List z przeszłości

Tłumaczenie: Monika Skowron
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
Ursula’s Secret

W tragicznym wypadku ginie matka Lexy. Kilka dni później umiera ukochana niania matki z dzieciństwa – Ursula. Ku swojemu zdziwieniu, dziewczyna staje się jedyną spadkobierczynią starszej pani. W poszukiwaniu „własnego ja” dziewczyna wyrusza aż do Afryki, gdzie czyha na nią ogromne niebezpieczeństwo. Wypełniona sekretami i intrygującym zwrotami akcji wspaniała opowieść o odkrywaniu tajemnic...

Wypełniona sekretami i intrygującym zwrotami akcji wspaniała opowieść o odkrywaniu tajemnic przeszłości

W przeciągu kilku dni serce Lexy Shaw rozpada się na milion kawałków, a jej świat legnie w gruzach. Najpierw w tragicznym wypadku ginie jej matka. Kilka dni później umiera ukochana niania z dzieciństwa – Ursula, która zapisuje cały majątek młodej kobiecie.

Kiedy Lexy porządkuje dokumenty Ursuli, natrafia na informację, która każe jej zwątpić we własne pochodzenie i sprawia, że kobieta rusza w poszukiwaniu utraconej tożsamości do Afryki.

Dopiero w egzotycznym Malawi Lexy odkrywa, że przez wiele lat żyła w kłamstwie, a jej życiu zaczyna zagrażać poważne niebezpieczeństwo.

__

Uderzająco szczera i wciągająca historia przedstawiająca złożoność życia i sekrety, które potrafią przeczekać dziesiątki lat i przemierzyć tysiące kilometrów. – bestsellerowa autorka Isla Dewar

Złożona historia, która prowadzi do dramatycznego zwieńczenia, które da wybawienie w postaci prawdy głównej bohaterce. Czytelnik będzie w pełni usatysfakcjonowany barwnym stylem Wilson. – Morag Joss, bestsellerowa i nagradzana autorka

List z przeszłości to przepełniona napięciem, pytaniami, problemami, sekretami i intrygami powieść. Ten ładunek towarzyszy czytelnikowi aż do ostatniego wersu. – Emma Crowley, ceniona blogerka z „Sha’z Book Blog”

źródło opisu: http://www.wydawnictwokobiece.pl/produkt/list-z-przeszlosci/

źródło okładki: http://www.wydawnictwokobiece.pl/produkt/list-z-przeszlosci/

Pokrecona | 2017-09-23
Przeczytana: 22 września 2017

Wielkie pozytywne zaskoczenie!Jest to debiut autorki i muszę stwierdzić, że bardzo obiecujący.

Rozpoczynamy naszą znajomość z Lexy, bohaterką książki, w momencie, gdy w tragicznym wypadku ginie jej matka, a następnie, po kilku zaledwie dniach, umiera jej niania Ursula. Po spotkaniu z adwokatem okazuje się, że niania zapisała jej cały majątek. Lexy wybiera się do domu niani, który znajduje się w Edynburgu, po spadek. Na miejscu okazuje się, że dom jest zadbany i ktoś odwiedza go regularnie.
Podczas porządkowania dokumentów niani, Lexy dowiaduje się, że nic nie jest takie, jak do tej pory myślała. Dziwne listy z przeszłości, kartki z pamiętnika i dowody wpłaty nie dają o sobie zapomnieć.
Wszystko to ma już swoje lata, gdy zostaje wyjęte przez Lexy na światło dzienne i na pewno nie pomaga w narastających wątpliwościach, których coraz więcej w jej głowie. To, co odkryła, daje jej również nadzieję na to, że nie została na tym świecie sama, być może ma jeszcze rodzinę, o której nic...

Wybebeszamy_książki | 2017-09-19

Przeszłość winna pozostać przeszłością. Czas przeszły daje nam tak wiele możliwości. Możemy wypchnąć zdarzenia z pamięci, zwyczajnie o nich zapomnieć lub naumyślnie pomijać. O przeszłości pisze się epopeje lub grzebie się ją w nieoznakowanym grobie pamięci. Nie ma nic pomiędzy.

"(...) NIE MA GROŹBY SZANTAŻU, JEŚLI NIE MA SEKRETÓW."

