The Forgotten Room
venicet5

Miłość, która potrafi przetrwać przez całe pokolenia, namiętność, nad którą nie można zapanować i poczucie straty, której nie można przeboleć... Oto przepis na romans doskonały! A jeśli jest on napisany przez aż trzy znakomite pisarki, z których każda snuje swój własny, wyjątkowy wątek - to oznacza tylko jedno – od tej książki nie można się oderwać! Rok 1892 – Olive Van Alen jest córką...

Rok 1892 – Olive Van Alen jest córką architekta, który zaprojektował nowojorską rezydencję rodziny Prattów. Senior rodu – August Pratt - oszukał projektanta, nie zapłacił mu za pracę, czym zrujnował architekta i doprowadził do samobójstwa. Olive postanawia zatrudnić się w domu Prattów jako pokojówka – chce zdobyć dokumenty, które pozwolą jej udowodnić , że to jej ojciec został przez zleceniodawcę oszukany i wykorzystany.
Rok 1920. Lucy Young to młoda sekretarka w biurze Cromwell, Polk & Moore. Nieprzypadkowo zatrudniła się właśnie w tej firmie. Ma nadzieję, że pracując blisko jednego z dyrektorów – Phillipa Schyulera – dowie się czegoś na temat swojego biologicznego ojca, którego nigdy nie poznała.
Kate Schuyler jest lekarką w prywatnym szpitalu, mieszczącym się w dawnej rezydencji pewnej wpływowej rodziny. Jest 1944 rok, trwa wojna, do szpitala trafia ciężko ranny kapitan Cooper Ravenel – grozi mu amputacja nogi. Kate zgłasza się do opieki nad żołnierzem. Któregoś dnia w gorączce kapitan Ravenel nazywa lekarkę Victorine. Wygląda na to, że kobieta kogoś mu przypomina…
Co łączy te trzy kobiety? Każda jest uderzająco piękna. Każda zakochuje się w mężczyźnie, z którym nie ma szans na szczęśliwy związek. Każda będzie próbować łamać konwenanse. Każda z nich czeka na prawdziwą miłość. I każda nosi pamiątkowy naszyjnik z rubinów.

źródło opisu: W.A.B.

źródło okładki: W.A.B.

Wiola | 2017-08-29
Przeczytana: 27 sierpnia 2017

Książka jak dla mnie dobra ale bez większego wow..
Po streszczeniu z tyłu okładki przyznam szczerze, że spodziewałam się czegoś o wiele fajniejszego. Pojawia się historia 3 kobiet, które w jakiś sposób są ze sobą związane rodzinnie ale nie wiadomo jak. ..I na tym opiera się cała fabuła aby rozwikłać tą zagadkę.
Uważam, że można było lepiej wykorzystać podwaliny samej historii i lepiej chociażby scharakteryzować główne bohaterki. Tymczasem autorki bardzo ten etap pominęły i spłyciły charaketry bohaterów przez co sama powieść zrobiła się taka..troszkę nijaka, mająca charakter zwykłej"obyczajówki"
Książka lekka i pryzjemna ale bez szalenstwa

Kate1404 | 2017-08-16
Na półkach: Przeczytane w 2017
Przeczytana: 16 sierpnia 2017

Lubisz książki z przeskokami w czasie, z odkrywaniem tajemnic przodków, powieści o nieszczęśliwej miłości? Jeśli tak, to ta książka jest dla Ciebie!

Uwielbiam książki, które są tak napisane, że czuję jakbym oglądała film. Wiecie o chodzi? Czujesz na karku podmuch powietrza, denerwujesz się razem z bohaterką, czytasz z wypiekami.

Poznajemy trzy kobiety żyjące w różnych czasach, ale każda z nich mieszka w Nowym Jorku w tym samym budynku:
Kate 1944 lekarka, pracująca w szpitalu
Olivie 1892, pokojówka szukająca zemsty na swoim pracodawcy
Lucy 1920, mieszkająca w pensjonacie dla przyzwoitych kobiet.

Te kobiety coś łączy, nie będę spojlerować.
Przeczytałam, że tę książkę zaliczają do gatunku romansu. A takich nie lubię i nie czytam. Wg mnie nazwanie tej książki romansem to nieporozumienie. Mimo iż miłość na kartkach książki często się pojawia.

myrtij | 2017-09-20
Na półkach: 2017
Przeczytana: 20 sierpnia 2017

Lubicie powieści o miłości, prawda? A co powiecie na nie jedną, a trzy historie miłosne? „Zapomniany pokój” to wspólne dzieło trzech kobiet: Karen White, Lauren Willig i Beatriz Williams. Trzy autorki. Trzy główne bohaterki. I trzy różne historie opowiadane na przemian.

Rok 1892. Olive Van Alan zatrudniła się jako pokojówka u rodziny, która doprowadziła jej ojca do samobójstwa.

Rok 1920. Lucy Young chcąc dowiedzieć się, kim tak naprawdę był jej ojciec, rozpoczęła pracę w kancelarii prawnej, żeby sprawdzić dokumenty pewnej bogatej rodziny.

Rok 1944. Kate Schuyler była jedną z pierwszych kobiet lekarzy w nowojorskim szpitalu i na każdym kolejnym kroku musiała udowadniać swą wartość.

Trzy kobiety, które poznały, co to miłość i upokorzenie. Trzy kobiety noszące na szyi rubinowy naszyjnik. I pewien zapomniany pokój będący niemym świadkiem ważnych wydarzeń w ich życiu.

Cantata | 2017-08-30
Przeczytana: 30 sierpnia 2017

Jeszcze nigdy, nie licząc zbiorów opowiadań, nie czytałam książki napisanej przez trzech autorów. Myślę, że wspólne wymyślanie fabuły i bohaterów musi być świetną zabawą, jednak czy jest to przepis na sukces? "Zapomniany pokój" to powieść obyczajowo-historyczna z silnym wątkiem romansu. Jest to opowieść o kobietach, dla kobiet i pisana przez kobiety dlatego nie można się dziwić pewnym utartym schematom i stereotypom, które są znakiem szczególnym tego gatunku. Osobiście spodziewałam się czegoś więcej, nutki suspensu, czegoś co mnie zaskoczy, lecz niestety to powieść jakich wiele na czytelniczym rynku.

Pełna recenzja na blogu : http://czytankanadobranoc.blogspot.ie/2017/08/zapomniany-pokoj-beatriz-williams-karen.html

Aleksandra | 2017-09-03
Na półkach: 2017
Przeczytana: 26 sierpnia 2017

Niesamowicie było poznawać trzy kobiety, które różniły się od siebie – to wszystko dzięki trzem autorkom i trzem różnym stylom tworzenia słów, postaci, klimatu. Nie mogłam się wprost oderwać! Polecam każdemu, kto uwielbia odkrywać mroczne rodzinne tajemnice i potajemnie uronić łzę, czytając.

Całą recenzję znajdziesz na stronie - http://www.pierwszadamaoksiazkach.pl/18-zapomniany-pokoj-trzech-niesamowitych-autorek/

Patrycja k | 2017-10-18
Przeczytana: 18 października 2017