Jak wreszcie zarabiać więcej

Okładka książki Jak wreszcie zarabiać więcej Bodo Schäfer
Okładka książki Jak wreszcie zarabiać więcej
Bodo Schäfer Wydawnictwo: Wydawnictwo Aktywa poradniki
poradniki
Endlich mehr verdienen
Wydawnictwo Aktywa
2021-05-11
2021-05-11
biznes praca zarobki rozwój osobisty awans własna firma

314 stron ogólników i motywacyjnego blabla dla osób, które nie wiedzą jak więcej zarabiać. Niestety po tych 314 stronach nie wiem jak więcej zarabiać. Książka typowy marketing korporacji, a nie esencja.

Absolutnie fantastyczna. Zrobiłam 20 stron notatek, z czego większość to podsumowanie ćwiczeń, moje wnioski i plany na modyfikacje mojego podejścia do pieniędzy i rozwoju. Jeśli zastanawiasz się czy kupić, weź od razu dwa lub więcej egzemplarzy, bo to idealna pozycja na prezent dla każdego. Autor porusza kwestie nie tylko stricte zarobków, ale podejścia do życia ogółem.

Bodo Schäfer pokazuje nam drogę do finansowej wolności, ale czy odważymy się w nią wyruszyć to zależy już tylko od nas . 🔝
Czasy się zmieniają. Zmiany są integralną częścią ludzkiej natury. Dlatego należy ciagle się doskonalić, aby nie wypaść z obiegu i nie pozostać w tyle. ♾

W tej pozycji znajdziecie przede wszystkim:
✔️ jak znaleźć pracę, która odpowiada Twoim umiejętnościom
✔️ wskazówki, które pomogą wyznaczyć odpowiedni kierunek działania
✔️ jak poprawnie negocjować podwyżkę
✔️ mnóstwo zadań, które pomogą określić jaki zawód jest idealny dla Ciebie
✔️ zbiór nowych zasad, które w pełni zastąpią większość rad przekazanych nam przez rodziców i nauczycieli.

Bodo przedstawia praktyczne rady co możemy zrobić, aby zarabiać więcej. Ponadto stawia przed Nami wiele pytań, które pozwolą określić nasze cele. Jest to niezwykle ważne, ponieważ nie ma sensu wspinać się po drabinie finansowej jeśli opiera się ona o niewłaściwa ścianę. 🪜

Bodo Schäfer celuje w samo sedno, dokładnie wie za jakie struny pociągnąć aby zmotywować do działania. Zawsze daje wybór, wyciąga rękę, ale tylko od nas zależy czy chwycimy ją i pozwolimy się poprowadzić. 💸
Pragnę zaznaczyć, że w tej pozycji Autor nie naciska na nas, że należy poświęcać się tylko pracy. Kluczem jest zachowanie równowagi pomiędzy pracą, a życiem prywatnym. ⚖️

Gdybym miała wskazać, jaki Autor najbardziej motywuje do działania to bez wachania wybieram Bodo Schäfera ! 💪🏻

W tej pozycji znajdziecie przede wszystkim:
✔️ jak znaleźć pracę, która odpowiada Twoim...

