Domowy survival

Wydawnictwo: Flow books
poradniki
Milijon

Na pewno słyszeliście o amerykańskich prepperach przygotowujących się na koniec świata. Ale kryzysowe, niesprzyjające, nietypowe sytuacje zdarzają się codziennie. To małe domowe nieprzyjemności są prawdziwym zagrożeniem i wyzwaniem. Przecież w każdej chwili może zdarzyć się awaria prądu, terminala płatniczego albo utkwisz samochodem w rowie. Ale jeśli będziesz wiedział, jak poradzić sobie zalaniem mieszkania, bez trudu dasz sobie radę także podczas powodzi stulecia.

Metody nowoczesnych prepperów przystosowane do zwykłych codziennych potrzeb sprawią, że zawsze poradzisz sobie sam. W każdej sytuacji.

Bądź przezorny, a w twojej rodzinie nigdy nie zdarzy się koniec świata.

Krzysztof Lis, Artur Kwiatkowski – survivaliści, twórcy bloga i vloga Domowy Survival. Od lat wprowadzają w życie zasady opisane w tej książce.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,86399,Domowy-survival

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,86399,Domowy-survival

Dusia | 2019-04-28
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone
Przeczytana: 28 kwietnia 2019

Plusy to: porady jak przygotować się na dłuższe awarie prądu czy wody, jak również śmierć członka rodziny (często zapominamy jak bardzo przypomina to "koniec świata").
Jednak wiele porad jest nieprzydatna zwłaszcza dla ludzi żyjących w małych mieszkaniach.
Sporym minusem rzucającym się w oczy od samego początku były źródła wiedzy, a właściwie jedno źródło: internet. Dla mnie jest to równoznaczne z pójściem na łatwiznę i częściowo brakiem szacunku do czytelnika (można przecież skorzystać z internetu jako dostępu do publikacji naukowych, książek i wiarygodnych źródeł).

KatZ | 2019-01-08
Na półkach: Przeczytane, E-booki
Przeczytana: 08 stycznia 2019

Dobre podsumowanie informacji z kanału YT i bloga.

Radek | 2018-04-30
Przeczytana: luty 2018

Jeśli miałbym polecić przeciętnemu Polakowi tylko jedną książkę o survivalu, to byłaby to właśnie ta książka. Nie znajdziemy tu porad jak przeżyć w dżungli posiadając jedynie nóż i silną wolę przetrwania. Przeczytamy za to porady, jak sobie radzić w przypadku kilkudniowej awarii sieci wodociągowej lub elektrycznej. Jest nawet omówiony przypadek śmierci członka rodziny - mnie ten rozdział przekonał do sporządzenia listy z oczywistymi dla mnie informacjami, bez których żona miałaby bardzo "pod górkę" w przypadku mojej nagłej śmierci. Numery kont do opłat za dom, miejsce przechowywania poszczególnych dokumentów, instrukcja ustawiania podstawowych parametrów na kotle gazowym (w zimie trochę podnosimy temperaturę wody), itd.

Pozycja ta nie jest wolna od wad - na przykład autorzy twierdzą, że turbiny wiatrowe są awaryjne i jako dowód przytaczają fakt, że często nie działają pomimo wiatru. Jakby lepiej zgłębili temat, to by wiedzieli, że one są zatrzymane bo nie potrzeba tyle prądu, a...

mikolaajek | 2018-01-23
Przeczytana: 18 stycznia 2018

Dobra książka. Widać że autorzy wiedza o czym pisza.
Ciekawe podejście do tematu nowoczesnego survivalu i sam wyniosłem z niej kilka livehacków.
Polecam, nie będziecie żałować.

jakprzezokno | 2017-09-04
Przeczytana: 04 września 2017

Spodziewałam się totalnie czegoś innego, a dostałam poradnik pełen moim zdaniem przzesady. Kiedy dowiedziałam się, że nie magazynuję 100 litrów wody, nie zakopuję jedzenia w ogródku i nie hoduję kur na balkonie to poczułam soę jak lekkomyślny człowiek, który nie bierze pod uwagę nadciągającego kataklizmu. Nie dajmy się zwariować?

Ola hopeandfaaith | 2017-08-12

Co raz częściej słyszy się o powodziach czy innych katastrofach. Przeważnie zawsze jesteśmy wtedy odcięci od świata. A w czy naszych domach jest wszystko gotowe na takie czasy?

W bardzo ciekawy sposób ukazane jest podejście do przeżycia w domu podczas trudnych sytuacji. Opisane jest wszystko dokładnie i krok po kroku. Zaadaptowane z amerykańskich warunków dla naszych polskich. Pokazane jest by przygotowywać się na podstawie małych katastrof w domu jak np. zalana łazienka bo pękła rurka do takich większych jak powódź stulecia.

Książka napisana prostym i łatwym językiem. Czcionka jest wystarczająca duża i nie męczy oczy podczas czytania. Trochę wyglądem przypominał mi podręcznik do polskiego czy historii. Obfita w interesujące zdjęcia i grafikę.

Publikacja jest podzielona na rozdziały. Zazwyczaj mają one po 15 - 20 stron. A te zaś na podrozdziały, rozmiarami, po kilka stron. Wymiarami książka jest idealna, zmieści się do każdej torebki.

Do polecania dla każdego....

malenstwo_83 | 2017-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2017

Ciekawe spojrzenie na survival w domu. Jak przygotować się na dłuższy brak prądu i wody, co nosić zawsze przy sobie, jakie zgromadzić zapasy itp. Wszystko wytłumaczone w przystępny sposób i zachęcający do odwiedzenia bloga autorów.

LukasMacer | 2017-06-22
Przeczytana: 22 czerwca 2017

Głos rozsądku w natłoku siania paniki i szykowania się na koniec świata. Sięgnąłem przypadkowo - nie żałuję.