Pocałunek zdrajcy

Okładka książki Pocałunek zdrajcy Erin Beaty
Okładka książki Pocałunek zdrajcy
Erin Beaty Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Traitor's Trilogy (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Traitor's Trilogy (tom 1)
The Traitor Kiss
Jaguar
2017-10-25
2017-10-25
2017-05-09
Zuzanna Byczek
literatura amerykańska magia manipulacja nadprzyrodzona moc niebezpieczeństwo podstęp szantaż ucieczka uczucie walka dobra ze złem wojna fantasy romans fantasy

Ta książka jest bez wątpienia dla mnie jedną z najważniejszych. Od "Pocałunku Zdrajcy" zaczęła się bowiem moja przygoda z low fantasy. "Pocałunek" ukształtował nieco drogę, w którą chciałabym brnąć, jako pisarz, był dla mnie niesamowitą inspiracją i motywacją. Niestety, jest pewna rzecz, której żałuję. Mianowicie, że historia nie skończyła się po pierwszym tomie. Po przeczytaniu pierwszej części można było odnieść wrażenie, że wszystko się zakończyło, wszystko miało sens i zostało wyjaśnione - gdyby nie epilog Epilog ten był wstępem do następnego tomu, który odbiegał zupełnie fabułą, podobnie jak trzeci. Kolejną nurtującą mnie sprawą są tytuły - nigdy nie zrozumiem, czemu "The Traitor's Kiss" "... Ruin" "... Kingdom" zostały przetłumaczone tak, a nie inaczej Niemniej jednak, książka ta była niezmiernie miła w czytaniu, i mimo tendencji spadkowej na przestrzeni trylogii, na zawsze pozostanie w moim sercu. Jeśli miałabym polecać ją komuś, kto nie ma zbyt wiele czasu, poleciłabym bardzo niestandardowe przeczytanie pierwszej części i potraktowanie jej jako jednotomówkę, bo to właśnie w niej były wszystkie najciekawsze intrygi, najbardziej napięty wątek romantyczny i najszybsza akcja. Sama chętnie przeczytałabym ten tom ponownie!

Dla mnie męcząca. Spodziewałam się czegoś zupełnie innego. Magii czy fantastyki praktycznie brak. Wątki miłosne mnie nudziły. A sprawa z postaciami tak zagmatwana, że na pewno do niej nie wrócę.

Opinia po przeczytaniu dwóch tomów.

Zupełnie nie pamiętam, jak trafiłem na tę książkę. Może zmyliły mnie tagi "magia" i "nadprzyrodzona moc"? Nawiasem mówiąc nie ma tu ani krztyny magii. A mimo to książka bardzo mnie wciągnęła.

Opisana tu historia trochę skojarzyła mi się z filmem "Mulan" (tym z 1998 roku) - może to za sprawą sceny u swatki? ;-)

Akcja jest tak wciągająca, że trudno się od niej oderwać. Zanim się obejrzałem już czytałem drugi tom. Myślałem, że nic nie da się już wymyślić ciekawego, ale jakże się pomyliłem. Tom drugi jest jeszcze lepszy od pierwszego!

Książka jest warta lektury. Nawet jeśli ktoś nie lubi motywów militarnych ani szpiegowskich, to moim zdaniem i tak będzie się dobrze bawił. Książka jest świetnie napisana i nie można się przy niej nudzić. Zdecydowanie warto poświęcić jej czas!

Opinia po przeczytaniu dwóch tomów.

Akcja jest tak...

6,5/10✨
Dobrze, że o porównaniu do Americi z "Rywalek" przeczytałam po skończeniu książki, bo chyba bym w życiu się za to nie zabrała 😅

6,5/10✨

2056

Na półkach: , , , , , , ,

To była bardzo trafna decyzja, by zacząć czytać tą serie, bo od początku do końca tej książki świetnie się bawiłam.
Sage to dziewczyna, która wie, czego chce. Jest mądra, uwielbia się uczyć i naprawdę dobrze czyta ludzi. Podobało mi się poznawanie jej przez kolejne strony i obserwowanie romansu między nią i "Myszą". To było idealne, słodkie i podobało mi się, że oboje nigdy nie wiedzieli, czego potrzebują, dopóki nie zaczęli się poznawać.
"Pocałunek zdrajcy" ma, niezwykle inteligentne i intrygujące postacie, świetną fabułę, która sprawiła, że nie mogłam się od niej oderwać, i bardzo satysfakcjonujące zakończenie. Jednak najbardziej zaimponowało mi to, że mimo że fabuła jest bardzo militarna, nie nudziłam się i nic nie wydawało się zbyt techniczne ani strategiczne, ale zapewniało świetną rozrywkę w postaci sekretów i szpiegostwa. Drugoplanowe postacie są zawsze obecne, a czasem nawet kradną show.

