Domowy survival

Znak Literanova
2020-04-27
2017-06-12
survival

Jedna z lepszych pozycji na rynku w tej tematyce. Warto jednak wspomnieć, że dla osoby, która od lat czyta blog i ogląda kanał YouTube autorów, to nie będzie nic odkrywczego.

Książka bardzo słaba - wszystko z Internetu bez praktycznej wiedzy i doświadczeń. Wzorowanie się na kanapowych wojownikach klawiatury nie ma sensu. Lepiej sięgnąć po książki autorów takich jak Cody Lundin czy Selco Begovic. Doświadczenie liczy się najbardziej.

Wszystko co można zalesić na forach przepisane z błędami bez realnej praktycznej wiedzy. Autor nie przetrwał 1 dnia w lesie, nie poradził sobie z budową szałasu i wziął się za pisanie książek.
Strata pieniędzy. Nie polecam.

Strata pieniędzy. Nie polecam.

Niezaprzeczalnie trochę przydatnych praktycznych (chociaż czasami zbyt szczegółowych i niszowych) porad okraszonych odklejonym od rzeczywistości, nierealistycznym komentarzem ludzi, którzy o prawdziwych wzorcach i stylach życia społecznego wiedzą tyle co nic. Perłę w koronie groteski stanowi w zasadzie całościowo rozdział "Człowiek i rodzina w trudnych czasach" - stek zdieologizowanych bredni niepokrywających się ze światem w jakim żyjemy. Autorzy chyba muszą żyć w zupełnej bańce, żeby oczekiwać, że rzeczywistość w obliczu zagrożenia zadziała zgodnie z ich podręcznikiem. Cóż, tego by zapewne chcieli, więc dyskredytuje to w dużym stopniu ich porady. Do tego źródła - praktycznie tylko publikacje internetowe, Wikipedia, itp. Śmiech na sali :) Niestety, pozostaje dalej poszukiwać dobrych, praktycznych publikacji o nowoczesnym, miejskim survivalu, bo książka panów Lisa i Kwiatkowskiego roli godnego zaufania podręcznika nie spełnia.

Autorzy prowadzą kanał na YT z tematyki preppersów i tą wiedzą zdecydowali podzielić się z czytelnikiem w swojej książce. Sporo ciekawostek i praktycznych wskazówek jak radzić sobie w trudnych sytuacjach nie koniecznie survivalowych. Interesujące porady z zakresu własnego bezpieczeństwa fizycznego i finansowego. Większość z czarnych scenariuszy nakreślanych przez autorów zapewne się nie wydarzy (choć nigdy nie wiadomo) ale książkę warto przeczytać bo jej lektura jest szybka i przyjemna.

książka dobra dla nowicjusza. wiele informacji. niektóre porady może trochę na wyrost, ale przygotowuje jednak nas ta książka na czarny scenariusz. mnie jednak lektura nie skłoniła do wprowadzenia nowych nawyków. i'll take the risk.

Dobra książka. Warto przeczytać. Autorzy prowadzą kanał na Youtube, a książka podsumowuje wiedzę którą tam prezentują od lat.

Jakiś bełkot, nic konkretnego, same teorie.

Jakiś bełkot, nic konkretnego, same teorie.

Dobry wstęp do survivalu dla osób zielonych w tym zakresie.

Dobry wstęp do survivalu dla osób zielonych w tym zakresie.

Podsumowanie najważniejszych informacji, które panowie Krzysiek i Artur już od 10 lat zamieszczają na swoim blogu i w filmach na YouTube. Oglądający i czytający ich internauci nie znajdą w tej książce nic odkrywczego. Tematycznie ułożone rozdziały i przejrzysty układ ułatwią jednak przygotowania na trudne czasy, a także będzie można sięgnąć po wiedzę, kiedy te nadejdą. Wraz z nimi przestanie działać sieć, lub jej brak będzie właśnie dla nas Końcem Świata Jaki Znamy.
Książka świetnie nada się na prezent dla kogoś bliskiego, by łagodnie i merytorycznie wytłumaczyć mu, jak ważne są przygotowania na nadchodzącą epidemię... Zombie.

• Survival
  • SURVIVAL
  • 2 kategoria
  • Bushcraft, survival, prepping

Dodaj cytat z książki Domowy survival