Billionaire's Game

Okładka książki Billionaire's Game Lucy Wild
Okładka książki Billionaire's Game
Lucy Wild Wydawnictwo: CreateSpace Independent Publishing Platform literatura obyczajowa, romans
Billionaire's Game
CreateSpace Independent Publishing Platform
2017-06-30
2017-06-30

Karinę właśnie zostawił narzeczony i to w dość spektakularny sposób - okradł ją i uciekł. Zaczyna go gonić, ale szybko traci go z oczu i nie wiedząc, co robić, po prostu siada na ławce w parku i płacze. Po chwili przysiada się do niej nieznajomy facet i proponuje wzięcie udziału w pewnej grze. Waha się, ale za namową przyjaciółki się zgadza. I tu zaczyna się zabawa...

Przeczytałam to na raz, w mniej niż dwie godziny. To tylko nowela, więc była krótka. Wolę dłuższe książki, bo krótsza historia kończy się tak szybko, że nie można nawet za bardzo się wczuć w opowieść i polubić bohaterów.
Ale podobał mi się ten zabieg z prologiem, o czym już pisałam w innej opinii do książki tej autorki. Mamy mały wgląd w to, co się później stanie i możemy się zastanawiać, jak do tego doszło. Ale przy tej książce myślałam, że to co było w prologu w końcu się nie wydarzy. Rozumiem, że Karina była nieśmiała, niepewna siebie czy co tam jeszcze, ale ile razy od niego uciekała, bo zmieniała zdanie? Dwa, trzy? Denerwowało mnie to strasznie.
Ale podobał mi się za to ten pomysł na firmę Game Inc., która właściwie spełnia każdą fantazję z pomocą aktorów. Chcesz obrabować bank? Zorganizują to. A może wolisz przebiec się nago przed biblioteką? To też da się zrobić. Gdyby taka firma istniała naprawdę i mogłabym skorzystać z jej usług.. nie mam nawet pojęcia, o co bym poprosiła. :D
A zakończenie... kiedy Cole dowiedział się o artykule i się tak wściekł.. to byłoby świetne zakończenie. Gdyby po prostu ją wyrzucił za drzwi i się od razu nie pogodzili, to by było idealne miejsce na rozpoczęcie ich historii w kolejnej części. Ale tak czy siak czytało się dobrze i szybko.

*Otrzymałam kopię książki w zamian za szczerą opinię.*

• Po angielsku
  • 2017 ✔️