Zapomniany pokój

The Forgotten Room
W.A.B.
2017-08-02
2017-08-02

Zaskakująca opowieść o miłości łączącej pokolenia. Super napisana, naprawdę dobrze się czyta i razem z bohaterkami odkrywa się karty historii.

Od momentu kiedy wzięłam tę książkę w ręce - zachwyciła mnie i nie puściła. Trzy autorki, które zgodnie dają głos swoim trzem bohaterkom - ta sztuka się udała doskonale!

Lektura dla romantycznych dusz.

Lektura dla romantycznych dusz.

Książka jest rewelacyjna. Trzy autorki i trzy pokolenia. Zawiłe ścieżki miłości i zaskakujące powiązania rodzinne. Książka wymaga skupienia, ale jednocześnie czyta się lekko i przyjemnie. Polecam :)

Zapomniany pokój to piękna historia trzech kobiet, które nieszczęśliwie się zakochują, łamią konwenanse i mają ten sam rubinowy naszyjnik.

Rok 1892, poznajemy młodziutką Olive Van Alen. Jest córką architekta, który zaprojektował rezydencję Prattów. August Pratt oszukał mężczyznę, czym doprowadził go do samobójstwa. Olive zatrudniona jako sprzątaczka w rezydencji szuka dowodów na oszustwo. Przy okazji odnajduje coś więcej niż dokumenty, kogoś, kto zawładnie jej sercem.

Lucy Young, w 1920 roku, jest sekretarką w firmie Phillipa Schyulera. Chce odkryć informacje na temat swojego biologicznego ojca. Lucy i Phillip nie pozostaną sobie obojętni. Jednak na horyzoncie pojawia się kolejny mężczyzna.

1944 to rok Kate Schuyler. Jest lekarką, trwa wojna a do szpitala, w którym pracuje, trafia ranny kapitan Cooper Ravenel. Kobieta przypomina mu kogoś i widział już gdzieś ten rubinowy naszyjnik, który tak skrycie nosi pod ubraniem.

Trzy kobiety, trzy historie przeplatające się ze sobą na każdej stronie książki. Wszystkie szukają prawdziwej miłości, dwie z nich pragną poznać historię przodków, a oprócz naszyjnika z rubinem łączą je więzy krwi. Nawet są do siebie bardzo podobne, w końcu to trzy pokolenia. Główne skrzypce gra też rezydencja Prattów, która jest nieodłącznym elementem historii każdej z tych kobiet.

Przejścia między narracjami są gładkie, idealnie płynne. Bajkowy klimat potrafi zaciekawić czytelnika. Romantyczna powieść z historią w tle. Nic dodać, nic ująć. Ta książka wzrusza, bawi i pozwala wczuć się w klimat tamtych czasów.

Książka wciągnęła mnie od pierwszej strony i pomimo, że ma 460 stron przeczytałam ją w jeden dzień. Tę historię napisały trzy autorki, która rozwija własny wątek w książce, po przez przeplatanie się pokoleń. Książka łączy w sobie romans, sagę rodzinną i powieść historyczną. Piękna opowieść o trzech kobietach poszukujących miłości, szczęścia, dwie z nich pragną poznać tajemnice swoich przodków, a wszystkie drogi prowadzą do rezydencji Prattów. Co łączy bohaterki podobieństwo fizyczne, więzy krwi oraz przekazywany z pokolenia, na pokolenie łańcuszek z czerwonym rubinem. Każda z tych kobiet ma uczucie niespełnienia, że w ich życiu brakuje jakiegoś elementu, jak w puzzlach jednego klocka. Olive kocha szaleńczą namiętną miłością, ale wydarzenia jednej nocy powodują, że porzuca swojego ukochanego. Lucy czuje, że matka skrywała jakiś sekret z przeszłości, jest o krok aby go odkryć. Historia lubi się powtarzać i dziewczyna wybiera drogę inną niż szczęśliwe życie u boku ukochanego. Kate postanawia ułożyć wszystkie kawałki układanki z przeszłości we właściwe miejsca. Czy jej się uda? Jaki odkryje sekret?
Czy poszukiwana miłość przez pokolenia odnajdzie swoją drogę?
Wzruszająca opowieść romantyczna z historią w tle, która bardzo polecam.

Świetna książka! Bardzo dobrze napisana, czyta się szybko, bardzo wciąga.
Mamy splecione ze sobą historie trzech kobiet w okresach ich młodości czyli na przestrzeni 50 lat. Te kobiety łączy to, że to są matka, córka i wnuczka. Łączy je też pewien dom należący do bogatej rodziny i rubinowy naszyjnik. Poznajemy każdą z nich, jako młodą kobietę. Każda z nich ma też swoją historię, swoje sekrety, swoje przeżycia. Każda z nich spotyka wielką miłość, która, jak to ona pozostaje w ich sercu już na zawsze i zmienia je, bo każdy następny mężczyzna jest tylko namiastką tamtej miłości. Czy walczyły o to uczucie? Czemu tam są sekrety? I czemu poznajemy aż trzy te historie? To już musicie przeczytać w książce.
To nie jest szmira czy tanie romansidło. To książka o tym, że uczucia w naszym życiu są szalenie ważne i kto spotka wielką wzajemną miłość ten szczęściarz, a gdy nie ma love story to i nieszczęśnik, jednocześnie.
Warto przeczytać, bo do końca trzyma w napięciu, ma zaskakujące zakończenie, gdy odkrywamy wszystkie tajemnice.
Polecam!

Świetna książka! Bardzo dobrze napisana, czyta się szybko, bardzo wciąga.

Bardzo dobra książka, która Czytałam z przyjemnością i zaciekawieniem. Niby nic, niby 3 historie, które mogły się wydarzyć, ale czy musiały? jednak wciąga I warto poświecić kilka wieczorów.

Trzy daty (1892, 1920, 1944),trzy kobiety i jeden naszyjnik z rubinem. Książka o miłości i trudnych wyborach. Niby nic nadzwyczajnego, a nie mogłam się oderwać. Zasłużone 7 gwiazdek. Polecam.

Przepiękna opowieść o miłości i namiętności, a także o przeszkodach, które bylibyśmy w stanie pokonać, gdybyśmy zawierzyli sercu i nie postępowali zbyt impulsywnie czy honorowo. Czy miłość ma moc trwania przez pokolenia, czy istnieje coś tak magicznego, jak przeznaczenie, czy warto walczyć o swoje uczucia? Uwielbiam trzy opisane w tej książce bohaterki. Każda spotkała miłość swojego życia. Czasami tak niewiele brakuje do szczęścia i można nosić ciężar swoich decyzji do końca życia. Piękna i wzruszająca opowieść. Polecam

Dużo emocji przy czytaniu tej książki. Widać,że pisały ją kobiety. :). Podobała mi się.

• Romans