Hero at the Fall

Cykl: Buntowniczka z pustyni (tom 3)
Wydawnictwo: Viking
angielski
Kittycat

When gunslinging Amani Al'Hiza escaped her dead-end town, she never imagined she'd join a revolution, let alone lead one. But after the bloodthirsty Sultan of Miraji imprisoned the Rebel Prince Ahmed in the mythical city of Eremot, she doesn't have a choice. Armed with only her revolver, her wits, and her untameable Demdji powers, Amani must rally her skeleton crew of rebels for a rescue mission through the unforgiving desert to a place that, according to maps, doesn't exist. As she watches those she loves most lay their lives on the line against ghouls and enemy soldiers, Amani questions whether she can be the leader they need or if she is leading them all to their deaths.

źródło opisu: https://www.goodreads.com/book/show/29739428-hero-at-the-fall

źródło okładki: materiały wydawcy

Blue-eyedPassionate | 2018-07-25
Przeczytana: 25 lipca 2018

Armia została rozbita. Najważniejsi przywódcy rebelii pojmani i osadzenie w więzieniu, z którego nie ma wyjścia, a Sułtan próbuje dobić resztkę rebelii, która umknęła jego władzy. Jednak przed nim gorsze zmartwienie niż niedobitki nieudolnej rebelii. Wróg stanął u bram i gdyby nie magiczna ognista brama nastąpiłaby krwawa jatka. Ale... Niebieskooka Bandytka nie składa broni. Mimo trudności i beznadziejnej pozycji próbuje coś zrobić.
Pierwsze musi odbić przywódców rebelii i nie cofnie się przed niczym i nikim. Drugie przeżyć. Po trzeci chronić tych, którzy jeszcze żyją. Przemijając piaski pustyni, będzie szukać ukrytego więzienia, wróci w miejsce w którym czuła się jak w klatce, dosłownie przeżyje legendy opowiedziane w dzieciństwie na nowo, aby uzmysłowić sobie, ile w tym było prawdy.
A prawda okaże się dwuznaczna, przekształcona i trudna.
Jednak zyska groźnego sprzymierzeńca i rozpęta na nowo wszystko to, co na początku było już stracone. Nie cofnie się przed niczym, zabijając...

FikcjaLiteracka | 2018-07-22
Przeczytana: 22 lipca 2018

Ostatnia część cyklu, czyli pożegnanie z buntowniczką z pustyni, z piaskiem i baśniowym klimatem.
Cały cykl jako całość bardzo mi się podobał, urzekł mnie swoim wyjątkowym klimatem i chyba trochę przypomniał jak to jest słuchać baśni i przenosić się w świat Dżinów (przed oczami miałam czasem Alladyna i jego niebieskiego Dżina, to tak jakby autorce udało się przenieść mnie w świat mojego dzieciństwa). Jednak historia Amanii to historia wojny, która przynosi ofiary, konieczność podejmowania trudnych decyzji i utratę przyjaciół. W tej historii nie ma prostych wyborów, nie ma czarno białej rzeczywistości. Autorka pokazuje jak wiele odcieni ma świat.
Po drugiej części cyklu (która trochę mnie rozczarowała i zdecydowanie mi czegoś w niej brakowało), miałam pewne obawy sięgając po część trzecią, jednak ciekawość o dalsze losy rebelii zwyciężyła. Przez pierwsze strony nie porwała mnie ta historia. Nie czułam klimatu pierwszej części, zastanawiałam się dlaczego, zastanawiałam się czego...

Jabłuszkooo | 2018-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2018

,,Duchy rebelii'' to idealny finał. Nie brakuje niczego co towarzyszy nam w pierwszym i drugim tomie. Całość jest genialna, a pisarka została jedną z moich ulubionych. Podbiła moje serce tym wyjątkowym klimatem pustyni, tą oryginalnością i podążaniem całkowicie inną ścieżką niż wszyscy inni. Już dawno nie czytałam tak "świeżej" książki. Teraz z ręką na sercu będę mogła każdemu napotkanemu na ulicy polecić tę trylogię, bo wierzcie mi, że jest co polecać! A jeżeli jej nie czytaliście to powinniście zrobić to już teraz, nie chcę słyszeć wymówek!

Fragment tekstu pochodzi z mojego bloga, po ciąg dalszy zapraszam tutaj:

Chodząca-Parodia | 2018-08-12
Przeczytana: 12 sierpnia 2018

Wielki finał trylogii tak gorącej jak piaski na pustyni. Czy "Duchami rebelii" można się oparzyć?

Przyznam szczerze, na początku w ogóle nie czułam tej książki. Minęło zaledwie pół roku od przeczytania poprzednich tomów i okazało się, że nie pamiętam zbyt wielu szczegółów. Najwidoczniej ta seria nie była tak warta zapamiętania, jak mi się wcześniej wydawało. Momentami chciałam przerwać czytanie i powrócić do tego tomu po powtórzeniu poprzednich.

Potem jednak coś się zmieniło. Znów poczułam niesamowity klimat powieści Alwyn Hamilton. Uznałam, że nie muszę wszystkiego pamiętać z poprzednich tomów, by dać się całkowicie pochłonąć przez piaski Amani.

Mocnym punktem tej książki jest akcja i świetnie wykreowany świat przedstawiony. Przez cały czas COŚ się dzieje. I to nie jest jakieś małe "coś". To jest wielkie COŚ, które trzyma w napięciu nie planuje puścić.

