Przyszłość ma twoje imię

Okładka książki Przyszłość ma twoje imię Elżbieta Rodzeń
Okładka książki Przyszłość ma twoje imię
Elżbieta Rodzeń Wydawnictwo: Zysk i S-ka literatura obyczajowa, romans
Zysk i S-ka
2017-07-17
2017-07-17
new adult miłość literatura polska young adult

Pierwsza połowa świetna. Są ludzkie dramaty, można się wczuć w sytuację obojga bohaterów. Druga część to lecenie po łebkach, byle szybko i do końca. No i strasznie naciągana końcówka, takie słodzenie na siłę.

Optymistyczna, wręcz bajkowo piękna opowieść o tym, że bywają dobrzy ludzie na tej ziemi, a los bywa sprawiedliwy.

Świetna historia . Lektorka Joanna Domańska rewelacyjna.

Świetna historia . Lektorka Joanna Domańska rewelacyjna.

Niby Ok... ale jeśli mam być szczera... początek ciekawy i przyjemny, środek lekko nudny i przewidywalny, koniec nierealistyczny.
Bardzo lubię książki, które czytając wprawiają mnie w poczucie, że uczestniczę w wydarzeniach i utożsamiam się z bohaterami...
Tutaj o ile na początku czytania tak się czułam, tak na końcu odniosłam wrażenie, jakbym czytała bajkę... taką dla dorosłych, ale jednak bajkę... mało realne wydarzenia z życia bohaterów trochę zepsuły całość. Tak mi się przynajmniej wydaje....
Zakończenie oczywiście Ok. Na takie właśnie czekamy.
Dodatkowo mam nieodparte wrażenie, że książka była "zlepkiem" kilku innych historii wcześniej przeze mnie czytanych... wątki bardzo zbliżone.
Pomimo wszystkich "minusów" oceniam, jako dobrą 😊

Po historię Blanki i Mateusza sięgnęłam po przeczytaniu książki Chłopak, którego nie było, tak spodobała mi się, że musiałam zapoznać się z innymi książkami autorki.

Historia tej dwójki jest przepiękna. Blanka to dziewiętnastolatka,która ma traumę i ataki paniki po napadzie, który miał miejsce 3 lata wcześniej. Po tym wydarzeniu zamyka się w sobie i porzuca łyżwiarstwo. Po skończeniu liceum przeprowadza się oraz zaczyna studiować w Opolu. Tam jej drogi krzyżują się z dwudziestoletnim Mateuszem - tancerzem i studentem AWFu, który po śmierci mamy w wieku piętnastu lat musiał zająć się malutkim bratem oraz ma ojca alkoholika.
Tych dwoje młodych ludzi doświadczonych okrutnie przez los zaczyna łączyć uczucie ale również, choć nie wiedzą łączy ich przeszłość, która będzie miała wielki wpływ na ich wspólną przyszłość.

Opowieść o depresji, bólu, bezsilności, miłości, pasji do sportu i wybaczeniu.

Książka realistyczna, ponieważ została napisana na podstawie dwóch prawdziwych historii, które poruszyły autorkę. Polecam ją bardzo, jedna z lepszych new adult jakie czytałam.

Przyszłość ma twoje imię – Elżbieta Rodzeń – Piękna opowieść o miłości która jest w stanie przetrwać i wybaczyć wszystko, o uczuciu które uzdrawia w każdym znaczeniu tego słowa.
Główni bohaterowie mimo wielu życiowych zakrętów próbują wyjść na prostą i zmienić swoje życie. Poznają siebie w nie najlepszym dla nich osobiście okresie, ale ich znajomość wyprowadza ich na dobre tory, wspierają się przezwyciężają swoje lęki, pomagają wyjść z życiowego dołka.
Historia pokazuje nam iż nie ważna jest nasza przeszłość i to co w niej zrobiliśmy aby móc być dobrymi ludźmi teraz i w przyszłości, że możemy sami siebie nie doceniać i nie widzieć w sobie nic dobrego, ale dla drugiej osoby możemy być kimś najcenniejszym, najpiękniejszym i najlepszym.
Warto wierzyć w miłość i jej uzdrawiającą moc. Polecam tę książkę bardzo serdecznie całym sercem.

Świetna historia dwójki młodych ludzi poranionych przez życie. Autorka przedstawiła w książce losy Blanki i Mateusza. Bohaterzy zmagają się ze swoimi traumami, próbują odbudować swoje życie na nowo. Poznają co to miłość oraz zranienie. Sport jest ich wspólną pasja, walczą o marzenia. Niespodziewane wydarzenia wpływają pozytywnie na ich losy. Książkę czyta się szybko i przyjemnie mimo ponad 500set stron. Polecam

Przyszłość ma Twoje imię” jest to niezwykła opowieść o miłości, trudnej przeszłość i o szczęściu, na które trzeba tak naprawdę zawalczyć. Historia trochę rozwleczona, mimo to polecam, jako dowód na to, że polskie New Adult także potrafi zaskoczyć.

Książka początkowo wydawała mi się nudna, przeciętna i byłam pewna, że do końca będę się tylko męczyć. Jednak okazało się, że z każdą przeczytaną stroną byłam coraz bardziej ciekawa dalszych losów głównych bohaterów. Ich historia okazała się nietypowa, a przez to również bardzo wciągająca.

Historia urzekająca,ciepła Blanki i Mateusza o sile pięknej miłości,o dążeniu do celu,o wytrwałości i przebaczeniu.
Przeczytana powieść z ogromną przyjemnością,cudowna.

Przeczytana powieść z ogromną przyjemnością,cudowna.

• 2017