Granice szaleństwa

Tłumaczenie: Katarzyna Ciążyńska
Cykl: Maggie O'Dell (tom 4)
Wydawnictwo: HarperCollins
At the Stroke of Madness
kamieniołom, psychopata
Monika

Inne wydania

W grobowej ciszy opuszczonego kamieniołomu w Connecticut ktoś ukrywa swoje brudne tajemnice, które odsłaniają głębię ludzkiej deprawacji. Tajemnice, które przypadkiem wychodzą w końcu na jaw. Agentka specjalna Maggie O'Dell właśnie miała rozpocząć zasłużone wakacje, gdy zadzwoniła do niej przyjaciółka, psycholog Gwen Patterson. Jedna z pacjentek pani doktor, niejaka Joan Begley, zaginęła...

Agentka specjalna Maggie O'Dell właśnie miała rozpocząć zasłużone wakacje, gdy zadzwoniła do niej przyjaciółka, psycholog Gwen Patterson. Jedna z pacjentek pani doktor, niejaka Joan Begley, zaginęła podczas podróży do Connecticut. Czy Maggie mogłaby wyjaśnić, co się stało z Joan?
Maggie początkowo lekceważy niepokój przyjaciółki. Kiedy jednak w kamieniołomie w Connecticut przypadkowo zostaje odkopana beczka ze zwłokami kobiety, agentka postanawia sprawdzić, czy istnieje związek między zniknięciem pacjentki Gwen Patterson a koszmarnym znaleziskiem. Wkrótce okazuje się, że w opuszczonym kamieniołomie jest więcej beczek z ludzkimi zwłokami.
Maggie O'Dell już wie: po raz kolejny ma do czynienia z seryjnym mordercą. Mordercą, który wybiera swe ofiary według pewnego przerażającego klucza. Czy to odkrycie pozwoli znaleźć odpowiedź na pytanie, kim jest okrutny psychopata? Czy doprowadzi do odnalezienia Joan Begley, której los wciąż pozostaje nieznany?

źródło opisu: Wydawnictwo Mira, 2008

źródło okładki: http://harlequin.pl/mira

wiejskifilozof | 2015-08-31

Wróciłem do czytania Alex Kavy i nie żałuje.Bo to co tu przeczytałem to jest prawdziwie napisana książka.Pewna akcji i napięcia.Zaczyna się od dobrego wejścia.Od znalezienia w beczkach ciał.Ludzkich ciał.Nie wiem,czy to kiedyś było gdzieś w jakieś książce.Ale nie mogę sobie przypomnieć.
No dobra,nie ważne.Wracamy to do Granic Szaleństwa.
Nasza dzielna i urocza agentka O,Dell próbuje wyjaśnić sprawę.Gdy znika jej koleżanka.
Dobra a teraz moje przemyślenia.Ta książka jest świetna,jest doskonale.
Tu akcja jest na każdej stronie.Już,już wydaje mi się,że mam podejrzanego.A tu nagle,zaskoczenia takie zaskoczenie.
Czyli sprawiła,że miałem ciary od czytania.Miałem i to jakie.A jak fajnie się kończy.A może tak by druga cześć ?

Kokosanka | 2013-09-10
Przeczytana: 10 września 2013

Daję książce tylko ocenę bardzo dobrą, gdyż sama już nie wiem, albo przeczytałam za dużo kryminałów i już nie ma zaskoczenia, kto jest mordercą albo Kava go dobrze nie ukryła. Wprawdzie próbowała mnie wprowadzić w pole, ale się nie udało..Niestety nie było WOW, ale ten, kto lubi kryminały przyzna mi rację, że łatwo można dojść do tego, kto jest kolekcjonerem chorych narządów..
Przyznam jednak, że to jedna z lepszych książek Kavy, po "Złu koniecznym"i "Dotyku zła", która mnie naprawdę wciągnęła, nie nudziłam się wcale, książka ma bardzo dobrą czcionkę, tak, że łatwo się czytało a co za tym idzie pochłonęła mnie w całości.
Polecam

Korobek | 2015-10-06
Przeczytana: 05 października 2015

Generalnie tak jak poprzednie części, czytało się szybko i z dużym zainteresowaniem. Intryga wkręcająca, a sprawcę typowałam innego. Mam jednak ale... już w poprzedniej części narzekałam, że Maggie zaczyna robić się „pierdołowata” - tym razem nic się nie zmieniło :/
Czyli znów zero asekuracji, zero sprytu i przebiegłości, naiwnie jak dziecko, ze splówą w łapie lezie po guza. Takie zakończenia psują mi odbiór całej książki - to by było fajne raz, no góra dwa w cyklu, ale nie w każdym tomie.
Muszę zrobić chwilową przerwę od Kavy, zmienić klimat...

