Wojownicy. #6 Czarna godzina

Okładka książki Wojownicy. #6 Czarna godzina
Erin Hunter Wydawnictwo: Nowa Baśń Cykl: Wojownicy (tom 6) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
2017-07-01
Data 1. wydania:
2004-10-05
wojownicy koty

Okładka książki Bicz. Początek legendy. Wojownicy. Manga 1 Erin Hunter, Dan Jolley, Bettina M. Kurkoski
Ocena 7,5
Bicz. Początek... Erin Hunter, Dan Jo...
Okładka książki Tygrysia Gwiazda i Sasza. #1 Ucieczka w las. Wojownicy. Manga 2 Erin Hunter, Dan Jolley
Ocena 7,1
Tygrysia Gwiaz... Erin Hunter, Dan Jo...
Okładka książki Tygrysia Gwiazda i Sasza. #2 Szukając schronienia. Manga 3 Erin Hunter, Dan Jolley
Ocena 7,4
Tygrysia Gwiaz... Erin Hunter, Dan Jo...
Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Na półkach: , , , , ,

Wojownicy jest serią, w której się zakochałam od samego początku. Samą serię poznałam jeszcze za czasów animacji na zagranicznym YouTube. Nie oczekiwałam dużo od tej serii, a w zasadzie oczekiwałam o wiele mniej, niż dostałam. Autorki zrobiły kawał dobrej roboty w pierwszej serii i mam nadzieje, że druga będzie równie ekscytująca.
"Czarna godzina" razem z "Niebezpieczną ścieżką" oficjalnie są moimi faworytami.
Dostajemy tu kolejne wyzwanie postawione przed Ognistym sercem — kierowanie całym klanem, gdy Tygrysi Pazur chce przejąć cały las. To połączenie klanów i pierwsze poznanie z klanem Krwi było w sumie jednym z ulubionych momentów. Tak samo w przypadku końcowej walki o las. Tak bardzo poczułam dreszcze, że stracę postacie, do których się przywiązałam, że to będzie koniec. Niestety wszystkie starsze koty, które wprowadzały, jeszcze wtedy Ognistą Łapę, w ten leśny świat zniknęły. No płakałam, nie będę owijać w bawełnę.
Za to wcześniej w fabule, równie się ucieszyłam na ponowne pojawienie Jęczmienia i Kruczej Łapy. Dołączenie Szarej pręgi do Ognistego Serca. Zaczęliśmy z nimi i skończyliśmy serię z tą dwójką najlepszych przyjaciół. Mam nadzieje, że spotkamy ich również w 2 serii. I wreszcie się doczekałam romansu naszego bohatera z piaskową burzą. Jak ja czekałam, aż wreszcie zrobią krok w swoją stronę.
W sumie po części dalej czuje ten smutek w serduchu, dlatego druga seria będzie na 100% czytana.

Jednak mogę wskazać jeden problem w tej powieści. Wszystko się dzieje za szybko. Opisy w porównaniu do poprzednich tomu wydawały mi się skrócone, byle by tylko upchać to w tych 370 stronach. Najbardziej chyba ucierpiała walka pod słonecznymi skałami, która była dla mnie zbyt krótka i właśnie ostateczna walka. Gdyby książka była dłuższa o ten 100 stron, byle by opisy akcji rozpisać. Byłabym zadowolona, gdyż ostateczna walka zajmuje ok. 2 rozdziały. To nie jest dużo, tym bardziej że książka nas przygotowała do epickiej wali (która była) na dobre 4-5 rozdziałów. Niestety dostaliśmy za szybko rozgrywającą się akcje. Mimo to kocham tę część i polecam z całego serduszka do przeczytania.

"Czarna godzina" razem z "Niebezpieczną...

Wydawała mi się nieco gorsza od poprzednich ze względu na szybko rozgrywającą się akcję. Trudno było nadarzyć nad wydarzeniami, bo właściwie coś, co powinno mieć szerszy opis, zostało uwzględnione w kilku zdaniach. Nieco było to irytujące, ale patrząc na całość, to jest wciąż kawał dobrej roboty, jak na lekką historię o kotach dla młodszych jak i starszych czytelników.

Doskonałe zwieńczenie historii, wzruszające i miejscami straszne. Nie obyło się bez kolejnych strat znanych bohaterów.

Cudowne zakończenie pierwszego cyklu! - jest w nim wszystko, czego chciałam, oraz to, czego się nie spodziewałam! Polecam!!!

Fenomenalne zakończenie fenomenalnej serii. A raczej pierwszej serii. Serdecznie polecam!

