W stronę lasu świetlików

Wydawnictwo: Waneko
Hotarubi no Mori e
komiksy
Dejikos

W tym zbiorze czterech historii (w tym tej tytułowej, na podstawie której powstało sławne anime) każdy fan nastrojowych i magicznych opowieści znajdzie coś dla siebie. Z nieużywanego budynku szkoły dochodzą dźwięki gitary, tajemniczy chłopak w masce mieszkający w lesie, dwójka przyjaciół z dzieciństwa oraz list od dawno niewidzianego brata… Która z tych historii najbardziej złapie Was za serce?

źródło opisu: Waneko, 2016

źródło okładki: http://waneko.pl/

Wkp | 2017-06-05
Przeczytana: 04 czerwca 2017

NIE TAKI DIABEŁ STRASZNY…

„Call you up in the middle of the night
Like a firefly without a light
You were there like a blowtorch burning
I was a key that could use a little turning”
Soul Asylum

W świecie mang liczących po kilkanaście, kilkadziesiąt tomów, jednotomówki stają się ciekawą odskocznią. Niczym bowiem nie ustępują serializowanym tytułom, a czytelnik dostaje możliwość poznania całej fabuły (czy nawet wielu fabuł) w krótkim przecież czasie. „W stronę lasu świetlików” to taka właśnie propozycja, lekka, ciekawa, łącząca w sobie wątki obyczajowe z elementami fantasy i oferująca kilka krótkich opowieści.

W tytułowej historii dziewczynka Hotaru Takegawa, zapuszcza się samotnie do lasu należącego do Boga Gór i gubi w nim. Już samo to jest zdarzeniem niebyt przyjemnym, ale jeśli dodać do tego legendy krążące o tym miejscu, legendy mówiące, że żyją tu demony, można się przestraszyć. Jednak dziewczynka nie wpada w panikę, a jak się szybko okazuje, nie taki diabeł straszny, jak...

Anezka | 2017-06-11
Na półkach: Wymienione, Przeczytane, Manga, 2017
Przeczytana: 11 czerwca 2017

"W stronę lasu świetlików" czytałam najpierw po angielsku, potem online po polsku, teraz w tomiku. Za każdym razem, wywołuje ona u mnie łezkę w oku.
Reszta opowieści, szału bez.

Chrisstofferr | 2016-12-21
Przeczytana: 21 grudnia 2016

W stronę lasu świetlików to tomik zawierający trzy główne opowiadania i jeden dodatek... i nie jest to tomik dla osób które łatwo wzruszyć...
1. W stronę lasu świetlików - opowieść o Hotaru ("świetliku") i Ginie - teoretycznie człowieku mieszkającym w lesie demonów... wystarczy jeden dotyk człowieka by ten zniknął... jednak zaprzyjaźnia się on z Hotaru... i zabiera ją na Festyn dla demonów...
2. Odrobina ciepła - historia Yoshio i Takedy trwająca już 11 lat... i może wszystko by się inaczej potoczyło gdyby nie apatyczny wzrok, festiwal fajerwerków pewna wyspa i odrobina zazdrości...
3. Nie zobaczysz gwiazd - czyli Ishida i Saitani... historia o tym jak przezwyciężać swoje nawyki... słabości... i nie tylko swoje... i o tym że patrąc pod nogi widzi się jedynie kamyki a nie zobaczy się gwiazd...
4. Dodatek - dodatek to historyjka z "W stronę lasu świetlików"... umiejscowiona gdzieś w środku jej akcji pokazująca co można zrobić by spełnić swe pragnienia... i jak dobrze mieć...

Kosz_z_Książkami | 2017-03-06

W stronę lasu świetlików (Hotarubi no Mori e) to manga, której autorką jest Yuki Midorikawa. Tworzy ją zbiór czterech one-shotów, a właściwie trzech i jednego dodatku. Są to piękne, słodko-gorzkie, historie, które niezwykle urzekają.

Tytułowa opowieść W stronę lasu świetlików, może być znana z OVA z 2011 roku. Jest to historia małej dziewczynki, która po zgubieniu się w lesie spotyka Gina – z pozoru młodego chłopaka, który chodzi w masce. Powoli zaprzyjaźniają się ze sobą, jednak bardzo ważna jest jedna zasada – żaden człowiek nie może go dotknąć. Historia niezwykle urzekająca, wycisnęła mi łzy z oczu – nie sądziłam, że zrobi na mnie takie wrażenie skoro wcześniej oglądałam anime. Zdecydowanie najlepsza z całego tomu.

