Ostatnie dni Królika

HarperCollins
2015-09-09
2014-06-19
Marcin Wróbel
Marcin Wróbel śmierć białaczka powieść irlandzka - 21 w.
Inne

Być szczęśliwym z rakiem

Historia Królika przytłaczająca tak samo jak Johnnego. A może jego nawet bardziej.

Myślałam tutaj o czymś mocniejszym po ocenie. A tu jak dla mnie jest mocno przerysowana wesołość rodziny przy umierającej córce. Jakby nie było ciężko mi sobie wyobrazić to realnie.

Najbardziej podobała mi się historia Młodej Królik.
Wątki teraźniejsze strasznie spłycone. Każdemu z nich brakowało jakiegoś zakończenia i akcentu.

Smutno-wesolo trochę naciągnięte.
Nie mniej jednak czyta się przyjemnie.

Najbardziej podobała mi się historia Młodej Królik.
Wątki teraźniejsze strasznie spłycone. Każdemu z nich...

Można przeczytać, choć ja nie bardzo lubię książki o chorobach. To takie trochę żerowanie na ludzkich uczuciach. Ale wyróżnia ją na pewno to, że jest od pierwszej strony z humorem, czyta się miło i w sumie bez ciężkich emocji.

Bardzo emocjonalna! wchodzi do głowy każdym rozdziałem i zmusza do przemyśleń i refleksji, chociaż mogłabym ją przeczytać w jeden dzień to musiałam rozłożyć na kilka wieczorów z powodu właśnie emocji i smutku. Naprawdę warto przeczytać...

Nostalgia. Gdybym miała opisać tę książkę jednym słowem, to właśnie byłaby nostalgia. Ogromna, ciężka i opadająca na samo dno serca.
Historia Królika, historia Johnnego i historie wszystkich pozostałych bliskich to tak naprawdę zlepek wspomnień, które niosą za sobą naprawdę duży ładunek emocjonalny.

Resztę przemyśleń pozostawię dla siebie, a gwarantuję, że po przeczytaniu tej książki jest ich niemało.

Resztę przemyśleń pozostawię dla siebie, a gwarantuję, że po przeczytaniu...

Chusteczki musisz mieć gdy zaczynasz czytać cudowna opowieść o sile miłości o pogodzeniu się ze stratą bliskiej osoby. Książka której nie można przegapić

Recenzja książki pt. "Ostatnie dni Królika" autorka: Anna McPartlin
cyt. "Johnny pochylił się w jej stronę, a ona biegła coraz szybciej, sięgając po jego dłoń. Wciągnął ją w ciemność. W ostatnim momencie swojego życia przytuliła się do mężczyzny, któremu nigdy nie pozwoliła odejść". (cytat zawarty w ww. książce)

Powieść pt. "Ostatnie dni Królika" ukazuje historię czterdziestoletniej Mii Hayes (pseudonim Królik),która musiała zmierzyć się z okropnym przeciwnikiem- rakiem piersi. Gdy wydawało się, że choroba należy do przeszłości, wróciła ze zdwojoną siłą, a bohaterka trafiła do hospicjum. Autorka przedstawiła jak w obliczu tej poważnej sytuacji, funkcjonowały osoby z najbliższego otoczenia Mii. Był to zbiór różnych osobowości. Każdy z nich na swój sposób starał się odnaleźć w tych trudnych chwilach. Wiele emocji wzbudzało ukazanie relacji Królika z Johnnym. Ukochany zmagał się z okrutną chorobą- stwardnieniem rozsianym, a jednocześnie miał wiele pasji i kobietę, którą obdarzył prawdziwym uczuciem. W książce pojawiło się wiele momentów, skłaniających do głębokiej refleksji. Anna McPartlin skupiła się na zagadnieniach takich jak: wola życia, przyjaźń, miłość, wsparcie, wspólne pokonywanie trudności, pasje, śmierć. Czytelnik może zaobserwować, w jaki sposób zachowują się ludzie, mający świadomość, że bliska im osoba umiera. Pojawiają się też wątki humorystyczne, wspomnienia, kłótnie. "Ostatnie dni Królika" to wartościowa pozycja, która skłania do przemyśleń i odnosi się do istotnych problemów. Często podczas czytania łzy same napływały do oczu, ale pojawiały się też chwile, wywołujące uśmiech na twarzy. Książkę cechuje przystępny język. Jedynie w kilku miejscach odniosłam wrażenie, że losy niektórych bohaterów drugoplanowych zostały przedstawione nieco monotonnie. Bez wątpienia jest to powieść godna polecenia.

Recenzja książki pt. "Ostatnie dni Królika" autorka: Anna McPartlin

Powieść pt. "Ostatnie dni Królika" ukazuje historię...

Bardzo dobra książka o tym jak walczyć z chorobą nieuleczalną. To w jaki sposób każdy przeżywa chorobę oraz w jaki sposób rodzina i bliskie osoby ją przeżywają. Wzruszająca, pełna emocji.

Od dłuższego czasu ostrzyłam sobie zęby na tę książka, ale była bardzo rozchwytywana w bibliotece. Posiadam "Gdzieś tam w szczęśliwym miejscu" którą bardzo sobie ukochałam i czułam, że pokocham również historię o Króliku. Nie myliłam się. Choć książek o raku wydawać by się mogło, że nie brakuje to ta jest naprawdę wyjątkowa. Autorka ma prawdziwy dar. Potraktować taki temat z należytym wyczuciem a przy tym umieć rozbawić czytelnika to niebywała sztuka. Uwielbiam humor zawarty w historiach Pani McPartlin, jej lekkie pióro, wyczucie, oryginalność. Bardzo podoba mi się w jaki sposób autorka kreuje swoje postacie. Są dopracowane w każdym calu. Fajne jest też to że może poznać punkt widzenia każdego z nich.
Płakałam ze śmiechu by po chwili łykać łzy wzruszenia. Polecam z całego serducha!

bardzo smutna książka, ale naprawdę warto ją przeczytać

bardzo smutna książka, ale naprawdę warto ją przeczytać

Ciepła, wzruszająca, a jednocześnie pełna humoru opowieść. Królik leży w hospicjum, w ostatniej fazie nowotworu. Poznajemy jej kochającą się rodzinę, przyjaciół, historie z przeszłości. Widzimy, jak bliscy radzą sobie tych trudnych chwilach - jak nie potrafią się pogodzić, jak trudno im podejmować decyzje, jak cierpią. Warto czasem się pochylić nad bolesnymi tematami.

• 2016
  • Biblioteka