Chłopczyk z fotografii

Wydawnictwo: Ridero IT Publishing
Juni

Opowiadanie z uniwersum Krwawego umysłu, a także drugie już zaproszenie do urokliwej i równie mrocznej wioski Villon Pray. Z płonącej chatki, tuż po wybuchu gazu, wychodzi mały chłopiec. Jest poparzony, a mimo to, zaprasza do rozmowy pozornie przypadkową osobę. To historia o miłości do matki, alkoholizmie ojca i wykorzystaniu niewinności dziecka, a zarazem prosty i wzruszający portret wydarzeń, które miały miejsce przed makabrycznym morderstwem, opisanym w debiucie Adriana Zawadzkiego.

źródło opisu: https://ridero.eu/pl/books/chlopczyk_z_fotografii/

źródło okładki: https://ridero.eu/pl/books/chlopczyk_z_fotografii/

Przy_kawie_z_ksiazka | 2017-05-11
Przeczytana: 11 maja 2017

"Chłopczyk z fotografii" jest opowiadaniem z uniwersum "Krwawego Umysłu", którym debiutował autor. Jest to drugie zaproszenie do nieludzkiej i mrocznej wioski Villon Pray.
To historia o miłości do matki, alkoholizmie i wykorzystaniu niepewności dziecka. Jednocześnie to krótkie opowiadanie jest prostym i wzruszającym portretem wydarzeń, które miały miejsce przed makabrycznym morderstwem, które Adrian Zawadzki opisuje w "Krwawym Umyśle".

Brak miłości, alkoholizm w rodzinie jest działaniem wymierzonym w domowników, które naraża zwłaszcza dzieci na cierpienie fizyczne i psychiczne. Znacznie gorszy jest terror objawiający się zmniejszaniem poczucia wartości drugiej osoby. Ofiarami takich zachowań są często najsłabsze osoby w rodzinie - dzieci. Dzieci, które mają prawo oczekiwać, że dom będzie dla nich schronieniem, muszą żyć w atmosferze stałego lęku i cierpienia.

Taki chłopczyk mieszkał przy Villon Pray 9. Jego dom był strasznie zaniedbany, na dodatek mieszkał z ojcem alkoholikiem....

Juni | 2017-09-04
tee | 2017-05-10