Bakuman #1

Tłumaczenie: Karolina Dwornik
Cykl: Bakuman (tom 1)
Wydawnictwo: Waneko
バクマン。
manga, komedia, okruchy życia, akcja
komiksy
norimenai

Pusta kartka. Coś do rysowania. Talent. Ciężka praca. Pomysł na fabułę. Czego tak naprawdę trzeba, aby stworzyć mangę? Jakie pułapki czyhają na tych, którzy chcieliby robić to zawodowo? I czy nawet wkładając w to co się tworzy cały swój talent i siłę można liczyć na to, że powstanie z tego hit? Czy dwójka gimnazjalistów ma szansę zadebiutować w poważnym wydawnictwie i stworzyć hit godny postawienia obok takich tytułów jak "One Piece", "Naruto" lub "Dragon Ball"? Odpowiedzi na te (oraz wiele innych) pytań znajdziecie podczas lektury "Bakumana", ogólnoświatowego hitu stworzonego przez duet odpowiedzialny za mangę "Death Note"! I jednego możecie być pewni - pojedynki toczone pomiędzy rywalizującymi mangakami za pomocą scenariuszy i rysunków potrafią być naprawdę ekscytujące!

źródło opisu: Waneko, 2016

źródło okładki: Wydawnictwo Waneko

PustyKwadracik | 2019-05-01
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Mangi

Całą recenzję znaleźć można na:

Moritaka Mashiro wiedzie zwyczajne życie nastoletniego japońskiego chłopaka. Uczy się i stara się nadać swojemu życiu jakiś sens, jednak taki styl egzystencji mu nie odpowiada, bo Mashiro jest coraz bardziej znużony otaczającą go rzeczywistością. Pewnego dnia zapomina ze szkoły swojego zeszytu, w którym szkicował swoją koleżankę z klasy, w której od zawsze się podkochiwał. Chłopak wraca więc do szkoły, gdzie okazuje się, że Akito Takagi, czyli najmądrzejszy uczeń z jego klasy, widział już jego rysunki. Kolega namawia go, żeby razem zaczęli tworzyć mangę, gdzie on odpowiedzialny będzie za historię, a Mashiro za rysunki. Nasz główny bohater nie jest przekonany do tego pomysłu, pod wpływem Takagiego jednak spontanicznie wyznaje swoje uczucia Miho Azuki - okazuje się, że dziewczyna chce stać się popularną seiyuu i podkładać głos w anime. Zawierają więc umowę, że chłopcy stworzą mangę,...

MonimePL | 2018-11-26
Na półkach: Przeczytane, Manga

Ostatnie dni w szkole to czas nauki, stresu przedegzaminacyjnego i określania drogi życiowej, a Mashiro ani się nie uczy, ani nie do końca jest przekonany co będzie robił za kilka lat. Tak naprawdę nudzi go wszystko poza rysunkiem i myśleniem o Azuki, koleżance z klasy, dlatego całe lekcje szkicuje jej podobizny w zeszycie. A idzie to mu o niebo lepiej niż komukolwiek. Niestety, zeszyt zostawia nieopatrznie w szkole, a tam trafia on w ręce Akito Takagiego, jednego z najlepszych uczniów. Takagi ma dla niego niebywałą propozycję…

Więcej na http://www.monime.pl/bakuman-tom-1/

Judith | 2018-04-08

Wciągająca historia. Humor, napięcie, tajemnica i dużo kreatywności w dwóch głównych bohaterach. Muszę poznać kolejne części :)

Bookshock | 2018-03-06
Na półkach: Przeczytane, MANGA

Manga o mandze. Czyli jak wygląda droga naszego ulubionego komiksu zanim trafi do naszych rąk z perspektywy jego twórcy. Nie ma ogromnych mieczy, mechów, czakry, czarów czy innych bajerów, a jednak Bakuman jest dobrym przykładem na to, że mając ciekawy pomysł i umiejętności ze wszystkiego da się zrobić biznes. Zaskoczyło mnie ile emocji i sensacji da się wykreować przy tym jak bohater czeka na ocenę swoich historii w konkursie. Razem z chłopakami z Bakumana czekałam na werdykty i przezywałam rozczarowania, co świadczy o tym, że manga wciąga i jest bardzo interesująca, a zarazem pokazuje ten biznes od podszewki.

Wkp | 2017-04-15
Przeczytana: 16 kwietnia 2017

W POGONI ZA AZUKI

Czytelnicy i widzowie uwielbiają wszelkie dzieła ukazujące kulisy powstawania zarówno książek, filmów, jak i komiksów. Nic w tym zresztą dziwnego, szansa zobaczenia jak wygląda tworzenie danego dzieło, a zarazem trudności i anegdoty z tym związane to coś fascynującego i pozwalającego zarazem dostrzec o wiele więcej rzeczy w produkcie finalnym, niż dotychczas. Rzadko jednak zdarzają się pozycje naprawdę udane, mające do zaoferowania coś więcej, niż tylko temat główny. Na szczęście „Bakuman” to manga, która nie tylko pokazuje losy młodych bohaterów chcących zostać mangakami, ale także dostarcza konkretnej, ciekawej i pełnej emocji fabuły, w której – oczywiście – dużą rolę grają uczucia. I robi to w rewelacyjny sposób.

Jak wiele zmienić może jeden zeszyt? Przekonuje się o tym nastoletni Moritaka Mashiro, kiedy pewnego dnia zostawia w szkole swoje notatki. Nie potrzebowałby ich, nie chce jednak żeby ktokolwiek zobaczył rysunki, jakie robił na końcu, bo wtedy...

Twilight88 | 2016-09-05
Przeczytana: 05 września 2016

Kupiłam ją trochę w ciemno, ale nie zawiodłam się. Bardzo mi się spodobała i zaciekawiła.

Na półkach: Przeczytane, Manga

mocno seksistowska. fragmenty na temat "wartości" dziewczyn i wywody o korelacji pomiędzy atrakcyjnością danej dziewczyny, jej intelektem a wynikami w nauce są tak przewrotne i złe, że aż musiałam splunąć za siebie i odprawić egzorcyzm. dla dorastających panienek potencjalnie niebezpieczne.

blackbull | 2016-06-25
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Manga

Jedna z moich pierwszych mang, które przeczytałam. Super pomysł, a i kreska dopracowana. Miło się czyta, chociaż następną mangę chyba kupię w języku angielskim, bo trudno czyta się te wszystkie przedzielone wyrazy. Polecam wszystkim otaku z krwi i kości ;)

zaczytanaPL | 2016-06-02
Na półkach: Przeczytane, Manga/Komiksy

Pierwszy raz spotykam się mangą o mangach. Tomik może nam przybliżyć kulisy tworzenia mang. I mimo, że nie ma tu pościgów, walk z demonami, walki o władze to czyta się bardzo przyjemnie. Kreska przyjemna dla oka.
Autorzy opowiadają historie dwóch gimnazjalistów, których marzeniem jest wydanie swojej mangi. Będziecie im kibicować w spełnianiu marzeń, a także bardzo ich polubicie.