Wojownicy. Czarna godzina

Wydawnictwo: Nowa Baśń
The Darkest Hour
wojownicy, koty
Anna

Klan Pioruna wygrał bitwę, która miała go unicestwić. Odwaga Ognistego Serca ocaliła jego pobratymców, chociaż jednego kota uratować się nie udało. Wygrana bitwa nie kończy wojny - nowy przywódca klanu zmierzyć się musi ze złowieszczymi zakusami Tygrysiej Gwiazdy, który nie spocznie, póki nie dokona zemsty na swoim poprzednim klanie. Nadszedł czas, gdy wypełnią się przepowiednie i narodzą...

Nadszedł czas, gdy wypełnią się przepowiednie i narodzą się bohaterowie...

źródło opisu: http://www.nowabasn.com

źródło okładki: http://www.nowabasn.com

Meowth | 2017-08-24
Przeczytana: 24 sierpnia 2017

Pozwólcie mi tym razem porzucić wyważony ton, w którym zwykle piszę swoje opinie o książkach, i poddać się emocjom, jakie rozbudziła we mnie "Czarna godzina".

Przepiękna opowieść! Cały cykl o Ognistym Sercu, domowym mruczku, który wybrał wolność i związał swój los ze szlachetnym Klanem Pioruna, to pełna uroku historia, budząca mnóstwo emocji i wzruszeń, ale zakończenie tej sagi jest naprawdę wspaniałe. Dla mnie to żywy dowód na to, że faktycznie finis coronat opus. I jeśli wielkość książki mierzyć wedle tego, jak bardzo potrafi poruszyć czytelnika, to moim zdaniem ten ostatni tom istotnie jest wielki. Bo w trakcie lektury kłębiło się we mnie mnóstwo bardzo silnych uczuć: gniew i oburzenie, strach i napięcie, ulga i radość, żal i smutek... A sen Ognistego Serca przy Księżycowym Kamieniu i jego pierwsze spotkanie z Klanem Gwiazdy oraz pożegnanie z jednym z najdzielniejszych wojowników - to momenty, w których naprawdę wzruszenie ściskało mi gardło. Tak, dałam się porwać magii tej...

Necia | 2017-09-12
Przeczytana: 11 września 2017

Rewelacyjne zakończenie cyklu, chociaż na końcu poczułam wielki niedosyt i chęć sięgnięcia po następny cykl, na który muszę w Polsce jeszcze poczekać!
Mimo, że mam swoje lata a Wojownicy (jak napisane na okładce) są literaturą, którą mogą czytać bez obaw dzieci, to świat, wykreowany przez autorki kryjące się pod pseudonimem Erin Hunter, całkowicie mnie wciągnął! Miałam wrażenie, że przeżywam przygody wraz z Klanem Pioruna, razem z nimi pędzę do walki o wolność. Lektura ,,Czarnej Godziny" zapewniła mi moc wzruszeń, uśmiechu i niesamowite oderwanie od rzeczywistości i wymagających lektur dla dorosłych.
Polecam dzieciom, młodzieży, dorosłym, którzy czują w sobie wojowniczego ducha, by wyruszyli w tę przygodę wraz z Ognistym Sercem i jego przyjaciółmi.

HermionaGranger | 2018-02-13
Przeczytana: 03 lutego 2018

" Drogi czytelniku! Uciekłeś w dzicz, pokonałeś trudności ognia i lodu, wkroczyłeś na niebezpieczną ścieżkę lasu tajemnic w czasie ciszy przed burzą" - to fragment recenzji Agnieszki Hrabak znajdujący się na tylniej okładce, który bardzo mi się podoba:)

A ta książka jest po prostu C U D O W N A !!!
Nie da się tego wyrazić słowami to po prostu trzeba przeczytać!!!

Arteida | 2018-08-26
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 22 sierpnia 2018

"Czarna Godzina" to zdecydowanie mój ulubiony tom serii "Wojownicy". Całą książkę przeczytałam w jedną noc i nie mogłam się oderwać. Zdecydowanie należy ona do moich ulubionych lektur i z chęcią bym do niej wróciła.

Vertila | 2018-06-18
Przeczytana: 15 czerwca 2018

Finał kocich przygód pełen jest walki i ostatecznej konfrontacji Ognistej Gwiazdy i Tygrysiej Gwiazdy. A jednak nowy klan dołącza do gry. Po niespodziewanych wydarzeniach przy 4 Drzewach żaden kot nie może czuć się bezpiecznie. Ostatnia część jest pełna tajemnic, walk, zmian i krwi...
Ogniste Serce po wyruszeniu do Ust Matki stał się Ognistą Gwiazdą - dowódcą Klanu Pioruna. Młody kot czuje na sobie ciężar odpowiedzialności, ale stara się zrobić wszystko by cały klan był zjednoczony.
Ostatnia część przygód była moim zdaniem świetnym dopięciem wszystkich części. Przepowiednia wreszcie się ziszcza, chociaż ostateczna walka wygląda kompletnie inaczej niż bym się tego spodziewała. No i sam konflikt z Tygrysią Gwiazdą zakończył się... niespodziewanie, zarówno dla nas jak i dla kocich klanów. I chociaż to koniec tej serii, nie jest to tak naprawdę koniec całej historii.
Polecam!