Jeśli jesteś fanem wielu punktów widzenia, ta książka również je ma. Uwielbiałam poznawać bohaterów poprzez ich poglądy, a nawet dostajemy rozdziały z perspektywy złoczyńcy.
Sage "Szpak" Fowler okazała się wspaniałym dodatkiem w ratowaniu Królestwa, w drużynie Kapitana Aleksandra Quinna.

Ta powieść przypadła mi do gustu przede wszystkim za sprawą głównej bohaterki. Sage jest bardzo ciekawą osobą i w przeciwieństwie do wielu postaci z podobnych książek, nie jest irytująca. Jest rezolutna i inteligentna, ale nie jest przekonana, że cały świat się kręci wokół niej.
Fabuła powieści jest nieco przewidywalna, ale były też elementy zaskakujące. Całość interesująca i szybko się wciągnęłam w realia. Nie tylko główna bohaterka, ale także inni budzili zainteresowanie i chętnie śledziłam ich losy. Lekka i przyjemna lektura :)

Całkiem dobra pozycja gatunku romantasy do przeczytania w jeden wieczór.

Niestety zupełnie nie wyszło autorce wyjaśnienie zamian między postaciami - książę Robert znaczną część książki udaje Quinna, Quinn - Asha, a prawdziwy Ash, który znika w 1/3 książki, by pod sam koniec z powrotem wygodnie wrócić na strony, gdy udawany Ash ujawnia się jako Quinn. Intryga ta jest myląca, sama w połowie lektury potrzebowałam odszukać w Internecie wyjaśnienia kto kim jest, bo inaczej ciężko było śledzić fabułę książki.

Całkiem dobra pozycja gatunku romantasy do przeczytania w jeden wieczór.

„Pocałunek Zdrajcy" Erin Beaty to fantasy w najlepszym wydaniu. Co prawda nie mamy tu zbyt wielu elementów magicznych, ale za to zaprezentowany świat oczarowuje od pierwszych stron.

Główna bohaterka zna swoją wartość i zdecydowanie nie chce się oddać byle komu za żonę. Wychowana przez liberalnych rodziców nie zamierza ulegać presji społeczeństwa. Wykorzystuje więc swoją inteligencję i wrodzoną dociekliwość by zostać swatką.

Niestety wszystko się komplikuje, kiedy na jednej z misji Sage spotyka oddział wojskowy, który chce skorzystać z jej nietypowych umiejętności. Rozpoczyna się gra o naprawdę wysoką stawkę.

W książce jest jeden plot twist, który uwielbiam. Jestem pewna, że wiele osób domyśliło się całej intrygi już na początku, ale ja zazwyczaj dostrzegam prawdę dopiero, kiedy następuje wielki reveal.

Nie mogę nie wspomnieć również o wątku romantycznym, który jest tu poprowadzony bardzo spokojnie, przez co nabiera realizmu.

Powieść czytałam dwukrotnie i przymierzam się do trzeciego. Serdecznie polecam ją każdemu, a zwłaszcza osobom lubiącym romantasy i wątki szpiegowskie.

Zapraszam na mojego Bookstagrama: https://www.instagram.com/p/Cxk0cWENXMf/?igshid=MmU2YjMzNjRlOQ==

Bardzo wciągająca książka i chociaż powinnam wcześniej odkryć kto jest kim przecież było mnóstwo wskazówek to byłam mile zaskoczona zamianą miejsc.

📖🐲
Ja bawiłam się wyśmienicie, choć nie udało się autorce mnie do końca zwieść :-) Sage jest fajnie wykreowaną bohaterką, która jest inteligentna, samodzielna i proaktywna. Podoba mi się też jej partner i ich wzajemny związek, który rozwija się w odpowiednim tempie. Bardzo fajnie przedstawione aspekty szpiegowania oraz wojskowości. Poza tym akcja jest wciągająca i dynamiczna. Na pewno zabiorę się za drugi tom.

📖🐲