Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: Ośrodek Karta
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Boałoruś
jarr74

Prezentowana tu publikacja jest wstrząsającą relacją Andreja Sannikau, opozycyjnego kandydata w wyborach prezydenckich, 2010 roku, który zgodę na udział wyborach ( a tym samym rzucenie wyzwania panującym układom) przypłacił aresztowaniem, pobiciem, wyrokiem sadowym (za rzekomą organizacje zamieszek) oraz pięcioletnią gehenną w koloniach karnych o zaostrzonym rygorze.

źródło opisu: jareknelkowski.pl

źródło okładki: jareknelkowski.pl

jarr74 | 2017-05-09
Przeczytana: 2017 rok

Ściana wschodnia od zawsze zajmowała w polityce Rzeczypospolitej (z oczywistych racji geopolitycznych, historycznych oraz szeroko rozumianej polskiej racji stanu) miejsce szczególne. Ostatnie napięcia na linii Unia Europejska- Rosja (czy Polska –Rosja) oraz wydarzenia, których byliśmy świadka na kijowskim Majdanie, Krymie czy w Donbasie, pokazały jak nadal ważny jest to dla nas ten obszar. O ile jednak przeciętny Polak dysponuje jakąś wiedzą (mniejszą lub większą) dotyczącą Wspólnoty Niepodległych Państw, Władymira Putina, czy Ukrainy, wraz z wyrobionym, własnym zdaniem, dotyczącym obu tych państw, to o graniczącej z nami Białorusi (pomijając osobę jej niesławnego prezydenta Aleksandra Łukaszenki) nie wiemy prawie nic. Izolacyjny, niechętny Zachodowi, ustrój i forma sprawowanej władzy, która nie pozwala na otwarcie na światowe czy europejskie wartości (nie wspominając już o nieskrępowanym ruchu turystycznym) powoduje iż kraj ten jest nadal białą plamą na...

kothbiro | 2018-02-11
Saimonix | 2017-06-12