Alexis Shaw to młoda kobieta, która w niesprawiedliwie krótkim czasie traci dwie najbliższe sobie osoby - matkę i babcię. Ich śmierć jest bolesna i niezasłużona. Lexy po kontakcie z prawnikiem otrzymuje, a następnie znajduje, dokumenty. Pliki listów i kartek z dziennika. Wszystkie mają już swoje lata i obnażają tą z kobiet, która zawsze część siebie kryła w cieniu. Krok po kroku Ursula - babcia Lexy - wyjawia swoje i cudze tajemnice. Każde kolejne zdanie i kartka wiodą główną bohaterkę do miejsca, gdzie wszystko się zaczęło. Do skąpanych w słońcu bezdroży i szaleńczych duchów przeszłości. Do Malawi w Afryce.

"Ta obcość jest dobra, jak mi się...

malineczka74 | 2017-09-24
Przeczytana: 24 września 2017

Temat rodzinnych tajemnic i sekretów z przeszłości bardzo często pojawia się w fabułach powieści obyczajowych. Pewnych czytelników może ten fakt nużyć, ale ja uwielbiam książki oparte o zagmatwane wczoraj, które kładzie się cieniem na losy bohaterów i komplikuje ich życie. Przeszłość lubi wracać, lubi burzyć teraźniejszość i przyszłość. Przeszłość nie zawsze odchodzi bezpowrotnie. Przeszłość to świetny fundament pod ekscytującą fabułę, która sprawia, że trudno oderwać się od lektury. Udowodniła to Mairi Wilson opowiadając o losach Lexy Show i jej bliskich.

Rok 2014. W krótkim odstępie czasu Lexy traci dwie bliskie osoby. W wypadku samochodowym którego sprawdza zbiegł ginie Isobel - matka głównej bohaterki. Kilka dni potem umiera po upadku ze schodów w swoim domu niania Isobel - Ursula. Kobieta cały swój majątek zapisuje Lexy, choć jak wskazują dokumenty posiada syna. Lexi jedzie do Endynburga by uporządkować sprawy spadkowe i w jej ręce trafiają listy oraz dzienniki z przeszłości....

darinkr | 2017-09-25
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017

Alexis Shaw to młoda kobieta, która w ciągu krótkiego czasu traci dwie najbliższe osoby, matkę i babcię. Kobieta kontaktuje się z prawnikiem, otrzymuje dokumenty, plik listów i kartek z dziennika. To wszystko skrywa wiele wspomnień, tajemnic z przeszłości, które były głęboko skrywane i niewiele osób o nich wiedziało. To babcia spisywała dzienniki, pisała listy, które dziś prowadzą Alexis do Malawi w Afryce...

Kobiety które były bliskie dla głównej bohaterki już nie żyją, jednak nadal są widoczne w jej życiu, czuć ich obecność przez spisane dzienniki, czy listy, które odkrywają przed dziewczyną wiele tajemnic. Jaka jest Lexy? Trudno ją ocenić, to dziewczyna, która zdecydowanie wiele skrywa w sobie tajemnic, nie otwiera się przed nikim w dużym stopniu. Przez listy i dzienniki wybiera się do Malawi, to decyzja spontaniczna, towarzyszą jej wątpliwości, strach i niepewność. Dziewczyna długi czas zastanawiała się, czy przeglądać zostawione rzeczy, czy zostawić przeszłość za sobą. Jednak...

Książkowe_Wyliczanki | 2017-09-22
Przeczytana: 14 września 2017

Cała recenzja na: https://ksiazkowewyliczanki.blogspot.com/2017/09/przedpremierowo-jakie-tajemnice-zdradza.html

Początkowo naprawdę nie do końca wiedziałam, czego się spodziewać, dlatego książka bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Pierwsze strony nie zdradzają zbyt wiele, skupiają się na bólu Lexy po stracie bliskich. Kilka razy chciałam nią porządnie potrząsnąć, żeby sprawdziła, co tak naprawdę znajduje się w mieszkaniu. Ale przecież to osoba, która straciła najbliższą rodzinę. Młoda kobieta, która sama musi radzić sobie ze stratą, co więc obchodzą ją jakieś stare papiery. Rozumiałam ją i starałam się być cierpliwa. Nie musiałam długo czekać, żeby pojawiła się tajemnica, dziwna zagadka z przeszłości. Razem z bohaterką chciałam odkryć, co takiego się stało, dlaczego Ursula postąpiła tak a nie inaczej. Później byłam ciekawa jak zakończy się ta historia i ... autorce udało się mnie zaskoczyć jeszcze kilkukrotnie.

Poznając przeszłość udajemy się do kolonialnej Afryki, gdzie są...

czytambolubie | 2017-09-14
Przeczytana: 19 września 2017