Ona i jej kot

Wydawnictwo: Waneko
彼女と彼女の猫
komiksy
Aśku

To było na początku wiosny, tego dnia padał deszcz. Wtedy Ona mnie znalazła. Spotkali się przypadkiem – mieszkająca samotnie Ona i kot, znający zarówno wzloty, jak i upadki życia w pojedynkę. Dzięki uczestnictwu w Jej codziennym życiu kot Chobi zaczyna dostrzegać, że otacza go więcej, niż zauważał do tej pory. Chociaż ich wspólne dni toczą się leniwie, okrutny świat nie zatrzymuje się i zdaje...

To było na początku wiosny, tego dnia padał deszcz. Wtedy Ona mnie znalazła.

Spotkali się przypadkiem – mieszkająca samotnie Ona i kot, znający zarówno wzloty, jak i upadki życia w pojedynkę. Dzięki uczestnictwu w Jej codziennym życiu kot Chobi zaczyna dostrzegać, że otacza go więcej, niż zauważał do tej pory. Chociaż ich wspólne dni toczą się leniwie, okrutny świat nie zatrzymuje się i zdaje się ich ścigać.

źródło opisu: http://waneko.pl/nasze-mangi/?manga_id=89&tom_id=30

źródło okładki: http://waneko.pl/nasze-mangi/?manga_id=89&tom_id=30

Anezka | 2018-10-06
Na półkach: 2018, Wymienione, Przeczytane, Manga
Przeczytana: 06 października 2018

Opowieść o młodej kobiecie, która ma problem z komunikacją międzyludzką, widziana z perspektywy kota.

Wkp | 2018-09-20

MIŁOŚĆ ZWIERZĘCIA DO CZŁOWIEKA

Jednotomówki to dość specyficzny typ mangi. Każdy, kto choć trochę zna japoński rynek komiksowy (jeśli nienależycie do tej grupy, koniecznie przeczytajcie „Bakumana”, nie dość że przybliży Wam jego kulisy, to jeszcze zrobi to w absolutnie rewelacyjny sposób), wie, że jeśli jakaś opowieść zyska popularność, z miejsca zmienia się w długą serię. Można by więc sądzić, że historie zamknięte w jednym tomie nie będą należały do najlepszych, a jednak często są to porywające, fascynujące dzieła, które na głowę biją mangowe hity i aż proszą się o rozwinięcie. „Ona i jej kot” co prawda aż tak mocno w fotel nie wgniata, ale to kolejny dobry przedstawiciel tego typu komiksów, który warto polecić każdemu miłośnikowi opowieści graficznych z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Pewnego wiosennego dnia młoda kobieta znajduje kota i postanawia go przygarnąć. Tak zaczyna się niezwykła opowieść o niezwykłe relacji zamkniętej w ramach do bólu zwyczajnej, szarej codzienności. Ona nie...

Rozchełstana Owca | 2018-10-12
Przeczytana: 11 października 2018

Szczerze powiedziawszy nie miałam bladego pojęcia czego miałam się spodziewać po tej mandze. Nie można ukryć, że jako wierna fanka kotów jak i posiadaczka Rudzia (a raczej taka kocia mama) to była pozycja z półki „MUST HAVE”. I mimo, że nie tego oczekiwałam (chodź w sumie czego oczekiwać mogłam?) mogę książeczkę zaliczyć do udanych.

Mamy tutaj kocie spojrzenie na swojego opiekuna. Narracja prowadzona przez zwierzaczka naprawdę pozwala na chwilę zadumy czy nasz pupil też nas tak postrzega? Czy tak samo o nas myśli? Czy też nas sobie tak wyobraża? Powiadają, że to nie my mamy kota, że to kot ma nas, ale mimo wszystko nie zgadzam się z tym, bo czyż nie rośnie serce, gdy kupka futra przychodzi na pieszczotki? Albo się przytulić?

