Exitus Letalis #5

Cykl: Exitus Letalis (tom 5)
Wydawnictwo: Kotori
parapsychologia
komiksy
Scythe Stoirm

Eva poznaje sekret Matthiasa. Ujawnienie kolejnej tajemnicy sprawia, że zaczyna zmagać się z bezsennością. Tymczasem hrabia organizuje bankiet na cześć Daggersów, w trakcie którego zamierza oświadczyć się Cecilie. Czy w całym tym zamieszaniu Evie uda się doprowadzić swoje sprawy do końca? Czy pokona lęki, które powróciły wraz z niechcianym gościem, i jaką w tym wszystkim rolę odgrywa Adam?

źródło opisu: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/exitus-letalis/5

źródło okładki: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/exitus-letalis/5

Villiana | 2017-07-10
Przeczytana: 10 lipca 2017

Kurczę, nie wiem co mam napisać. Bardzo mi się podobały pierwsze części tej polskiej mangi, ale ostatnie dwa tomy nie spełniły moich oczekiwań.

W Niflheim pojawia się Adam, dowiadujemy się, co z niego za typ i dlaczego Eva się go obawia. Poznajemy tajemnicę Matthiasa, a wraz z przybyciem Adama istnieje szansa na to, że tajemnica nieśmiertelności Daggersów zostanie wyjaśniona.

Pierwsze co muszę napisać – Eva była w tym tomie totalnie irytująca. Nie mogłam jej znieść, miałam ochotę strzelić ją w twarz, żeby się w końcu obudziła. Nie wiem już, czy to jej choroba, czy po prostu bohaterka miała taka być, nie dałam rady jej rozgryźć. Spodziewałam się jakiegoś ogromnego wow, wyjaśnienia, dlaczego mieszkańcy Niflheim są nieśmiertelni, generalnie to jakby miał być główny temat mangi, a tak się czuję jakby wszystko zostało po łebkach potraktowane. Za dużo czasu poświęcone jakimś pierdołom, wątek Eva-Ourell lekko żenujący.

Nie wiem dokładnie, co mnie zauroczyło w pierwszych częściach,...

Scythe Stoirm | 2017-05-03
Przeczytana: 03 maja 2017

Powiem Wam, że po przejściu przez wszystkie tomy czuję się, jakby ktoś walnął mnie deską pełną drzazg w tyłek. Sposób pisania KattLett pozostawia wiele do życzenia, dziewczyna, która ma ponad 20 lat, nie wybiega sposobem myślenia poza gimnazjum. (Czy Kotori w ogóle podejmuje się jakiejkolwiek korekty? Po przeczytaniu 'HFOD' stwierdzam, że nie). Cała seria jest pełna sprośnych żartów, które mogą śmieszyć tylko ludzi, którzy nie mieli do czynienia z seksem w ogóle lub napalonych nastolatków (nastolatki?), które uganiają się za 'ślicznymi chłopcami'.

W serii 'Exitus Letalis' stare, obleśne dziady w ciałach ślicznych chłopców uganiają się za MarySue, która nie dość, że nie wnosi do historii KOMPLETNIE NIC, to jeszcze jest kłamcą, ostatecznie postacią bez koloru. Nazwanie jej psychologiem jest hańbą dla psychologów (chyba, że mówimy o ludziach, po których'dobrych radach' połowa ludzkości kończy w rzece lub na linie w stodole). Fabuła nie trzyma się kupy, ponieważ Katt najwidoczniej...

electric_cat | 2017-05-10
Przeczytana: 10 maja 2017

Po całkiem nieźle budowanym napięciu (mimo dziur fabularnych) zupełnie kiepska końcówka.

| 2017-05-12
Przeczytana: 11 maja 2017

Zawsze kupowałem dla obrazków, ale w tym tomie nawet to KattLett spieprzyła
:( Fabuły i tak nie było, w każdym tomie jest coś innego, straciłem już rachubę, co się działo w poprzednich tomach i nawet odświeżenie tej wiedzy mi nie pomogło. Szkoda trochę, bo zapowiadało się nieźle, nawet jeśli kulało od samego początku, to KattLett nie udało się tego poprawić nawet ostatnim tomem. Jestem zawiedziony bardziej niż początkowo myślałem.

