Kształt twojego głosu #2

Okładka książki Kształt twojego głosu #2 Yoshitoki Oima
Okładka książki Kształt twojego głosu #2
Yoshitoki Oima Wydawnictwo: Kotori Cykl: Kształt twojego głosu (tom 2) komiksy
komiksy
Kształt twojego głosu (tom 2)
Koe no Katachi
Kotori
2017-07-19
2017-07-19
2015-07-01
Tomasz Molski
koe no katachi kotori manga

Podsumowując całą serię: piękna historia.
Jest smutna, opowiada o poważnych tematach takich jak prześladowanie, wykluczenie i wyobcowanie w młodym wieku, ale też o radzeniu sobie z tym i ponownym budowaniem zaufania. Przeczytałam całość w 1 dzień. Szczerze polecam każdemu, komu niestraszne takie historie.

Podsumowując całą serię: piękna historia.

Druga część historii Shoyi i Shoko.
Mija kilka lat od ich pierwszego spotkania.
Shoya stara się zdobyć zaufanie Shoko i pokazać jej, że przez ten czas się zmienił. Jego przemiana wydaje się prawdziwa i jest to bohater, któremu można kibicować w dążeniu do celu.
Manga jest przepełniona skrajnymi emocjami. Widać to genialnie na twarzach bohaterów. Bardzo czekam na przeczytanie kolejnej części.

Druga część historii Shoyi i Shoko.
Mija kilka lat od ich pierwszego spotkania.

Druga część starań Ishidy o naprawienie błędów z przeszłości. Po tym jak udało mu się odnaleźć Nishimiyę , robi teraz wszystko by od nowa mu zaufała. Mimo, że sama dziewczyna jest chętna na nawiązanie przyjacielskich relacji to jej rodzina już niekoniecznie. Pamiętając krzywdy jakich Shoko doznała w szkole podstawowej jej siostra i matka zrobią wiele, by Shoya już nigdy się do niej nie zbliżył. Posuną się nawet do preparowania dowodów przeciwko licealiście. Ishida tym czasem podejmie działania , by na powrót odzyskać stracone miejsce w klasie. Manga porusza bardzo ważne kwestie tolerancji wobec ludzkiej odmienności oraz wyrzutów sumienia, które potrafią dręczyć człowieka latami. Jednym ze zdecydowanych atutów tej pozycji jest przedstawienie stopniowej zmiany wewnętrznej i zewnętrznej bohatera. Dokonuje się dość dynamicznie mimo, że to dopiero drugi tom. Co będzie dalej czas pokaże.

niebywałe są komiksy mangi - japońska kreska - wspaniałe rysunki, dopracowane i przemyślane. najbardziej zachwycają mnie rysunki twarzy ludzkich - w oczach widać i smutek, i radość i wycofanie, czy niewiarę.
to moje pierwsze niespotkanie z mangą i na pewno nie ostatnie

to moje pierwsze niespotkanie z mangą i na pewno nie ostatnie

Shoya Ishida postanawia odkupić swoje winy. Jego droga do zmiany sprawiła, że byłam pod ogromnym wrażeniem. Chłopak naprawdę się stara, a jego motywy zdają się być czyste. Jednakże nad jego odkupieniem ciąży coś jeszcze cięższego niż zwykłe problemy z zrekompensowaniem swoich win - chłopak chce ze sobą skończyć.

To wszystko jest porażające. Jednak to nie wszystko, bo ten tom jest też niezłą mieszanką emocjonalną: oprócz przerażenia, żalu i złości, można odczuć ciepło, nadzieję i radość. Wyjątkowo teraz dochodzi też humor, który rozbija nieco ciężką atmosferę.

Do tego należy wspomnieć o wspaniałej kreacji bohaterów, którzy są żywi i skomplikowani. Shoko to dobra i wrażliwa dziewczyna, która chciała tylko mieć przyjaciół. Shoya to jeden z najlepszych przykładów "redemption arcu". A jeszcze dochodzą nowe postaci, które równocześnie namieszają, jak i wskażą właściwą drogę. Interesującą kwestią są też zachowania rodziców nastolatków, którzy stosują specyficzne i szokujące metody wychowawcze. Jestem pod wrażeniem "Kształtu twojego głosu".

To wszystko jest porażające. Jednak to nie wszystko, bo ten...

Widać, że chłopak rzeczywiście żałuję swojego zachowania z młodzieńczych lat i próbuje naprawić to co może. Robi się coraz ciekawiej :)

KOE NO KATACHI

Od wydarzeń z I tomu mija 5 lat. Tom II ukazuje jak dręczące może być poczucie winy i jak silna jest potrzeba naprawienia popełnionych błędów. Oczywiście, podobnie jak w poprzednim tomie, nie zabrakło dawki dobrego humoru xD

Koniecznie sięgnę po kolejny tom!

CYTAT NA KONIEC:

,,(...) czasami należy sobie zasłużyć na prawo do posiadania przyjaciół(...) tak czy inaczej (...) przyjaźń wykracza poza granice słów czy logiki''

KOE NO KATACHI

Koniecznie sięgnę po kolejny tom!

CYTAT NA KONIEC:

2 tom lepszy niż 1 <3

2 tom lepszy niż 1 <3

Na półkach: , , , , , , ,

Podobnie jak poprzedni tom, i drugi nie traci dobrej jakości fabuły, krwistych bohaterów i ciekawych zwrotów akcji. Morał jak zwykle ważny i w tych czasach aktualny. Polecam.

Fajna manga o problemach młodzieży.

Fajna manga o problemach młodzieży.

• Manga
  • Mangi