Nowa Biblia leczy Choroby serca

zdrowie, medycyna
Wydawnictwo M
2016-01-01
2016-01-01

Interesujący poradnik tyczący się nie wyłącznie serca, co w ogóle zdrowego trybu życie.

Innowacją wydaje się być warstwa duchowa książki tzn. lejtmotyw polegający na zachęcaniu do czytaniu Pisma Świętego (zawarte niektóre cytaty z Biblii),co wpływa na dobre nastawienie człowieka do radzenia sobie z wszelakimi trudnościami w życiu...

Oto esencja zawartości, pożyteczne zdrowotne wskazówki które najbardziej zapamiętałem z lektury;

1. Nie palić papierosów;

2. Uprawiać regularnie, kilka razy w tygodniu aktywność fizyczną, przede wszystkim ćwiczenia aerobowe (tzn. bardziej spacer, bieg, pływanie, rower czy skakankę niż dźwiganie ciężarów);

3. Zlikwidować otyłość brzuszną, która jest szczególnie niekorzystna (pomocny pkt. 2);

4. Zalecana dieta śródziemnomorska, ryby, owoce i warzywa, chude mleko, sok z granatu...

4a. Zrezygnować ze słodyczy, tłuszczu, chipsów, frytek i ogólnie produktów wysoko przetworzonych;

4b. Zamiast jogurtu owocowego jeść naturalny;

5. Najlepiej w ogóle nie pić alkoholu, ale jak już.. to tak po cichu nawet zalecane jest picie czerwonego wina w umiarkowanych ilościach, które ma właściwości zdrowotne, jeśli jest pite w niewielkich dawkach;

6. Czytać Biblię, która zawiera wiele mądrości życiowych i pozytywnie nastraja, co sprzyja zdrowiu;

7. Być pogodnym człowiekiem i ograniczać złe emocje, które negatywnie obciążają pracę serca jak gniew, wrogość, depresja, stres.

Oto esencja zawartości, pożyteczne...

Dodaj cytat z książki Nowa Biblia leczy Choroby serca