Książka Roku 2018
10 (3 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
Indianka

Książka charytatywna dla dzieci ze szpitali, hospicjów i placówek opiekuńczych. Fundusze na jej wydanie zebrane zostały na portalu wspieram.to, a w jej powstanie zaangażowanych było ponad 100 osób.

źródło opisu: Źródło własne

źródło okładki: Karolina Zalewska

Iliana | 2017-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2017

„Gdy dzieci mają marzenia,
świat w piękną bajkę się zmienia.”

Tymi słowami rozpoczyna swoją wierszowaną historyjkę Iwona Tys p.t. „Dziecięce marzenia”. A takich i podobnych historii jest w tej niezwykłej książce wiele. To piękny i szlachetny gest ze strony autorów, ilustratorów, korektorów, redaktorów i wydawców, że zechcieli swoje talenty połączyć w jeden projekt i stworzyć książkę, która ma być nie tylko inspiracją, ale przede wszystkim oderwaniem od codziennych trosk często dzielonych między dom a szpital, hospicjum, czy po prostu dom dziecka, w którym jest wiele smutku, przygnębienia. Chore dzieci wymagają większej uwagi i troski, często walczą z fizycznym bólem w samotności. Wiadomo, że w takich - najtrudniejszych momentach przychyliłoby się im nieba, a otuchy dodało choćby drobnym dobrym słowem. Taki jest między innymi cel Akcji, w której mam swój maleńki udział, jako jeden z Partnerów.

Podsumowanie akcji nastąpiło w niedzielę, 25-ego czerwca 2017 r., w Studio Polskiego...

Wierszowanki | 2019-02-02

Książka stworzona z sercem. Bajki, wierszyki i opowieści w niej zawarte są piękne, ciepłe i optymistyczne. Przepięknie wydana.

Indianka | 2017-06-26
Przeczytana: czerwiec 2017

Cudowna akcja, wspaniali ludzie, przepiękny efekt. Książka, którą mam przyjemność współtworzyć- znajduje się w niej mój wiersz "Tacy sami".
Polecam!

ILUSIA | 2018-11-13