Dobra pozycja na odpoczynek, tekstu jest nie wiele, a kreska jest przyjazna dla oka, zatem myślę, że dla odsapnięcia jak i kocich mam czy tatów, śmiało mogę polecić ;)

Edyta | 2019-02-27
Przeczytana: 27 lutego 2019

Przeczytałam, ale nie wystawiam oceny, bo to nie moja bajka i zupełnie do mnie nie trafiła. Przeczytałam ze względu na wyzwanie czytelnicze i nie żałuję, bo nie zetknęłam się wcześniej z tym gatunkiem. Teraz już mogę świadomie mówić, że to nie dla mnie.
Zaczęło mi się wydawać, że historia się rozkręca i prowadzi do jakiegoś morału, ale po chwili skończyłam czytanie i żadnego morału nie znalazłam.

Koszmar | 2018-08-31
Przeczytana: 31 sierpnia 2018

Ładnych kilka lat temu miałem przyjemność obejrzeć krótkometrażowe anime "Ona i jej kot". Pod tym króciutkim dziełem podpisał się jeden z moich ulubionych reżyserów Makoto Shinkai. Jak przystało na jego prace, anime było bardzo sentymentalne, wzruszające, pełne takiej typowej dla niego melancholijnej otoczki, w którą ubiera on codzienne dni. Anime naprawdę na długo zapadło mi w pamięć, niezmiernie ucieszyłem się więc widząc mangę zrobioną na jego podstawie. Czy udało się w niej oddać chociaż część emocji zawartych w animacji? Otóż tak! To nadal wzruszająca ale też kojąca opowieść o samotności i szukaniu swojego miejsca w życiu. Nie chcę się za bardzo rozpisywać na temat fabuły żeby nie psuć zabawy z czytania ale manga zdecydowanie nie ustępuje w tym przypadku anime. To prosta historia ale zarazem potrafiąca poruszyć jakieś emocjonalne struny. Fajnym zabiegiem jest poprowadzenie narracji z perspektywy kota co wprowadza sporo akcentów humorystycznych. Mangę czyta się szybciutko ale...

PustyKwadracik | 2018-09-29
Na półkach: Mangi, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 27 września 2018

Całą recenzję znaleźć można na:

W pewien wiosenny, deszczowy dzień, Ona i jej kot spotykają się po raz pierwszy. Przygarnięty przez kobietę Chobi od tej pory dzień w dzień obserwuje życie swojej pani - wszystkie jej smutki, jak i radości.

O fabule tej mangi nie da się zbyt wiele powiedzieć, bo jeśli o samą historię chodzi, to właściwie niewiele się tu dzieje."Ona i jej kot" to tytuł, który ma wpłynąć jakoś na emocje czytelnika, w jakiś sposób go poruszyć. Obserwujemy po prostu zwykłe, codzienne życie młodej kobiety, która dopiero zaczęła się uniezależniać i mieszkać na swoim. Widzimy, jak próbuje ona poradzić sobie z tą codziennością, z tym nie do końca jeszcze znanym, "dorosłym" światem, który potrafi być tak samo piękny, jak zasmucający. Wszystko to opisuje nam jej kot - Chobi - który pozwala spojrzeć na życie kobiety z innej perspektywy, dostrzega bowiem rzeczy, które trudniej byłoby zobaczyć...

Jade | 2018-11-15
Na półkach: Przeczytane, Manga, Z wymiany
Przeczytana: 15 listopada 2018

Szara codzienność kobiety i kota Chobiego. Dla fanów twórczości Makoto Shinkai'a.

Pepper | 2018-11-01
Na półkach: Mangi, Przeczytane
Przeczytana: 01 listopada 2018

To kolejna z tych, o których nie wiem co mam myśleć. Szara, codzienna rzeczywistość przedstawiona oczami kota. Nie wgniata w fotel (przynajmniej mnie), ale skłania do przemyśleń. Nie oceniam, bo nie mam pojęcia jaka ilość gwiazdek przyznać.

Lena | 2019-05-18
Przeczytana: 18 maja 2019