Odrobina ciepła i Nie zobaczysz gwiazd nie zawierały już elementów fantastycznych, ale były równie zachwycające, mówiące u uczuciach i chęci zbliżenia się do drugiej osoby. Na koniec umieszczony został dodatek do pierwszej historii, tym razem z perspektywy Gina.

...

Wampanella | 2016-09-03
Przeczytana: 31 sierpnia 2016

Tytułowe opowiadanie jest najlepsze oraz jego dodatek(nawet lepszy z Ginem w roli głównej). Polecam także film. Co do mangi zanim została wydana przeczytałam ją na necie. W naszym wydaniu są nowe opowiadania niż te, które czytałam. Jedynie czego mi szkoda to takiej jednej co mi przypadła do gustu.
Wszystkie opowieści są lekkie i ciepłe.
Opowiadanie "Nie zobaczysz gwiazd" spodobało mi się bardziej niż "Odrobina ciepła". W tym pierwszym spodobał mi się charakter głównej bohaterki.

Polskie wydanie prezentuje się świetnie. Nie zauważyłam błędów w tłumaczeniu co ostatnio często zdarza się wydawcy. Jedynie co mnie ukłuło w oczy do czcionki wydawała mi się zbyt toporna do tej kreski. Autorka ma delikatny styl.
W wydaniu jest fajna rozkładówka, która cieszy. Nie spodziewałam się takiej miłej niespodzianki.
Cieszy mnie wydanie. Wreszcie zadebiutowała u nas Yuki Midorikawa. Jestem fanką "Natsume..." i z miłą chęcią przygarnę wszystkie jej prace.

Gosia | 2017-02-17
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Manga, 2017
Przeczytana: 17 lutego 2017

Krótki, składający się z trzech opowiadań tomik i kolejny problem z oceną w przypadku takich dzieł. Tytułowe opowiadanie jest piękne, jednak właściwie podane, czyli jako animacja - tj. z pasującą muzyką, odpowiednimi kadrami poruszyła mnie o wiele mocniej. Pozostałe opowieści, choć opowiedziane z dużą dozą wrażliwości oraz bez rozmachu typowego dla takiej tematyki nadal w moich oczach plasują się jako standardowe wypełniacze. Muszę jednak szczerze przyznać, że pozycja na pewno wyróżnia się na rynku. Zapewne to idealny, jednotomowy prezent dla każdego wielbiciela mangi w naszym kraju ;).

Chudi_X | 2016-12-21
Przeczytana: 21 grudnia 2016

Trzy słodko-gorzkie opowieści o miłości i poświęceniu, plus dodatek do jednej z nich narysowane w sposób prosty i przejrzysty. Zdecydowanie najciekawszą i najbardziej urzekającą pozostaje tytułowe "W stronę lasu świetlików", które doczekało się świetnej animowanej adaptacji.

lalaith | 2017-02-13

Moja pierwsza manga. Czyta się przyjemnie i szybko, chociaż początkowo miałam małe trudności z kolejnością obrazków. Wydanie bardzo ładne :)

Pepper | 2017-08-19
Na półkach: Mangi, Przeczytane
Przeczytana: 19 sierpnia 2017

Cudne i wzruszające historie. Polecam wszystkim, którzy na co dzień nie czytają mang (jak ja) lub zaczynają dopiero przygodę z mangami.

Paweł Goj | 2017-10-24
Przeczytana: 24 października 2017

W książeczce, którą można przeczytać w mniej niż godzinkę Yuki Midorikawa zamieściła trzy komiksy przeznaczone dla shōjo (dziewcząt), choć ostatni komiks „Nie zobaczysz gwiazd” jest z męskiej perspektywy.
Tytułowa historia „W stronę lasu świetlików” jest zanana z Animacji studia Brain's Base o tym samym tytule opowiada wzruszającą i smutną historię Gin chłopca ducha i Hotaru. Jest to jedyna historia fantastyczna w tomiku.
„Odrobina ciepła” to powiadanie o perypetiach Yoshio, która dowiaduje się, że jej najlepszy przyjaciel oraz obiekt jej uczuć Takeda ma dziewczynę. Dziewczyna w nieudolny sposób próbuje rozkochać go w sobie by go odzyskać. Jest to historia dość zabawna i lżejsza niż „W stronę lasu świetlików”.
„Nie zobaczysz gwiazd” opowiada o Saitanim chłopaku o wygórowanym ego i flirciarzu. Którego w trakcie opowiadania poznajemy trochę z innej perspektywy. Wszystko przez postać Ishidy, w której chłopak jest zauroczony. Ten komiks jest również dość lekki, choć nie brak tu...