interesowali. Niektóre rozdziały wręcz pomijałem lub... Długo męczyłem się z książką którą szumnie nazwano polską Grą o tron. Męczyłem się przez prawie 700 stron nad historią do bólu rozwlekłą i przeciągniętą do granic możliwości pełną nagłych przeskoków co 2-3 strony do nowego bohatera i nowego wątku. Męczyłem się czytając historie bohaterów których w 90% nie pamiętam i którzy w ogóle mnie nie interesowali. Niektóre rozdziały wręcz pomijałem lub czytałem skrótowo, ponieważ ich istnienie nie miało jakiegoś większego znaczenia dla fabuły i wyjaśnienia wątków.
Ta książka ma masę wad. Zaczynając od zdecydowanie za dużej ilości bohaterów, zbyt wielu splatających się wątków i wąteczków, skupia się praktycznie tylko na tym kto z kim spał/żenił się, od czasu do czasu ktoś umierał, miał dzieci, które potem się żeniły i umierały itd. Historia nabiera sensownego tempa dopiero ok 500 strony i opisywane historia może się nawet podobać. W międzyczasie można spokojnie zapomnieć imiona, tytuły i pochodzenie dziesiątek ludzi, którzy przez tą historię przemijają i w zasadzie nie zależy nam na tym, by ponownie się pojawili. Motywy fantasy są wciśnięte na siłę, zupełnie niepotrzebne, bo historia rozbicia dzielnicowego broniłaby się sama, gdyby tylko napisać książkę dobrze.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
289 86 396
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (10)

Ulubieni autorzy (11)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (11)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd