Entliczek pentliczek; Spotkanie w Bagdadzie

Wydawnictwo: Świat Książki
Hickory dickory dock; They Came to Baghdad
Monika

Kolejny tom serii Świata Książki, zawierający dwie powieści Agaty Christie:
1. Entliczek pentliczek - z Herkulesem Poirot.
2. Spotkanie w Bagdadzie - powieść bardziej szpiegowska niż kryminalna.
Jest to licencyjne wydanie klubu Świata Książki" za zgodą Wydawnictwa Dolnośląskiego.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Kurebayashi | 2013-09-06

Bardzo mi się podobało Spotkanie w Bagdadzie :)

GutatoLama | 2017-11-18

Trudno dać jedną ocenę temu wydaniu, ponieważ dwie powieści oceniam różnie, ale obiecałam sobie, że w miarę możliwości będę tu dodawać wydania, które czytałam, więc jestem temu postanowieniu wierna. "Entliczek-pentliczek" bardzo mnie wciągnął i bardzo się spodobał, natomiast "Spotkanie w Bagdadzie"... Chyba za dużo w tym było z powieści sensacyjnej, a za mało z klasycznej powieści detektywistycznej.

Kasiasss | 2015-08-23
Na półkach: Przeczytane, Od Kasi, 2015
Przeczytana: 14 sierpnia 2015

Zawsze wydawało mi się, że Agata Christie jest traktowana jak legenda kryminałów.. i naprawdę nie rozumiem jej fenomenu. Albo trafiam na złe książki. Przecież te kryminały jakieś takie.. bezkrwawe. Nie wiem jak chaos może być spokojny, ale właśnie tak bym to nazwała. Bo niby ciągle coś próbuje się dziać, ale jakoś mnie to nie dziwi, nie intryguje.

W tym wydaniu bardziej podobało mi się "Spotkanie w Bagdadzie". Chyba dlatego, że jest jakby mniej chaotyczne. I nie spodziewałam się kompletnie takiego obrotu spraw z Edwardem. A i zabójstwa jakieś bardziej celowe i przydatne dla całej historii.
Bo "Entliczek pętliczek" to historia o.. szalonym akademiku? Dużo narodowości, każdy z innymi zainteresowaniami, miłość, podstępy... i nagle ktoś kradnie.. i sprawy komplikują się aż tak że ktoś musi zginąć. A nawet nie jeden ktoś. Standard.

Izzy | 2013-05-02
Przeczytana: 02 maja 2013

O rany!
To najlepsza część jaką czytałam! [Entliczek pentliczek].
Emocje niemiłosiernie ogromne!
Nadal nie mogę uwierzyć, że bohater, którego tak polubiłam okazał się mordercą!
Świetna!! :)

PaxPax | 2015-01-19

Entliczek pentliczek- ciekawy chociaż jak dla mnie mało krwawy kryminał. Co nie zmienia faktu że bardzo wciągający.
Spotkanie w Bagdadzie- bardziej romans z delikatnym motywem kryminału

yohoo | 2018-04-27
Euka | 2018-03-21