Wspomnienia z państwa antychrysta

Wydawnictwo: Ośrodek Wołanie z Wolynia
8 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
literatura faktu
allison

Spisane przez polskiego księdza refleksje, obserwacje i relacje na temat życia Polaków w państwie bolszewickim.
Jedna z nielicznych książek na ten temat, opublikowanych jeszcze w okresie dwudziestolecia międzywojennego.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: https://w.bibliotece.pl/2326972/Wspomnienia+z+pa%C5%84stwa+antychrysta

allison | 2017-06-07
Przeczytana: 07 czerwca 2017

Ta książka ma dla mnie szczególne znaczenie ze względu na historię egzemplarza, który trafił w moje ręce w ubiegłym tygodniu.

Wspomnienia księdza Żylińskiego wydano ostatnio w 2016 roku w Poroninie. Zaraz potem Ośrodek Wołanie z Wołynia wysłał kilkanaście egzemplarzy do różnych polskich parafii na Ukrainie.
Jedna z książek trafiła do Lwowa i przez rok była czytana przez Polaków – od księdza pożyczyło ją ponad sto osób. Gdy nie było już chętnych, egzemplarz trafił do liczącej pięćset osób parafii w Kostopolu (około 250 km od Lwowa). Przeczytała go też ponad setka zainteresowanych.
Ostatnio wspomnienia zagościły w domu rodziny R., której pomagamy od kilku lat. Gdy nam ją pokazano (z wielką czcią, bo polskojęzyczne książki należą tam do rzadkości), przerzuciliśmy kilka kartek, stwierdzając, że zapowiada się interesująco.
Następnego dnia dostaliśmy ten zaczytany i posklejany taśmą egzemplarz w prezencie. Od razu też ustaliliśmy, że za kilka tygodni go odeślemy, mimo iż młode...

M_A_R_I_A_N | 2017-08-19
Renax | 2017-06-08