Kuchennymi drzwiami. Światło i cień

Cykl: Kuchennymi drzwiami (tom 2)
Wydawnictwo: Zwierciadło
Ag2S

Prawda i fałsz, światło i cień. Ludzie nie są tymi, za których się podają. Czasem tak jest łatwiej, wygodniej. Czasem – tak po prostu trzeba. Minęło niemalże dwadzieścia lat od dnia, w którym zapisy testamentu zamożnego Teodora Lutoborskiego zmieniły losy jego spadkobierców. W większości – bardzo pozytywnie, choć obiegowe powiedzenie mówi, że pieniądze szczęścia nie dają. Zwolniona w tym samym...

Zwolniona w tym samym czasie z dworu podkuchenna, Zosia dochowała się już czwórki dzieci. Nie oznacza to jednak, że jej życie jest szczęśliwe. Bardzo przeżywa to, że w akcie zemsty sięgnęła po rewolwer. Nikt, poza nią nie wie jednak, jak było naprawdę, więc może uda jej się uniknąć kary…
Bohaterów powieści wiąże sieć kłamstw, półprawd i przemilczeń. Prowadzą podwójne życie, nie mówią prawdy, bo obawiają się, że wypowiedziana może być problemem.
Są tu listy, które nigdy nie trafiły do adresatki, a tak wiele mogły zmienić. Jest mezalians, który ma być przykrywką dla zakazanej, nawet w XX wieku, miłości. Są kobiety, dla których szczytem marzeń jest bogato wyjść za mąż i nie mieć problemów, są i takie, które mają marzenia, ambicje, lecz boją się je wyjawić.
Mamy początek XX wieku, wieku zmian, burzliwych wydarzeń i wyzwań. Ludzi, którzy mają osobowość, charakter i tworzą historię. I wchodzą do niej nie tylko kuchennymi drzwiami…

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

gosia123 | 2017-06-15
Przeczytana: 15 czerwca 2017

Jako wielbicielka saga wszelkiej maści jestem zachwycona i...to jeszcze nie koniec,bo myślę,że autorka dalej napisze o lasach Klimy i jej rodzeństwa,tego prawdziwego i przyszywanego. Czyta się jednym tchem i ciężko się od niej oderwać.Już się nie mogę doczekać kolejnej części.
Zawsze jak czytam kolejną część to obawiam się,że nie będę pamiętać co było w poprzedniej,tutaj już po pierwszym rozdziale wszyscy bohaterowie do mnie wrócili.
Serdecznie polecam...zwłaszcza miłośnikom sag z tajemnicą w tle.

kropka26 | 2017-06-12
Na półkach: Przeczytane, Ebooki, Ulubione, 2017
Przeczytana: 12 czerwca 2017

Już dawno z taką niecierpliwością nie czekałam na książkę!
Na okładce powinno widnieć ostrzeżenie " uwaga! gdy zaczniesz czytać świat się zatrzyma!"
Książka CUDOWNA. Uwielbiam jej klimat, bohaterów, opisy, emocje, zaskakujące wątki, a przy tym historie w tle.
To książka z tych co zaglądasz ile jeszcze zostało stron do przeczytania i żałujesz, że już tylko tyle..
Polecam koniecznie!

motyl43 | 2017-06-24
Hania2212 | 2017-06-24
NianiaAnia | 2017-06-24
Patronaty tygodnia

Książka uhonorowana Nagrodą Pulitzera, kolejna powieść Dmitrija Glukhovsky’ego i nowa powieść Tarryn Fisher – to tylko niektóre z książek, które w najbliższych dniach ukażą się pod naszym patronatem. Sprawdźcie, jakie tytuły znajdziecie w księgarniach!