Miśkaa | 2012-06-11

Bardzo przyjemna i wciągająca.
Największy atut- prawie do samego końca czytelnik wprowadzony jest bład, aby potem przekonać się, kim tak naprawdę był morderca.
Polecam :)

Thriller dobry, ciekawy, ale jakiegoś mega wrażenia na mnie nie zrobił.
Czuje mały niedosyt, czegoś tu jednak brakuje. Atutem są fajne i barwne postacie.
Pokochałam staruszka chorego na Alzheimera, budzi sympatię.
Od jakiejś 40 strony autorka zmyla czytelnika, który domyśla się, kim jest zabójca.
Tak naprawdę mordercę poznajemy na jakiejś 280 stronie.
Nie polubiłam tylko agentki FBI, bo wykazała się pod koniec bezmyślnością.
Ale książka dobra, choć brakowało też napięcia.
Polecam fanom tego typu książek

Sakeena | 2016-04-24
Przeczytana: 22 kwietnia 2016

Poznawania Maggie O'Dell ciąg dalszy. Książka została wybrana specjalnie, aby umilić mi lot - pod tym względem sprawdziła się bardzo dobrze, ale oceniając ten tytuł, nie będę już tak łaskawa.
Maggie po raz kolejny ma do czynienia z seryjnym mordercą, wybierającym swoje ofiary na podstawie pewnego klucza. I tu pierwszy minus - klucz prosty do odgadnięcia zanim wprost zostaje to podane w książce. Sposób w jaki przedstawiono kto jest odpowiedzialny za zbrodnie również trochę mnie rozczarował, pomimo, że mamy rozdziały opisujące akcję z perspektywy mordercy. W trakcie czytania miałam swoje typy, ale Kava postanowiła zakończyć to zupełnie inaczej. A może przeczytałam już zbyt dużo kryminałów, by w każdym szukać tego efektu wow?
Z plusów:
~ poznajemy Gwen - przyjaciółkę Maggie - świetnie przedstawioną panią psycholog, oraz agenta RJ Tully'ego - dobre dopełnienie dla postaci Maggie
~ w dalszym ciągu krótkie rozdziały sprawiają, że chce się doczytać kolejny i kolejny
~ czytelnik...

Wkp | 2013-09-03
Przeczytana: 2003 rok

Przyjaciółka Maggie znika w tajemniczych okolicznościach podróżując samochodem. Co mogło jej się stać? Czyżby ktoś ją porwał? Maggie zaczyna się obawiać najgorszego, gdy w kamieniołomach niedaleko miejsca zaginięcia znajomej znalezione zostają beczki pełne fragmentów ludzkich ciał...

Czwarta powieść Kavy o przygodach Maggie O'Dell to niestety kolejny spadek formy. Stylistycznie książka nie wiele różni się od poprzedniczki, ale czegoś w niej brakuje. I nie tylko stron, choć jest cieńsza o prawie 200 od wcześniejszych. Nie wiem do końca co jest tego winą, ale gdzieś ulotnił się klimat, który zachwycał w "Dotyku zła" i umykał coraz bardziej z kolejnymi powieściami. Może to wina braku oryginalności, pomysłów wykrzesanych momentami jakby na siłę, ale taka jest smutna prawda.

Na szczęście "Granice..." (do tłumaczenia tytułu nie będę się już czepiał, ale chciałbym, chciałbym...) to nadal dobra powieść, nie pozbawiona emocji czy zaskoczeń. Nie najlepsza jako samoistny thriller, ale jako...

Kotkad | 2016-12-21
Przeczytana: 20 grudnia 2016

Kolejny tom przygód Maggi O'Dell nie zaskoczył mnie. Sprawcę przewidziałam zaraz jak tylko wkroczył na arenę. Całość wyglądała jak robiona na siłę. Tu coś nie pasowało, tam ktoś był dziwny, tu jakaś krew, tam ktoś na cmentarzu. Niby morderca odkryty ale reszta dziwactw która miała nas w błąd wprowadzić przeszła bez echa. Nie czułam się zaskakiwana i jeszcze do tego wszystkiego wątek uczucia ktore co miało, zakiełkować w tej części, zmylić nas, przejść bez echa, też jakos tak zupełnie nijak.
Moim najwiekszym minusem który daje tej części to " nie porwała mnie".

Roland | 2013-05-07
Przeczytana: 07 maja 2013

Tym razem agentka O'Dell poszukując zaginionej pacjentki swej przyjaciółki, trafia w sam środek trudnej do rozwikłania sprawy. Morderca wybierający swe ofiary według własnego makabrycznego klucza, będzie stanowił źródło zagrożenia nie tylko dla lokalnej społeczności, ale także dla naszej agentki FBI Maggie O'Dell. Konfrontacja z nim może spowodować kres życia dla naszej bohaterki. Czy Maggie O'Dell znajdzie mordercę zanim będzie za późno? Kto zwycięży w tej walce?
Książka na bardzo dobrym poziomie. Akcja postępuje z kartki na kartkę. Jednocześnie sam klimat powieści jest bardzo mroczny. Dla czytelników bardziej makabrycznych thrillerów pozycja godna polecenia.

odAdoZ | 2013-12-05
Przeczytana: 02 grudnia 2013

Jak to u A.Kavy - zadziwiający motyw i klucz, według którego ginęły kolejne ofiary, niewiarygodne rozwiązanie i pytanie ...
Czy istnieją granice szaleństwa i bestialstwa?
Przeczytaj, poznaj odpowiedź.