Rodznek | 2017-08-18

Czytałam wiele książek, ale żaden cykl nie wywołał u mnie takich emocji jak Wojownicy. Nie trzeba o niej dużo mówić jest fenomenalna, choć to za mało powiedziane.
Najbardziej ubolewam, że Czarna Godzina była zakończeniem tak wpaniałej przygody.
Czekamy na następne książki o kotach, choć już z innej beczki :)

Jak zaczniesz czytać, rzucisz wszystko i nie będziesz się mógł oderwać aby poznać zakończenie!

Wolfsong | 2017-08-21
Przeczytana: sierpień 2017

Ostatni tom (już 6) z serii "Wojownicy" stanowi piękne podsumowanie całego pierwszego cyklu. W tej pozycji na planie pierwszym królują intrygi, mroczne i zaskakujące tajemnice, zdrady i bitwy. Mimo iż książka nie wzruszyła mnie tak jak niektóre z poprzednich części, jak np. Niebezpieczna ścieżka czy Cisza przed burzą, to gorąco zachęcam do przeczytania. W powieści można się zatopić od pierwszej strony, zaskakuje zwrotami akcji, których z kolei jest więcej niż w innych tomach z tej serii. Nie raz zdarzało mi się głośno westchnąć z wrażenia nad przebiegiem fabuły. Jedynymi minusami (dla mnie) jest mało godne i wzniosłe pożegnanie niektórych z wielkich i bardziej znanych nam z lektury bohaterów, którzy oddali swe życie w trakcie "Czarnej godziny", a także dosyć dziecinne dialogi w pewnych momentach czytania. Zdaję sobie sprawę, że treść jest również przeznaczona dla młodszych czytelników, ale nieco języka używanego w świecie bardziej dojrzałych osób nie zaszkodziłoby. ;) Byłam też...

Zielonooka | 2017-07-13

Zapraszam na:www.artemida.webd.pl/warriorcats/viewtopic.php?t=306
Fragment powieści:
Deszcz padał bez przerwy, uderzał na twardą, czarną Grzmiącą Ścieżkę, która prowadziła pomiędzy niekończącymi się rzędami, kamiennych Gniazd Dwunogów. Od czasu do czasu potwór zawarczał, jego oczy błyszczały a pojedynczy Dwunóg , popędził owinięty w świecącą skórkę.
Dwa koty prześlizgnęły się cicho, za róg trzymając się blisko ścian w miejscach gdzie cienie były najgłębsze. Kościsty szary kocur z poszarpanym uchem i błyszczącymi, uważnymi oczami, poszedł pierwszy każdy włos na jego ciele pociemniał od wilgoci.
Za nim polował, duży pręgowany z masywnymi ramionami i muskułami, grały zgrabnie pod jego nasiąkniętą deszczem, skórą. Jego bursztynowe oczy iskrzyły się nieprzyjemnym światłem , a spojrzenie wędrowało tu i powrotem, jakby spodziewał się ataku.
Zatrzymał się gdzie ciemne wejście do Gniazda Dwunogów oferowało nieco schronienia; zawarczał –Jak daleko jeszcze? To miejsce śmierdzi
Szary kocur...

Zaksiążkowana | 2017-11-15
Przeczytana: 10 listopada 2017

Ognista Gwiazda jako przywódca klanu ma nie lada wyzwanie. W lesie pojawiło się nowe niebezpieczeństwo. Klan Cienia postanowił zjednoczyć się z Klanem Rzeki. W ten sposób powstaje Klan Tygrysa. Czy Ognista Gwiazda uratuje las? Czy Ogień uratuje klan?

Rdzawy przybył do klanu jako kot domowy, później stał się uczniem, wojownikiem, zastępcą i w końcu przywódcą. Książka jest naładowana akcją. Opowiada o wspaniałej przyjaźni, zaufaniu, miłości i zdradzie. Czytało mi się ją tak samo lekko jak pozostałe części cyklu. Opowieść ta jest niesamowicie wciągająca, jeśli zacznie się ją czytać nie można się oderwać. Ze strony na stronę akcja staje się coraz bardziej ciekawa.

SEmilia | 2018-01-06
Przeczytana: listopad 2017

Erin Hunter,po raz kolejny pokazała klasę.Ekscytujące zakończenie pierwszej serii.Książka,dostarca dużo emocji,przygód i przedewszystkim-dopełnia się przepowiednia.
Ognista Gwiazda,nowy przywódca Klanu Pioruna,ma nie lada wyzwanie,kiedy w lesie,pojawia się nowe zagrożenie,dla wszystkich klanów.Nowe zagrożenie-niby tak bliskie,a tak dalekie.