Jednakże muszę skrytykować wątek miłosny, co do którego w ogóle nie jestem przekonana. Przez większą część książki nie...

Gaba_Okey | 2018-06-01
Przeczytana: 01 czerwca 2018

Zdrajca Tronu skończył się niezbyt optymistycznie. Większość rebeliantów wraz z Ahmedem została zabrana i uwięziona przez Sułtana. Amani oraz mała grupa ocalałych muszę radzić sobie sami. Buntowniczka z pustyni nagle stała się zastępcą przywódcy rebelii. Jej głównym zadaniem jest uwolnienie Ahmeda, ale jak na razie nie może nawet wydostać się z miasta, brakuje jej armii i czeka ją przeprawa przez całą pustynię. A po drodze tylko kilka razy otrze się o śmierć.

To, co mnie najbardziej uderzyło w Duchach Rebelii to wybory, przed jakimi została postawiona Amani. Musi decydować o życiu i śmierci. Postępowanie bohaterki przypominało mi grę w szachy, po jednej stronie stoi ona, po drugiej Sułtan. Były również Dżiny, które mieszały w głowie Amani i próbowały rozegrać swoją partię. Dużo się dzieje w tej części, od samego początku autorka stawia na akcję. Pojawiają się może dwie chwile na złapanie oddechu. W tej części uwielbiam jeden końcowy fragment z Jinem i Amani, jest romantyczny,...

czytelniczka550 | 2018-08-04
Przeczytana: 03 sierpnia 2018

Świetna powieść ze wspaniałą fabułą , znakomitymi opisami i postaciami ,które zapadają w pamięć . Bardzo ciekawa trylogia ! Autorka ma wielki talent do pisania i z chęcią sięgnę po jej następne dzieła .
Czytanie tej serii było dla mnie przygodą , ponieważ czasami , dzięki mojej bujnej wyobraźni , mogłam poczuć się jakbym także należała do rebelii Księcia Buntownika . Zapragnęłam być buntowniczką , która przeżyłaby wiele przygód , pokazała , że jest kimś więcej , przeżyłaby wielką i prawdziwą miłość . Miałam tak wiele razy , z resztą myślę , że nie tylko ja . Często chcielibyśmy zmienić się w Półdżina , Niezgodnego , Kosogłosa , dziecko greckiego bóstwa , czy nawet po prostu przeżyć przygody w stylu Margo Roth Spiegielman . Niestety często jest to niemożliwe :-( . Ale na pocieszenie powiem , że dzięki wyobraźni i słowom zawartym w różnych książkach możemy poczuć się trochę jak bohater książki . Można by pomyśleć , że to tylko książki , ale ludzie , którzy dysponują wyobraźnią i...

SwarmOfBees | 2018-05-28
Na półkach: 2018 :D, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 28 maja 2018

Finały historii zawsze są najgorsze.

Bo z jednej strony znamy bohaterów. Lubimy ich. Kibicujemy im. Mamy nadzieję, że wszyscy przeżyją, ale kiedy tak się dzieje jesteśmy nieco rozczarowani tym, że chroni ich tak silna "zbroja fabuły". Z drugiej strony nie chcemy, aby ginęli, a każda śmierć to cios w nasze czytelnicze serduszko, zużyte chusteczki i niecenzuralne słowa pod adresem autora, który nam to zrobił.

Zakończenie trylogii rozpoczynającej się od "Buntowniczki z pustyni" naprawdę mnie zadowoliło. Finałowy tom to akcja, krwawa walka, zwroty akcji, plany, które nie zawsze się udają... nie spodziewałam się, że książka kierowana do młodzieży będzie aż tak dobra. Szkoda mi opuszczać ten świat i tych bohaterów, więc liczę na jakieś prequele/sequele albo nowelki ;)

ad95am | 2018-05-31
Przeczytana: 31 maja 2018

Chciałbym móc dać jej dziesiątkę, bo to jest naprawdę dobra seria. Ale jest tutaj kilka drobnych niuansów, przez które nie mogę tego zrobić.

To co wyróżnia ten tom, to zdecydowanie większa ilość magii. W pierwszym tomie poznaliśmy legendy, tutaj poznajemy żywe legendy. Szkoda, że nie ma tutaj zbyt wielu nieśmiertelnych istot poza Dżinami. Akcja dzieje się tutaj bardziej żwawo przez co momentami można porównać ją do powieści przygodowej. I bohaterowie trochę bardziej dorośli.

Niestety tutaj chyba najbardziej odczułem to pocięcie akcji i przeskakiwanie z wątku do wątku. No i wątek miłosny czasem przybierał zbyt młodzieżowy wydźwięk.

Trylogia jako całość jest bardzo dobra, oryginalna i przyjemnie się ją czyta. Czekam bardzo na ekranizację, chociażby, żeby zobaczyć scenę ze statkiem, ale i w poprzednich tomach było kilka widowiskowych scen.

juszka_poduszka | 2018-05-26
Przeczytana: 26 maja 2018

Idealne zakończenie historii o rebelii. Niesamowicie bawiłam się przy całej trylogii. W tej części oczarowała mnie magia, której jest więcej niż w poprzednich tomach. Magiczne stworzenia oraz Dżiny, które zaskakują czytelnika na każdej stronie. Polecam! ;)

hawi86 | 2018-06-23
Przeczytana: 22 czerwca 2018

Szkoda, że to już koniec. Bardzo lubię klimaty pustyni i dawno nie czytałam tak wciągającej i pełnej akcji serii.