Dzień dobry wszystkim! Dziś książka „Jak wreszcie zarabiać więcej” autorstwa Bodo Schafera, wydanej przez Wydawnictwo Aktywa . Za książkę wydawnictwu dziękuję, a was zapraszam na kilka zdań recenzji.
Bodo Schafer – jeden z najlepszych money coachów w Europie. Pewnie każdy, kto choć trochę interesuje się rozwojem osobistym i finansami poznał tę postać.
Odpowiadając na pytanie zawarte w tytule odpowiedź nasuwa się tylko jedna, która jakoby jest oczywista. Pracować więcej, poprosić szefa o podwyżkę, znaleźć dodatkowe zajęcie etc.
Otóż wg. Pana Schafera nie do końca. Sporo z nas zna Kwadrant przepływu pieniędzy, który wymyślił niejaki Robert Kiyosaki. Polega on na tym, że lewa strona kwadrantu, to pracownik etatowy i samozatrudniony, a prawy to inwestor i biznesmen. Tu ten kwadrant jest w formie gwiazdy i ma dodatkowe ramię w postaci eksperta.
Wstęp książki to standardowo ankieta dotycząca Twojej sytuacji finansowej. Zawartych w niej jest 22 pytania, jeśli jesteś pracownikiem i dodatkowe sześć, jeśli prowadzisz swoją firmę.
Pierwsza część książki pozwala nam zapoznać się z podstawami takimi jak np. dobranie odpowiedniego miejsca w kwadrancie dla siebie.
Mentalność pracy, mentalność zarabiania pieniędzy w sporym stopniu na przestrzeni lat się zmieniła, jeśli spojrzymy na czasy naszych rodziców. Rozwinięty internet oferuje nam zarabianie pieniędzy bez wychodzenia z domu (patrz Influencerzy np.) Era przemysłowa zmienia się w bardzo szybkim tempie w erę informacyjną, co dla starszego pokolenia może być średnio zrozumiałe.
Druga część tej książki to porady jak z tym co mamy, zacząć zarabiać więcej, ale nie od już tylko minimum 20% w ciągu najbliższego roku. Poznajemy tu historie spotkań Bodo wraz ze swoim trenerem (niektóre dość zabawne, ale z morałem)
Naucz się żyć za 90% swoich dochodów. Radzi nam Schafer. Nadwyżkę odkładaj lub inwestuj. Dobrym sposobem na to jest również spisanie swoich comiesięcznych wydatków i ograniczanie ich do minimum.
Zostań ekspertem. Każdy z nas ma jakąś pasję, hobby itd. Dokształcaj się tylko w tej jednej rzeczy i stań się najlepszy w swojej okolicy w tym co robisz. Później sprzedawaj swoją wiedzę.
Chciałbym Ci sporo więcej o tej książce opowiedzieć, natomiast recenzja miałaby kilka stron A4.
Podsumowując, zbiór mądrości jednego z najlepszych trenerów, który zbankrutował i zbudował swoje milionowe imperium od zera, a nawet spod kreski. Każdy rozdział podsumowuje ćwiczenie lub kondensat najważniejszych zdań. Lektura dająca do myślenia, żeby spojrzeć z innej strony na nasze finanse. Polecam.

Odpowiadając na...

Moim zdaniem jeszcze lepsza niż Zasady zwycięzców tego samego autora. Coś na kształt "Bogaty ojciec, biedny ojciec" ale ta bardziej do mnie trafiła, może dlatego że napisana przez Europejczyka. Według Schafera jest 5 dróg, którymi możemy podążyć:
- praca na etacie,
- freelancer,
- ekspert,
- przedsiębiorca,
- inwestor.
Tylko 3 z nich prowadzą do bogactwa.

- praca na etacie,
- freelancer,
- ekspert,
- przedsiębiorca,
- inwestor.
Tylko 3 z nich prowadzą do bogactwa.

#583 - Jak wreszcie zarabiać więcej - Bodo Schäfer - Wydawnictwo Aktywa
#143/52/2021

Książka ma 314 stron. Swoją premierę miała dnia 11.05.2021 roku. Jest to poradnik finansowy.

Książka składa się z dwóch części, podzielonych na dwanaście rozdziałów.

Autor podaje nam w tej książce zasady, dzięki którym zarobisz większe pieniądze.

Bardzo podoba mi się forma wydania tej książki - pogrubienia, tabelki, wykrzykniki - to wszystko powoduje łatwość czytania i przyswajania wiedzy. Bardzo cenne są także podsumowania, które krok po kroku mówią, co należy zrobić w danym temacie, aby odnieść sukces.

Najbardziej przemówił do mnie rozdział 9 - Pozycjonuj się jako ekspert. Niby wszyscy wiemy, że fachowa wiedza jest w cenie, jednak nie dążymy do tego, by stale poszerzać swoją wiedzę w danej wąskiej specjalizacji.

Znajdujemy tutaj zarówno powody, dlaczego ludzie się nie specjalizują, jak i zasady jak to zmienić.

"Jeśli natomiast pozycjonujesz się jako ekspert, to do Ciebie należy ustalanie ceny swojej pracy. W erze informacji kluczowe znaczenie ma specjalizacja."

Dziękuję za książkę Wydawnictwo Aktywa i bardzo ją polecam.

#583 - Jak wreszcie zarabiać więcej - Bodo Schäfer - Wydawnictwo Aktywa
#143/52/2021

Książka składa się z dwóch części, podzielonych na dwanaście rozdziałów.

Bardzo podoba mi się forma wydania tej...

• Biznes i przedsiębiorczość
  • Biznes
  • 01 Do kupienia
  • Finanse osobiste
  • Psychologia finansów
  • Niezbędne

Dodaj cytat z książki Jak wreszcie zarabiać więcej