Ta książka jest zdecydowanie moim zdaniem najlepsza z pierwszej serii cyklu ,,Wojownicy''. Straszne i ekscytujące było kiedy Bicz za jednym drapnięciem zabił Tygrysią Gwiazdę i odebrał mu wszystkie dziewięć żyć

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Klan Pioruna przetrwał atak sfory psów, które sprowadził na nich Tygrysia Gwiazda, jednak z tej bitwy jeden kot nie wrócił.

Porażka nie zniechęca jednak Tygrysiej Gwiazdy. Bezwzględny przywódca Klanu Cienia szykuje ostateczną zemstę na Klanie Pioruna, która jest tylko środkiem do celu - do władzy w całym lesie. Już wkrótce w lesie pozostaną dwa klany, które zmierzą się w bitwie. Lew i Tygrys stoczą ze sobą walkę, a lasem będzie rządzić krew...

Wiele księżyców temu Klan Gwiazdy zesłał przepowiednię ,,Ogień uratuje klan". Teraz się okaże, czy tak się stanie.

,,Czarna godzina" to już ostatnia część z serii ,,Wojownicy", a przynajmniej tej opowiadającej losy rudego kota, którego przez sześć książek znaliśmy pod różnymi imionami: Rdzawy, Ognista Łapa, Ogniste Serce i wreszcie Ognista Gwiazda. Finał serii był taki, jaki powinien być - pełen emocji, trzymający w napięciu i zaskakujący. Nie mogłam się od tej książki oderwać, nic więc dziwnego, że pochłonęłam ją właściwie w chwilę.

Gdy zaczynałam serię, nie miałam wobec niej wielkich oczekiwań. Tak właściwie, chciałam tylko sprawdzić, o co tyle szumu. Pierwsza część nie porwała mnie, jednak zaciekawiła na tyle, że chciałam zobaczyć, jak wszystko się rozwinie. I nie żałuję, że podjęłam taką decyzję, ponieważ ta seria jest rewelacyjna. Wydaje się, że to tylko kolejna seria dla dzieci, w której po prostu są opowiastki o kotach. Tymczasem mamy tu różnorodne i ciekawe charaktery, do których przywiązujemy się, ale nie wiemy, czy zaraz nie zginie. Ponieważ śmierci nie są rzadkością w tej serii i są takie, jakie są śmierci - nieprzewidywalne. Nie przewidzisz, czy ten bohater nie zostanie zamordowany lub nie polegnie w bitwie. A bitwy nie są walką na poduszki, to są krwawe walki na zęby i pazury, lecz nie są one drastyczne. Mamy tu przyjaźnie, miłości, konflikty i zdrady. Czy to brzmi jak książka, po którą sięgnie tylko dziecko? Moja pierwsza ocena tej serii była błędna, ponieważ świat, który wykreowała autorka jest fantastyczny! Tam nic nie jest przypadkowe, każdy kot ma swoją historię. Główny bohater nie jest centrum wszystkich wydarzeń i jego wątek nie jest jedyny. Dobre jest też to, że Ogniste Serce (teraz już Gwiazda) nie zostaje wybrańcem już na początku książki. Choć my wiemy, że nim jest, on sam nie wie tego przez... kilka książek, a jego przeznaczenie wypełnia się po długim czasie. Dla nas jest to sześć książek, a dla tych kotów to prawie dwa lata.

~ Jednorozec_czyta

Błękitna Gwiazda umiera, tracąc swoje dziewiąte życie, a jej następcą - zgodnie z kodeksem wojownika i wolą przywódczyni - ma zostać Ogniste Serce. Jednak kot, który zaczynał jako pieszczoch Dwunożnych, nie wie, czy zdoła przewodzić całemu klanowi....

Na półkach: , , , ,

Wow! Idealne zakończenie pierwszej serii. To jest ta jedna seria, przy której nie da się nudzić! W tych książkach akcja nie spowalnia się.

Szósta część wojowników jest jeszcze bardziej ciekawa, fascynująca i zaskakująca. Jeszcze bardziej pełna napięcia, strachu i zaskoczenia. Kolejna część kolejne problemy klanu. Coraz to nowsze i zaskakujące wydarzenia. Książka która spodoba się każdemu miłośnikowi kotów i przygód.

To już ostatni tom pierwszej serii i trochę mi smutno, że w następnych tomach głównym bohaterem nie będzie już Ognista Gwiazda. Uwielbiam tego kota. Na szczęście pozostaje przywódcą Klanu Pioruna, a Jeżynowy Pazur też zapowiada się na ciekawą postać. Tak że mam nadzieję, że druga seria będzie równie dobra.