Harry Potter. Podróż przez historię magii

Seria: Harry Potter
Wydawnictwo: Media Rodzina
Harry Potter. A Journey Through a History of Magic
Abiernat

Nieocenione źródło rzetelnej wiedzy i cenny skarb dla każdego fana Harry’ego Pottera! Bogato ilustrowana książka towarzysząca wystawie Biblioteki Brytyjskiej, zorganizowanej z okazji 20. rocznicy wydania „Harry’ego Pottera i Kamienia Filozoficznego”. Obok ciekawostek z zakresu historii magii, astronomii, zoologii, botaniki, wróżbiarstwa, eliksirów i alchemii, album zawiera przepiękne prace...

Obok ciekawostek z zakresu historii magii, astronomii, zoologii, botaniki, wróżbiarstwa, eliksirów i alchemii, album zawiera przepiękne prace autorstwa Jima Kaya, które ukazały się w ilustrowanych wydaniach serii – szkice, studia oraz ostateczne wersje podobizn profesorów Hogwartu, magicznych istot i nie tylko.

Bezcenne są materiały z prywatnej kolekcji J.K. Rowling, w tym niepublikowane dotąd ilustracje i odręczne zapiski autorki.

źródło opisu: https://mediarodzina.pl/prod/1576/Harry-Potter--Po...(?)

źródło okładki: https://mediarodzina.pl/prod/1576/Harry-Potter--Po...»

Oficjalna recenzja
Gaba_Okey książek: 929

Elementarz dla każdego Potteromaniaka

Chcesz wiedzieć, jak wyglądała talia kart Profesor Trelawney, gdzie na niebie znaleźć Syriusza i jak prezentują się smocze jaja? „Harry Potter. Podróż przez historię magii” to prawdziwy smaczek dla wszystkich fanów młodego czarodzieja i jego świata. W albumie znajdziecie dotąd niepublikowane maszynopisy, notatki Rowling, listy przedmiotów i nauczycieli w Hogwarcie czy też rozpiskę wszystkich członków Zakonu Feniksa.

To już dwadzieścia lat? Książka „Harry Potter. Podróż przez historię magii” postała właśnie z okazji okrągłej rocznicy wydania pierwszego tomu. Inspiracją do powstania tej pozycji była pełna magicznych eksponatów wystawa British Library – „Harry Potter. Historia magii”. Jednym z kluczowych zbiorów jest pierwsza recenzja młodej czytelniczki Alice, która okazała się przełomowa dla losu powieści – jej tatą był dyrektor wydawnictwa Bloomsbury, które postanowiło jako pierwsze dać szansę Rowling.

Jako prawdziwa fanka Harry'ego Pottera od wielu lat zbieram wszystko, co wciąż pozwoli mi, choć na chwilę poczuć klimat tej serii. Pamiętam, gdy stałam w gigantycznych kolejkach w dzień premiery nowej części, to podekscytowanie podczas czytania i wszelkie fanowskie teorie spiskowe. Harry Potter to fenomen na skalę światową. Prawdopodobnie żadna seria książek już nigdy nie wywoła podobnego poruszenia. W 1997 roku nikt się tego nie spodziewał – Rowling borykała się z brakiem wydawcy, a jej droga do sukcesu nie była usłana różami. A jednak – magia zagościła w naszym świecie już na dobre.

Gdy zobaczyłam okładkę tej pozycji, to od razu musiałam ją mieć. Wydawnictwo Media Rodzina jest mistrzem, jeśli chodzi o piękne wydania książek. Oprócz samych informacji i dodatkowych materiałów, cenne są również przepiękne ilustracje autorstwa Jima Kaya. Genialnie oddają wyobrażenia Hogwartu, magicznych stworzeń czy niektórych bohaterów. Na plus jest dobrej jakości papier, twardsza okładka i dużo kolorów – każda strona jest inna, idealnie dopasowana do przedstawianej tematyki, co składa się na spójną całość. Można stwierdzić, że to prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników fanartów oraz wszelkich grafik związanych z fandomem Harry'ego Pottera.

„Harry Potter. Podróż przez historię magii” to świetny pomysł na prezent dla dziecka, nastolatka czy każdego dorosłego, który jest fanem Harryego Pottera. Dodatkowo to po prostu przepiękny album, który zachwyca wizualnie, ale i fascynuje różnymi ciekawostkami dotyczącymi serii. Jeśli stan Potterhead nie jest Ci obcy, biegnij do księgarni po swój egzemplarz. Warto go mieć na swojej półce!