W sumie dobrze, że to już koniec, może następne historie wniosą coś udoskonalonego. Tutaj nie było nic poza nic nie wnoszącymi do fabuły, pustymi dialogami. Chciałbym, żeby KattLett nauczyła się na swoich studiach, że wpychanie do fabuły jakichś paranormalnych darów to jedno, a umiejętne wykorzystanie tego - to drugie. (Chociaż i tak znajdą się ludzie, którzy to kupią i będą usprawiedliwiać, bo przecież fantastyka... Nie, ludzie, tak dobra fantastyka nie wygląda!!!).

Nie będę się dłużej męczył z tą serią.

Alex | 2017-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2017

Bardzo zawiodłam się na ostatnim tomie Exitusa. Autorka chyba zupełnie nie wiedziała jak zakończyć serię? Albo miała plany na więcej? Nie mam pojęcia co tu się stało, ale kompletnie nie tego się spodziewałam. Wszystkie ustanowione w poprzednich tomach zagadki zostały rozwiązane w banalny i zupełnie nieciekawy sposób, a tajemnicza główna postać Ewy okazała się wcale nie być tajemnicza, tylko zupełnie wyprana i nudna. Jedynym plusem tego tomu postać Adama. Choć autorka mogła z nim zrobić o wiele więcej. Bardzo żałuję, że tak dobrze zapowiadająca się, polska seria mang, skończyła się taką żenadą :(.

Vyvyan | 2017-08-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2017

Czekać 3 lata tylko po to, aby się tak rozczarować! Nie warto i nie polecam, szkoda wydanych pieniędzy na to. Czytam mangi już dobrych kilka ładnych lat, ale nigdy nie zauważyłam spadku poziomu w kresce, jak można to porównać z 1 i 5 tomem.

ToTylkoOn | 2017-06-02
Przeczytana: 02 czerwca 2017

Jak na Polską produkcje mangi, jest bardzo fajna trzyma w napięciu w bohaterach prawie od razu da się zakochać. Może jest to przyczyną mojej skłonności do zamiłowań związanych z ponad-naturalnym światem i wszelkimi "niezwykłymi", a raczej mistycznymi podlegającymi pod "vodoo", okultyzm, satanizm itp. sprawami, lecz mi się bardzo podobała.
Poziom utrzymywała bardzo ładnie, zakończenie hym, przyznam szczerze spodziewałem się czegoś innego ale nie żałuje, że przeczytałem. Oceniam w skali :"Manga Polska" "Manga Europejska" wiec może być odrobinę zbyt optymistyczna.
Porównując do wszystkich mang mógłbym dac 7/10. Ale będę oceniał w skali, jakiej już wymieniłem.

Caroline Onyx | 2017-10-14

Pierwsze trzy tomy naprawdę mi się podobały, ale ostatnie dwa... Nie były złe, ale spodziewałam się czegoś zupełnie innego. Czegoś bardziej spektakularnego, wielkiej przemiany głównej bohaterki no i wyjaśnienia całej tej tajemnicy chłopaków. A tu... Dostałam zaledwie namiastkę wyżej wymienionych rzeczy. Jestem trochę zawiedziona, ale nie żałuję czasu spędzonego na czytaniu tego.

alexa970 | 2017-09-04
Na półkach: Manga, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: kwiecień 2017

Bardzo lubię tą serie, jednak trochę zawiodłam się na końcówce :<

NIKIS111 | 2017-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2017

Końcówka żałosna... Historia całkiem straciła polot, a bohaterowie jakiś charakter, stali się mdli. Mała Eva zawiodła mnie na całej linii, stając się z silnej dziewczyny, małą użalającą się nad sobą dziunią.
Nie polecam.