Gabriela Rutana

MarCyśka | 2018-03-27
Przeczytana: 27 marca 2018

Czytając tę książkę czułam się jakbym czytała encyklopedię lub podręcznik :)
O wielu ciekawostkach już słyszałam, inne zaś były napisane typowo dla młodszych czytelników. Najbardziej podobały mi się ilustracje (które już pojawiły się w sumie w wydaniach ilustrowanych Harry'ego), odręczne zapiski autorki i krótka opowieść Steve'a Klovesa o pierwszym spotkaniu z Potterem. Niemniej jednak spodziewałam się troszkę czegoś innego, lecz nie zmienia to faktu, że mi się podobała. Dla fanów Harry'ego w sam raz :)

Wkp | 2018-02-28

DWADZIEŚCIA LAT HARRY’EGO POTTERA

Choć wydana z okazji dwudziestolecia premiery „Harry’ego Pottera i kamienia filozoficznego” publikacja „Podróż przez historię magii” wydaje się jednym z wielu podobnych dodatków do popularnej sagi, to w rzeczywistości mamy tu do czynienia z książką, która zachwyci każdego miłośnika małego czarodzieja. Czym? Wieloma rzeczami: od przypomnienia ciekawostek z sagi, przez wspaniałe ilustracje, na zakulisowych, wcześniej niedostępnych materiałach kończąc.

Kiedy w roku 1997 ukazał się pierwszy tom przygód Harry’ego Pottera, nikt nie spodziewał się takiego sukcesu. Szczególnie, że autorka miała problemy z zainteresowaniem swoją książką wydawców. Dwadzieścia lat później seria wciąż ma się znakomicie, świat czarodzieja nadal jest rozbudowywany, a powieściami o jego przygodach zaczytują się czytelnicy na całym świecie. Z okazji jubileuszu istnienia cyklu British Library przygotowało wystawę „Harry Potter. Historia Magii”. Co na niej zaprezentowano?...

Zmora_czytelnicza | 2018-06-26
Przeczytana: 03 marca 2018

Duża większość tzw. „moli książkowych” wyznaje, że odkryła swoją miłość do czytania dzięki „Harry Potterowi”. Od razu przyznam się na wstępie, że ja nie należę do tej specyficznej grupy. Urodziłam się z genem „pożeracza książek” i podobnie jak Hermiona od dziecka nie wyobrażałam sobie życia bez poznawania coraz to nowszych historii. Książki były moim powietrzem, musiałam czytać, żeby żyć. Jednakże, nie ukrywam, że historia o przygodach młodego czarodzieja obudziła we mnie coś, czego się nie spodziewałam, a co uświadomiłam sobie dopiero niedawno. Dzięki niej odkryłam w sobie zamiłowanie do motywu magii, czarów i rzeczy paranormalnych, a później także stopniowo do mitologii słowiańskiej. Mama bardzo długo nie mogła zrozumieć co tak bardzo fascynuje mnie w historiach o duchach, wampirach, potworach czy czarodziejach. Niedawno przyznała nawet, że w pewnym momencie była przerażona co ze mnie wyrośnie skoro podobają mi się takie straszne rzeczy. Demonów nie wywołuję, także wszystko się...

Ramzes1988 | 2018-08-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2018

Ostatni z dodatków do serii o Harry'm Potterze już za mną. Tym razem autorka wprowadza nas w świat magii, rozwija niektóre wątki opisane w książkach, ta pozycja to trochę taki leksykon dla fanów serii. Sporo tu pięknych rysunków, zarówno samej autorki, jak i innych osób, mamy również rękopisy poszczególnych rozdziałów, wraz z uwagami i poprawkami autorki, jest to na pewno nie lada gratka dla miłośników książek o HP.
Gdyby nie fakt, że sporo tu spojlerów, poleciłbym przeczytać "Historię Magii" przez "Kamieniem Filozoficznym", a tak stanowi miłe uzupełnienie do siedmiu tomów.

Katherine Parker | 2018-04-09
Przeczytana: 09 kwietnia 2018

RECENZJA DOSTĘPNA RÓWNIEŻ NA BLOGU: http://about-katherine.blogspot.com/2018/04/must-have-kazdego-fana-harryego-czyli.html

Nie ukrywam, że gdy jakiś już czas temu dowiedziałam się o tym, że ta książka powstaje byłam na prawdę mocno zaintrygowana. Hasła głoszące, że zawiera ona cenne publikacje z British Library brzmiały dla mnie na prawdę kusząco. Wydawało mi się, że przez to, pozycja ta może zdecydowanie wyróżniać się na tle innych tego typu dodatków. I wiecie co, myślę, że się nie myliłam!

MÓWIĄC krótko - Harry Potter. Podróż przez historię magii to pozycja obowiązkowa dla każdego potterhead! A mówiąc już nieco bardziej szczegółowo jest to książka, która zawiera wiele ciekawych informacji i zdjęć, o których albo nie mieliśmy pojęcia (bo dopiero teraz wyjawiła je sama J.K. Rowling), albo których nigdy byśmy nie zobaczyli (chyba, że ktoś z was mieszka w Londynie i mógł odwiedzić British Library 😊). Wszystko dotyczy oczywiście Harry'ego Pottera - zarówno samej fabuły, procesu...

Ania | 2018-03-03
Przeczytana: 28 lutego 2018

Tak, wiem ... mam dwadzieścia siedem lat, ale to jest HARRY POTTER. Cudowny, uroczy świat magii stworzony przez J.K. Rowling oraz opatrzony naprawdę niesamowitymi ilustracjami Jima Kaya powraca kolejny raz, żeby ponownie zachwycić i nie pozwolić się od niego oderwać już od ponad dwóch dekad.

nigrum | 2018-03-08
Przeczytana: 07 marca 2018

Fani Harrego Pottera powinni być wniebowzięci, niewtajemniczeni w twórczość J.K Rowling - chyba nie ma już takich na świecie ;) - z przyjemnością oddadzą się lekturze, nawet zdziczali dziwacy pokiwają z uznaniem głową .
"Podróż przez historię magii " to obowiązkowa lektura dla wszystkich zrzeszonych i niezrzeszonych magicznie czytelników .
Nierealnie wręcz cudowne ilustracje Jima Kaya, fragmenty dzieła J.K. Rowling w niecodziennym wydaniu - rękopisy , szkice, maszynopisy , odręczne notatki autorki oraz co najważniejsze , ogrom ciekawych bonusów w postaci materiałów o charakterze magicznym z wystawy British Library .
To nie do wiary , ze już przeszło 20 lat żyjemy w tymże świecie pełnym czarodziei i magii. I ciągle nam mało!
Niejeden Mugol, w tym ja , z nostalgią i zachwytem odkłada " Podróż przez historię magii" na półkę.
Panie i Panowie o to świat Harrego Pottera w jednym tomie!

Paulina | 2018-02-18
Przeczytana: 18 lutego 2018

Ta przepięknie wydana pozycja z pewnością ucieszy każdego fana Harry'ego Pottera. Książka zawiera wiele ciekawostek dotyczących m. in. procesu tworzenia serii o młodym czarodzieju, które zostały oparte o nic innego, jak prywatne zapiski samej autorki! Poszczególne rozdziały zostały poświęcone przedmiotom nauczanym w Hogwarcie - zawierają informacje na temat ich prowadzących, samego przedmiotu nauczania, a także mnóstwo ciekawostek odnoszących się do przedmiotów czy zdarzeń nawet sprzed kilku wieków. Ponadto książka wypełniona jest pięknymi ilustracjami autorstwa Jima Kaya oraz rysunkami i odręcznymi zapiskami Joanne Kathleen Rowling, przez co trudno było oderwać się od lektury.

Apila | 2018-02-23
Na półkach: 2018 ✔, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 23 lutego 2018

Pięknie wydany dodatek do serii. Książka zawiera mnóstwo ciekawostek i obłędnych wręcz ilustracji. Dla każdego potterheada.

zofiawkrainieksiazek | 2018-05-05

21 lat od wydania pierwszego tomu "Harrego Pottera i Kamienia Filozoficznego" minęło "jak jeden dzień" - niezwykle szybko. Jeszcze niedawno świat magii i czarodziejstwa otwierał przed nami swoje podwoje, a teraz obchodzi 21. rocznicę, a dokładniej będzie ją celebrował 26 czerwca!
Czas szybko minął, przygody Harrego Pottera i jego przyjaciół dobiegły końca, ale ich fani wciąż odczuwają niedosyt. Właśnie dlatego opracowano książkę "Harry Potter. Podróż przez historię magii"- aby raz jeszcze czytelnicy mogli zatracić się w świecie czarodziejów i poznać wiele ciekawostek z Hogwartu i nie tylko! Ta książka była pewnego rodzaju prezentem od J. K. Rowling i wydawnictwa dla czytelników z okazji dwudziestolecia Harrego Pottera.

"Harry Potter. Podróż przez historię magii" to zbiór niezwykłych ciekawostek ze świata magii i czarodziejstwa. Możemy przyjrzeć się procesowi twórczemu J.K. Rowling, przeczytać odręczne zapiski autorki, które towarzyszyły jej podczas kreowania magicznego świata....